Sayfa 308/997 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408808 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Ekonomi yönetimi döviz kurundaki yükselişi önlemek için Türk Lirası'nı destekleyecek önlemler almaya devam ediyor. Ancak başta İç anadolu illeri olmak üzere dolar mevduatı oranı yüzde 50'nin üstünde olan şehirlerin bu alışkanlıktan bir türlü vazgeçmemesi hükümetin elini zayıflatıyor. Dolar mevduatının toplam mevduata oranı en yüksek 10 ilin 6'sı İç Anadolu'dan. Şampiyonluğu yüzde 62.7 ile Nevşehir taşıyor. İkinci yüzde 62.1 ile Aksaray, üçüncü ise Yozgat.

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ekonomi yönetimi döviz kurundaki yükselişi önlemek için Türk Lirası'nı destekleyecek önlemler almaya devam ediyor. Ancak başta İç anadolu illeri olmak üzere dolar mevduatı oranı yüzde 50'nin üstünde olan şehirlerin bu alışkanlıktan bir türlü vazgeçmemesi hükümetin elini zayıflatıyor. Dolar mevduatının toplam mevduata oranı en yüksek 10 ilin 6'sı İç Anadolu'dan. Şampiyonluğu yüzde 62.7 ile Nevşehir taşıyor. İkinci yüzde 62.1 ile Aksaray, üçüncü ise Yozgat.
    Buna benzer bir haberi daha önce bende okumuştum,ben şeyi merak ediyorum ,yiğidin harman olduğu ama mevduatın %50 sinden fazlasının gavur parasında olduğu bu illerimizde hangi partiler seçim kazanmış merak işte..

Ha birde en az dth hesabı olan illerin başında ;İzmir ve Edirne geliyormuş...

3. Birileri mevduattaki ve varsayılan servetleri saymış ama kimin elinde ne kadar dağılım yapmamış mesala bende 5000 dolar var. Ne para değil mi. Kendimi çevreme göre zengin hissediyorum. Ama işin aslı bir çantanın kulbunu alamıyorum. Acı değil mi. Bir kaç yüzbin kişi de mevduatın ve servetin yüzde 90 nı olsun geriyede milyonları kat oh herkes zengin de... Hayatınızın her anı yalan dolan haram iftira... dolar çıkmasın inşallah ama bunların gerçek yüzünü millet görsün.

4. yüksek dalır amerigaya zarar veriyor dış ticaret açığını kapamak için mecburen dalırın değerini düşürecekler ben ileriki zamanlarda dalırda ciddi düşüşler bekliyorum,rezerv para birimini anakaraya sıkıştırmanın hiçbir mantığı yok...

5.  Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Benjamin seviciler...yazık...bu ülke tek..inşallah..
    sübyan sever bademler bu ülkede size yer yok ahlaksız yobazlar

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Kem sözler sahiplerine iade ediliyor, bende kendi görüşümü düşüncemi söyleyebiliyorum bu da bana yetiyor.
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz sende ikiside yok işiniz güçünüz goy goy tipini sevdigiminin ampulu

7. bu ampul tayfasını buraya saldıklarına göre yoğun mesailerine bakarsak dolarda yükseliş yaklaştı demektir

8. Enflasyonu düşük göstermek için şans oyunlarında fiyat düşmesi göstermişler. Kupon fiyatını düşürdün de kazancı artırdın mı. Sırf bunu kullanıp memura, emekliye vereceğin zam da indirim bile net sahtekarlıktır. Diğer kalemlerin ağırlık katsayısını, fiyatı ucuz girebilmek için marjetlerin promosyon gününün takibini vs saymıyorum daha. Bütçeyi, siyaseti şeffaflaştırın, bırakın döviz bozdurmayı, bağış bile yapar bu millet.

Sayfa 308/997 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •