Sayfa 676/981 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    sanayii üretimi 9 aydır daralıyor mayısda yine imalat sanayi küçülmesi var.Gerci bu verileri Konvertor den geçirince pespembe bir türkiye gözüküyor orası ayrı
    İlahi...

2.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    2023 de rte nin en buyuk rakibi imamoglu icin iyi olmadi bence,akp den giden küskün oylar babacana gider,imamogluna buyuk zarari olur,iyi parti biter.
    Bunu pek fazla ciddiye almayın.
    Notunu çok önceden verdiklerimden.
    Çok farklı bir alemde yaşıyor.
    Henüz adını koymadım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    sanayii üretimi 9 aydır daralıyor mayısda yine imalat sanayi küçülmesi var.Gerci bu verileri Konvertor den geçirince pespembe bir türkiye gözüküyor orası ayrı
    Ben bu verilerin doğru olduğuna inanmıyorum..TÜİK verileri artık benim için güvenilir değil.Bizzat reel ekonominin içindeyim.Bu verilerin doğru olma ihtimali bence yok.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Master_Gamer Guest
    Merkez bankası başkanını kanun değiştirip getirdiler .Merkez bankası başkanı da Saray ne dediyse yaptı.Sarayın M.B.başkanını görevden alması her zamanki gibi hatayı başkasına yükleme hareketi.Yurdum insanıda inanıyor..F16 ların ömrü yakın da bitiyor.F35 alamayıcağız inşallah başka alacak savaş uçağı buluruz.Türkiyenin s400 alması İsrailin bir kurgusuydu bizimkiler de yedi.Bütün saldırı ve savunma sistemimiz Nato ya entegre ve bunu değiştirmek için muazzam paraya ihityaç var ve bizde de bu yok.Akdeniz de sular ısınmışken Suriye sınırında yeni bir devlet kurulurken bu hamle manidar.Gerçi orduyuda küçültüyorlar..Ayrıca S400 ün etkili olabilmesi için 600 km çapında etkili radarla beraber her an devrede olması lazım devre de beklemezse çöp.Bu arada Savaş uçağını kendimiz yapacağız diyenler Altay tankı sürecine baksın.Bu işin kaz***** Putin oldu.Zamanla nasıl bir hata yaptığımızı göreceğiz.İnşallah yanılıyorumdur ve bazı arkadaşların dediği gibi güçlü ülke yolunda atılan bir adımdır.Bana göre güçlü ülke olma yolunda olan ülke ekonomisini(teknoloji,üretim tarım),eğitimini,hukuğunu geliştirir.Dediğim gibi yanılmam temennim.Dolar borsa iner çıkar fakat tam bir iflasın sonuçları birlikteliği bozar.

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ben bu verilerin doğru olduğuna inanmıyorum..TÜİK verileri artık benim için güvenilir değil.Bizzat reel ekonominin içindeyim.Bu verilerin doğru olma ihtimali bence yok.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ne anlamda ? yani büyüme mi var daralma yerine ? TUİK ble daralmayı saklayamıyor ki.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Ne anlamda ? yani büyüme mi var daralma yerine ? TUİK ble daralmayı saklayamıyor ki.
    Kesinlikle çok daha büyük bir gerileme var.İç piyasa bence çok kötü durumda.Yatırımcı beklemede.Parası olan mevduatta yada dövizde bekliyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    SODA topiğinde oralet osman paylaşmış.hoşuma gitti.

"Rusya ve S400 demişken...

29 Ekim 1933'de Cumhuriyetin 10.yıl kutlamaları için bir çok ülkeden davetli çağrılır. Sovyetler Birliği iki bakan gönderir. bu arada sergey yutkeviç de törene davet edilmiştir. yutkeviç, tıpkı diğer ülkelerden gelen meslektaşları gibi etkinlikleri ve konuşmaları filme alacaktır.

yutkeviç hazırlık yapmak için sabah erkenden törenin yapılacağı hipodroma gider. diğer meslektaşları gibi kamerasını hazırlayıp konuşmaların yapılacağı kürsüye kablo çekerken utanır. rus kameramanın utancının sebebi kablosudur. diğer kameramanların kabloları serçe parmağı kalınlığındayken yutkeviç'in kablosu neredeyse insan bileği kadardır.

binlerce kişi hipodromdaki yerini aldığında Atatürk ve davetlilerin gelmesini beklemektedir. Atatürk, hipodroma bir otomobille girer. topluluğu, herkesi selamlar, kürsüye çıkar ve konuşmaya başlar. bu sırada yutkeviç kamerasını çalıştırıp kayda başladığında o esnada çevresindeki meslektaşları feryat figan koparır. Atatürk'ü hipodroma getiren otomobil kamera kablolarının üstünden geçmiş, hepsini kopartmıştır. ortada bilek kalıblığında bir tane sağlam kablo vardır. o da yutkeviç'in kablosudur.

işte biz o tek sağlam kablo sayesinde günümüze kadar ulaşan tek kayıtla cumhuriyetin 10.yıl töreni ve atatürk'ün 10.yıl konuşmasını hala izleriz.

İşte o video : https://youtu.be/g0lMDKAWaQg

kaynak: nebil özgentürk - türkiye'nin hatıra defteri belgeseli

Alıntıdır."

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Şu kadarını söyleyeyim kendimle ilgili:

1965 yılında taraf olduğum İşçi Partisi dışında hiç bir partiyi tutmadım.

CHP ar belası kabilinden, oyum boşuna gitmesin ya da AKP kazanmasın diye oy verdiğim bir parti.

Parti politikasının kimden yana olduğu belli olmayan muhalif olmaktan başka ortaya bir strateji koymayan, şimdilerde muhafazakarlıkta AKP ile yarışan bir parti.
    Sizce CHP eskiden bu yana AKP DYP ANAP RP FP gibi siyasi partiler için en büyük eleştirisi olan “takiyye” konusunda bugün AKP ile yarışmıyormu?

Sayfa 676/981 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •