Sayfa 389/996 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Foncuların mevduattan PPF fonlarına, oradan borçlanma araçları fonlarına, değişkenlere, daha sonra hisse fonlarına giden yolları yavaştan fon almak yerine hisse senedini doğrudan almaya gidecek gibi görünüyor.

Portföy dağılımımı bir ara burada yazmıştım. Benim portföy büyük oranda zaten hisse senedinde. Fondaki kısmı sadece sepet çeşidi olsun diye tutuyorum. Ancak. özellikle 2020'deki fon performanslarına bakınca, fon işinden tamamen vaz mı geçsem diye düşünmeye başladım doğrusu. Gerekçem şu ki gerçekleşen oranlar genellikle tahmin edilen oranlardan daha düşük geliyor. Fon içeriğine bakıyorsun genellikle güzel seçimler yapılmış, ancak getiriler beklenenin gerisinde kalıyor. Fonların seçtiği senetleri doğrudan alsak daha kârlı çıkacaktık demek ki. E o zaman ne anladık bu işten ?

Bir başka konu da şu, fonlarda hızlı hareket edemiyoruz. Şu anda iyi veya kötü bir olay olsa alış/satış emri versek şimdi verdiğimiz emir en erken yarın sabah iletilecek. O emir de 2 gün sonra Tefas'ta göreceğimiz fiyatla gerçekleşecek. Yani pazartesi günkü fiyatla ! Aslında bu durum hem olumlu hem de olumsuz olarak değerlendirilebilir. Olumsuz tarafı belli, fonlarda hızlı hareket edemiyoruz, zaman kaybediyoruz. Ama bu aynı zamanda olumlu sonuca da yol açabilir. Neden ? Çünkü, hızlı hareketler genellikle zararla sonuçlanır.

Sonuç olarak benim fikrim şu yönde... Mevduatçılar yavaş yavaş fonlara yönelirken eski foncular da hisse senedine doğru yönelmeli.

Saygılar.
    Yapabilen , becerebilen icin suyu kaynagindan icmek en guzeli tabiki. Kendi adima konusacak olursam Bist e direkt girmeye cesaret edemiyorum. Piyasa bilgim yok , hangi hisse yukselir , hangi sirketlerin bilancolari iyi gelir tahmin edemem. Bist e direkt girsem kesin carpilirim. Benim icin pet siselerdeki hazir sulardan icmek en iyisi. Fon sirketlerinin parami benden daha iyi yoneteceklerini dusunuyorum ki oylede oluyor. Sonucta bu fon sirketleri piyasanin kurdu olmak zorunda diye dusunuyorum. Buyuk balik , kucuk baligi yutar diyorlar. Fon sirketleri > Kucuk yatirimci seklinde dusunmekteyim. Fakat Buyuk balik olmakta hareket kabiliyetini kisitliyor anladigim kadariyla. Yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    hangi indikatör bu hocam
    td sequential

Pointshot1 2147

Stochastic

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Zpc fon günlük getiri:%0.25 👏👏👏

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yapabilen , becerebilen icin suyu kaynagindan icmek en guzeli tabiki. Kendi adima konusacak olursam Bist e direkt girmeye cesaret edemiyorum. Piyasa bilgim yok , hangi hisse yukselir , hangi sirketlerin bilancolari iyi gelir tahmin edemem. Bist e direkt girsem kesin carpilirim. Benim icin pet siselerdeki hazir sulardan icmek en iyisi. Fon sirketlerinin parami benden daha iyi yoneteceklerini dusunuyorum ki oylede oluyor. Sonucta bu fon sirketleri piyasanin kurdu olmak zorunda diye dusunuyorum. Buyuk balik , kucuk baligi yutar diyorlar. Fon sirketleri > Kucuk yatirimci seklinde dusunmekteyim. Fakat Buyuk balik olmakta hareket kabiliyetini kisitliyor anladigim kadariyla. Yatirim tavsiyesi degildir.
    Siz de haklısınız. Yaşınızı bilmiyorum, büyük ihtimalle benden çok daha gençsiniz. Bir de öğrenmenin yaşı yoktur derler. Size ve başlıktaki tüm dostlara forumdaki şu konuyu izlemelerini, vakit bulurlarsa baştan itibaren okumalarını şiddetle öneririm.Hatta bir arkadaş konunun özetini çıkaracaktı, bulursam tekrar yazarım.

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=25496 (beyaz yaka için tasarruf ve yatırım koçluğu-2)

Saygılar.

5. Mevduat-Fon-Borsa derken birde VIOP'a da bulaştık. Eskiden ne güzel ay sonu 1 gün yüksek mevduat arıyorduk sonra 1 ay kafamız rahattı.

6.  Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Mevduat-Fon-Borsa derken birde VIOP'a da bulaştık. Eskiden ne güzel ay sonu 1 gün yüksek mevduat arıyorduk sonra 1 ay kafamız rahattı.
    Sırada bitcoin daha sonra da Forex var aman dikkat 😀

7.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Acc 0,08%
    eıd -0,19%
    fph 0,32%
    gl1 0,85%
    gmr 0,49%
    mac 0,24%
    mps 0,75%
    tcd 0,77%
    tkf 0,20%
    tte 0,10%
    ydı 0,70%
    AKSA dün %75 bedelsiz sermaye artırdı. FPH, GMR ve YDI deki aksa lot sayısını 1.75 ile çarpmak lazım.

Syg.

8. Mustafa beyin tablosu bu ben düzenleme yapamıyorum, mesajınızı görmüştür sanıyorum ilgilenir kendisi.
     Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    AKSA dün %75 bedelsiz sermaye artırdı. FPH, GMR ve YDI deki aksa lot sayısını 1.75 ile çarpmak lazım.

Syg.
    SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 389/996 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •