Sayfa 249/999 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

itü vakfı neden devreye sokuluyor marif vakfı var onlar alsın
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ahan ıng genel müdürüde uçmuş
    ING globale icra kurulu üyesi oluyormuş. Türkiye'de süper işler yapmış gibi.

3. nfo Yatırım FX – DolarTL Yorumu
    Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD senatosunun ermeni tasarısını onaylamasına karşılık İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılabileceği açıklamaları Amerika ile ilişkilerin gerilebileceği beklentilerini oluşturdu. Bu endişeler ise TL üzerinde baskı oluşturdu ve USDTRY paritesi kademeli yukarı yönlü hareketler gerçekleştirdi. Öyle ki bu hareketler ile 5.94 seviyeleri test edildi. Ek olarak Çarşamba günü BDDK vadesine 7 gün ve daha az kalan TL satım swap işlemlerinde limiti %10 olarak belirledi. BDDK’nın bu hamlesi ile birlikte Londra’da işlem gören TL swaplarının faizleri sert düşüş gerçekleştirdi. Karar ardından Londra’da gecelik TL swaplarının faizi %4.60’a; 1 haftalık swap faizi %7.60’a; 1 aylık swap faizi ise %9.48’e geriledi. Ek olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ağustos ayının başından beri ilk kez dün 1 milyar dolarlık 3 aylık döviz karşılığı TL swap ihalesi açtığını duyurdu. Gün içerisinde yurtiçinden gelecek olan önemli bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. Fakat TSİ 16:30’da Amerika’dan gelecek olan büyüme verisi dolarda küresel bazda hareketliliğe neden olacaktır. Tüm bunlar ışığında USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 5.95128 – 5.97873 – 6.01578 seviyeleri direnç noktaları olarak; 5.90349 – 5.87224 – 5.85107 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    itü vakfı neden devreye sokuluyor marif vakfı var onlar alsın
    Marka için belki de...

5. Bu arada pis ters köşe olduk.

Dün swap ihalesi haberinde detaya girilmemiş ve swapın yönü tam anlaşılmayacak şekilde cümleler kurulmuştu.

Ben de swapın yönünü tcmb piyasaya döviz verecek piyasadaki fazla TL likiditesini emecek şeklinde yorumlamıştım.

Bugün sn. jondowes un uyarısı ile olayın tam tersi olduğu ortaya çıktı. Ancak bu detay haberlerdeki metinde gözükmüyormuş takasın yönü ancak tcmb ihale ekranının altında belirtiliyormuş.

Yani sizin anlayacağınız tcmb bana göre çok çok acaip bir hamle yaptı.

Piyasadaki dövizi alıyor rezervine ekliyor, halihazırda zaten likidite fazlasına giden TL para arzına da borç aldığı bu döviz karşılığı aşırı ve nerdeyse kalıcı (6ay) TL enjekte ediyor.

Hayırlısı olsun diyelim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    ülkemizde satış hoparlorle bağıra bağıra yapılıyor.Aklima hep Şener Şen in Züğürt Ağada acemi satıcı olarak hoparlorle utana sıkıla mahalle arasında "patates soğan" diye fislamasi gelir...
    " domates, domates ", " haydi domates " )..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Malum kasko, sizin aracınıza verilen zararları karşılıyor...

Bir kazada, hele hele de ortada dolaşan milyonluk araçları da dikkate alınınca, asıl önemli olan karşı tarafa verilen zararların karşılanması.

Bunu da ben zorunlu trafik sigortası karşılar diye ezberlemiştim.

Bugün sigortacım, kasko vadesi geldiği için aramış.

benim araç çok yaşlı olduğundaN (1996) artık değeri listede görünmüyormuş.

Makul mantıklı bir değer biçelim araca dedi. Yarın pert, hırsızlık durumunda durumunda sigorta şirketi, poliçedeki değer ne olursa olsun, gerçek değeri üzerinden karşılamaktaymış.

Araştırdık bir değer bulduk koyduk.

Bu değer üzerinden (30.000 TL) kaskosu 950 lira çıktı. (Zaten benim ötedenberi sigortam olan şirketten başkası da sigortalamıyor bu yaşlı arabayı).

Neyse...Gelelim benim kafamdaki temel soruna.

Yani karşı tarafa verdiğimiz zararın karşılanması hususuna.

Sigortacı artık kaskoda bu konuda bir madde bulunduğunu ek mali sorumluluk olarak 100.000 maddi 100.000 manevi zararın da sigortaca karşılanacağını söyledi.

ben de "bu yetmez artırmak mümkün mü " dedim. Tabi dedi.

ve sonunda 500.000 maddi 500.000 manevi olarak ek mali sorumluluğu da eklettim.

Kaç para prim istedi ilave olarak biliyor musunuz. Sadece 63 lira...

Çok kızdım sigortacıya.

Yahu dedim şundan haber verseniz de bilgi sahibi olsaydık.

Sigortacılık sadece vadesinde sigorta poliçesini yenilemek midir?

Müşterini her açıdan bilgilendirmek ve korumak değil midir?

Not: Bu günü de araç sigortası üzerinde yazışma günü ilan edelim....

Sayfa 249/999 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •