Sayfa 790/992 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Kredi kartından para çekimide aynımıdır Teb de ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    TEB kredi kartınıza yurt dışı ana hesap olarak USD veya euro tanımlarsanız, gittiğiniz ülkede anlaşmalı banka varsa aynen banka kartı gibi yurt dışı ana hesabınızdaki dövizi komisyonsuz çekebilirsiniz.

Ya ben olmasam yatiriminizda batacak enflasyona da takilacaksiniz.

Ustadlar foruma faydali bir bilgi daha geciyorum. Kim hangi sehirde yasiyorsa polis kantini yazsin. Bunlar adi polis kantini ama halka acik ve fiyatlari anlatilmaz derecede ucuz. Bu fiyatlara pazardan alamazsiniz o derece.
    Bugun test edildi onaylandi.adi kantin diye kucumsemeyin A dan z ye hersey mevcut. Resmen 3m migros gibi...
    Hemen simdi google a yazin listesi dahi cikiyor. Hayirli alisverisler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Ykb adios premium Euro ve dolar hesap kartı sunuyor.
    Harcamaların %5 i de iade
    Örnek 50euro harcarsanız ortalama 16tl hesabınıza yatar.

+Yurtdışı harcamalarında 350tl harcamaya 15tl puan veriyor.
    Puanlar silinmiyor ve yurtdışı bilet veya otel olarak puanı 2yle çarpıyor setur üzerinden (henüz denemedim )
    YTD.
    Yillik kart aidati 242 TL diyor..
    Acaba onun aidatini da World'de oldugu gibi geri alabilir miyim harcama sozu ile?
    Yoksa 242 TL bana cok kotu koyar...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yurtdisinda Tr bankalarindan alinan bir kredi karti kullanacaksaniz...

YKB, Isbank, QNB veya HSBC gibi TL disinda USD ve Euro cinsinden de ektre gonderebilen banka kredi kartlari tercih edilmeli...

Syg,
    Gidilen ülkede HSBC şubesi yoksa nakit çekimi masraflı olabilir, deneyen var mı? Nakit çekilen bankanın alacağı komisyon belirsiz.

HSBC banka kartı için yurt dışına çıkarken ana hesabınızı döviz hesaplarınızdan ayarlarsanız harcamalarınızın da döviz hesabından düşmesi avantajlı.

Ancak nakit çekimi konusunda gidilen ülkede TEB anlaşmalı banka varsa TEB banka kartı daha avantajlı.

HSBC premier müşterisi olduğunuzda tüm dünyada HSBC premier statünüz geçerli, HSBC hesapları arasında tüm dünya üzerinde masrafsız para transferi mümkün. Ancak TR'de sanki HSBC grubu dışı ayrı banka gibi bir uygulama var. Kendi hesaplarınız arasında anlık para aktarma işlemini tüm dünya ölçeğinde yapabilme ve tüm ülkelerdeki hesaplarınızı birlikte görebilme imkanı sağlayan Global View özelliğinden TR hariç tutulmuş. Kuvvetle muhtemel TR'deki müşterilerin yurtdışı hesaplarındaki varlıkların TR resmi kurumları, yetkilileri tarafından izlenebilmesini, tespitini, olası müdahalelerini önlemek için olabilir.

Kendi kafalarına göre hesaplarınız arasındaki tüm HSBC grup bankaları arasındaki swift işlemlerinize 3 ay sonra sürpriz şekilde muhabir banka masrafı adı altında oldukça yüklü döviz cinsi masraflar çıkarabiliyor ve haberiniz olmadan vadesiz hesaplarınızdan çekebiliyorlar. Başıma geldi, hem yurtdışına hem de TR'deki HSBC'ye iadesi için başvurdum, masrafsız olması gerekiyormuş deyip bir hafta sonra TL olarak hesabıma iade ettiler.

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ya ben olmasam yatiriminizda batacak enflasyona da takilacaksiniz.

Ustadlar foruma faydali bir bilgi daha geciyorum. Kim hangi sehirde yasiyorsa polis kantini yazsin. Bunlar adi polis kantini ama halka acik ve fiyatlari anlatilmaz derecede ucuz. Bu fiyatlara pazardan alamazsiniz o derece.
    Bugun test edildi onaylandi.adi kantin diye kucumsemeyin A dan z ye hersey mevcut. Resmen 3m migros gibi...
    Hemen simdi google a yazin listesi dahi cikiyor. Hayirli alisverisler.
    İstanbul şansısızmış bu konuda 1 tane var o da Sarıyer Gümüşdere köyünde.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yillik kart aidati 242 TL diyor..
    Acaba onun aidatini da World'de oldugu gibi geri alabilir miyim harcama sozu ile?
    Yoksa 242 TL bana cok kotu koyar...

Syg,
    Benim maaş hesabı olduğu için ödemiyorum bişey,
    Bankayla aranızdaki duruma bağlı.

Ek olarak yurtdışı seyahatte ücretsiz sağlık sigortası da yapıyor(eşiniz ve 19yaş altı çocukları da kapsar).

Ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Gidilen ülkede HSBC şubesi yoksa nakit çekimi masraflı olabilir, deneyen var mı? Nakit çekilen bankanın alacağı komisyon belirsiz.

HSBC banka kartı için yurt dışına çıkarken ana hesabınızı döviz hesaplarınızdan ayarlarsanız harcamalarınızın da döviz hesabından düşmesi avantajlı.

Ancak nakit çekimi konusunda gidilen ülkede TEB anlaşmalı banka varsa TEB banka kartı daha avantajlı.

HSBC premier müşterisi olduğunuzda tüm dünyada HSBC premier statünüz geçerli, HSBC hesapları arasında tüm dünya üzerinde masrafsız para transferi mümkün. Ancak TR'de sanki HSBC grubu dışı ayrı banka gibi bir uygulama var. Kendi hesaplarınız arasında anlık para aktarma işlemini tüm dünya ölçeğinde yapabilme ve tüm ülkelerdeki hesaplarınızı birlikte görebilme imkanı sağlayan Global View özelliğinden TR hariç tutulmuş. Kuvvetle muhtemel TR'deki müşterilerin yurtdışı hesaplarındaki varlıkların TR resmi kurumları, yetkilileri tarafından izlenebilmesini, tespitini, olası müdahalelerini önlemek için olabilir.

Kendi kafalarına göre hesaplarınız arasındaki tüm HSBC grup bankaları arasındaki swift işlemlerinize 3 ay sonra sürpriz şekilde muhabir banka masrafı adı altında oldukça yüklü döviz cinsi masraflar çıkarabiliyor ve haberiniz olmadan vadesiz hesaplarınızdan çekebiliyorlar. Başıma geldi, hem yurtdışına hem de TR'deki HSBC'ye iadesi için başvurdum, masrafsız olması gerekiyormuş deyip bir hafta sonra TL olarak hesabıma iade ettiler.
    Size yoklama cekmisler...

Benden almaya cesaret edemediler... daha en basdan

Yurtdisinda nakite cok az ihtiyacim oldu.

Tip bile kredi karti ile odenebiliyor..

Yanima 300-500 CAD aliyorum nakit ve cikiyorum.

Bir tek Yunanistan'da sorun yasadim, orada herkes nakit istiyor.

Syg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Benim maaş hesabı olduğu için ödemiyorum bişey,
    Bankayla aranızdaki duruma bağlı.

Ek olarak yurtdışı seyahatte ücretsiz sağlık sigortası da yapıyor(eşiniz ve 19yaş altı çocukları da kapsar).

Ytd.
    Ben de bu kitipyoz isbank'dan emekli maasimi transfer edeyim ve arkasindan da bir adios premium talep edeyim o zaman.

Syg,

Sayfa 790/992 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •