Sayfa 378/996 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Sarımsak, sirkeyi hesap edersek çorbayı içemeyiz..Temel ve teknik birlikte değerlendirildiğinde piyasada her zaman ekmek var..O olur, bu olur endişesi yaşayan hiç bir şeye yatırım yapamaz.. Böyle düşünen yastık altına yatırım yapar, dededen kalma yöntemle..Her piyasa birbiriyle az çok ilişkilidir.. Yatırım fonu almak, hele hisse senedi yatırımı yapan valörlü fon almak, borsadan 1 kat daha risklidir, ama adı fon olunca çoğunlukla masum görülür..
    Ben artık doğru bulmuyorum bu anlayışı..

2. tte 3,71....

3.  Alıntı Originally Posted by traderpanda Yazıyı Oku
    yine yaklaştınız üstadım 0,17
    Güzel gelmiş bakalım TCD yarın getirecek mi bu kadar

4. Gece VİOP gayet güzel 0,35 artıda

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Güzel gelmiş bakalım TCD yarın getirecek mi bu kadar
    Tcd yarın yine eksi gelecektir üstadım bundan artık eminim. İnsanları bıktırana kadar buna devam edecekler. Bu arada bir zamanlar favorimiz olan fonlardan Gpg'nin bir aylık getirisi %0.68, Obp'nin bir aylik getirisi %0.70 olmuş. Mevduat getirisinin bile altında kalmışlar. Demek ki bu fonların geçen sene ki başarısı tamamen faiz (bir aralar %30 a kadar çıktı)gelirinden kaynaklanmış, fon yöneticilerinin hiç bir basarısı yokmuş.

6.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Tcd yarın yine eksi gelecektir üstadım bundan artık eminim. İnsanları bıktırana kadar buna devam edecekler. Bu arada bir zamanlar favorimiz olan fonlardan Gpg'nin bir aylık getirisi %0.68, Obp'nin bir aylik getirisi %0.70 olmuş. Mevduat getirisinin bile altında kalmışlar. Demek ki bu fonların geçen sene ki başarısı tamamen faiz (bir aralar %30 a kadar çıktı)gelirinden kaynaklanmış, fon yöneticilerinin hiç bir basarısı yokmuş.
    gpg bugün de -0,22 getirmiş aylık getiri 0.46ya düşmüş oluyor.

Eib 0.01 oraninda ardyz eklemis 1 haftada 2 ye katlamis hisse niye bukadar az almışlar ki.

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    GPG ve OBP malesef öyle hatta bugün değişkenleri bir kontrol edeyim getirileri ne durumda diye baktım. %2 üzerinde Aylık getirisi olan 10 tane fon yok şu an. Faiz düşüşünü tolare edemiyorlar malesef birde üzerine borsa düşerse şu an ki faiz altına bile düşüyorlar. İyi bir ay geçirmiyoruz malesef.

Sayfa 378/996 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •