Sayfa 588/1003 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by brucearkin4454 Yazıyı Oku
    Ulan hulk bak elin hissesi nasıl tavan oluyor . Arsız kağıt....
    Bizim lugatte tavan yok yavan var.Bal yok kovan var.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    para piyasalarında her şeyi bildiğimi sanırdım, CDS yi atlamışız, ben bunu neden izlemiyorum diye grafiklerine baktım olayı çözdüm.

Evet bizim CDS sorunumuz damat geldiği gün başlamış. 20 yılın 17 yılında bu sorunumuz yok, son 3 yılda damat gelişi ile ülke risk primimiz yukarı gidiyor, 2018 dolar krizinde gördüğü rakamlara tekrar geldi. En azından o grafikte dünya birinciliğine doğru gidiyoruz.
    normal piyasa da 500 üstü iflası fiyatlamak demek, ama tr özelinde yüksek faiz yüksek enflasyon normal karşılandığı için bu oranı biraz daha yüksek kabul edebiliriz ama kaç derseniz ben bilmem.

https://tr.investing.com/search/?q=cds&tab=quotes
    men dakka dukka

3.  Alıntı Originally Posted by Bist 100 Yazıyı Oku
    Bizim lugatte tavan yok yavan var.Bal yok kovan var.
    Sorma ortak sorma. Ağız dolusu söveslm varda... kime sövecen, utanması mı var hissenin ..

4.  Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    normal piyasa da 500 üstü iflası fiyatlamak demek, ama tr özelinde yüksek faiz yüksek enflasyon normal karşılandığı için bu oranı biraz daha yüksek kabul edebiliriz ama kaç derseniz ben bilmem.

https://tr.investing.com/search/?q=cds&tab=quotes
    Bugün sabah yazdım, devlet olarak sorunlarımızı içeride çözebiliriz, kasada 3 milyar dolar var yada yok, ama bireyselde 200 milyar dolar var, devlet olarak güvence verip 3 yıl kalacak şekilde bu 200 milyar doları almamız gerekiyor. yada yarısını alalım, sonrada IMH den 50 milyar almamız lazım. Bunlar olmazsa haziranda TL faiz %40.

5. Dolar iki gündür gidiyor, çok kritik yerlere geldi. Şuan Dxy endeksi önemli. Kısa bir süre sonra dolar evrim (kanal ) değiştirecek gibi duruyor.

benim de gördüğüm tl yaratmamız lazım içerdeki likit sıkışıklığı için
    işsizlik fonunda nakit yokmuş.
    elindeki tahvilin alınıp yerine tl verilmesi gerek
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    benim de gördüğüm tl yaratmamız lazım içerdeki likit sıkışıklığı için
    işsizlik fonunda nakit yokmuş.
    elindeki tahvilin alınıp yerine tl verilmesi gerek
    Hadi ya, 130 milyar var deniliyordu nakit.

8. 5,10 üstü bir iki gün kapatırsa alırım, altında kaldığı sürece pahalı. bugünkü hareket yinede güzeldi sorgulamak lazım. mal çıkmak için değildi sanırım.

Sayfa 588/1003 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •