Sayfa 32/1002 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Eşcinsel evlilik mı yapmış?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pascha_(brothel)
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Şerefsiz itoğlu it, işinize gelince de 12 yaşındaki kız çocuğu evlenebilir!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İş yerinde kendi patronunun veya yöneticini değiştiremezsin, ancak işi değiştirmen gerekiyor.
    Oysaki demokraside yöneticini herkesin eşit oy hakkına sahip olduğu seçimle değiştirebiliyorsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tek sorun, oyların eşit olduğu yerde değişmiyor maalesef.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Zamanında commodore ve atari oynayan çocukların bir çoğu devamında programcı oldular. Hiç bir şeye karşı ön yargılı olmamak gerekiyor.

Doğru oldular ... yakın zamana kadar ... muhasebe programları çıktı ... ama ne yazık ki, bir Commodore çıkmadı bu ülkeden.
    Ülkenin bilişim altyapısı da önemli etken.

Şimdi biraz değişti tabii ... artık oyun da çıkıyor ... insansız ve otonom araçlar da üretilmeye başlandı.
    Yeni yeni ama,
    Daha başındayız.

Neyse ... daha açık ifade edeyim ... çalışmadan, üretmeden ... altımda A7 olsun, önümde PS olsun, her şeyin en iyisini de ben tüketeyim diye bir şey yok bu Dünya'da.
    Söylenmek istenen buydu,
    Kollektif alalım.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Arjantin ne yaptı hocam, ben de onu soracaktım?

“Para kurulu uygulaması, bağımsız bir para politikası uygulama şansını sona erdirmiş, ayrıca dış ticaret açığının da büyümesine sebep olmuştur. Böyle bir ortamda, Arjantin’in, dış kesimde verdiği tasarruf açığını kamu ve özel kesim tasarruflarıyla kapatması beklenirdi. Bu amaçla da, kamu maliyesinde disiplin sağlanması beklenirdi. Fakat, 1991-2000 döneminde Arjantin’de kamunun da düzenli bir şekilde açık verdiği görülmektedir. Bu durum, kısmen Arjantin’deki güçlü popülist gelenekten; kısmen de devletin federal yapısından kaynaklanmıştı

Sonuç olarak, kamu açıkları, fon talebini artırarak peso faizlerinin dolar faizlerinin üzerine çıkmasına sebep olmuştur. (Pesonun sadece Arjantin’de geçen bir çeşit dolar olduğu hatırlanmalıdır). Bu durum; hem kamu açıklarının uzun yıllar boyunca devam ettirilmesini mümkün kılmış, hem de ekonominin dengeye gelmesi için gerekli olan tasarrufu sermaye hareketleri yoluyla sağlamıştır. Fakat bu politika uzun vadede krizin oluşmasına da neden olmuştur.

https://www.tbb.org.tr/Dosyalar/Aras...Alpan_Inan.doc

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

Arjantin de.!!!!
    Resmî döviz kuru ile karaborsa (ayaklı borsa)
    Kur makası.!!!!!
    Şu görüntüye bakıp bir çare arıyorum.
    Diyelim ki elimde TL var satın alma gücüm düşmesin istiyorum.
    Ne yapabilirim?
    1) Spot döviz alırım, güvenim kalmadığı için yastık altı yaparım.
    Ama eğer yukarıdaki gibi döviz fiyatı saçma sapan belirlenir ve 2 farklı kur ortaya çıkarsa (ki bu durumda vatandaşın bankadan döviz alması yasaklanmış olur) bu durumda yastık altı dövizi mal ve hizmet alımında nasıl kullanırım.
    Mal fiyatları karaborsa döviz fiyatına göre belirlenmiş olacağından, ama sana mal satacak kişi resmi kuru baz aldığından senden daha fazla döviz talep edecek. En ufak bir alım için pazarlık mı yapacağım.
    2) İleride kağıt paranın bir hükmü kalmayacağını düşünüyorsam ve bu nedenle spot altın ve gümüş alsam, bunu karaborsada nasıl satacağım. Metal altın-gümüş ile nasıl mal ve hizmet alacağım. Hadi şu anda Arjantin'de adam parasını karaborsada dövize çevirip alım gücünü korumaya çalışıyor. İleride sistem çöküp kağıt paranın değersizleştiği bir zamanda bu adam ne yapacak.
    Belki fazla komplo teorisi gibi olacak ama bunları düşünmeden edemiyorum.
    Bu konuda düşüncesi-önerisi olanların yazmasını isterim.
    Benim beynim error vermeye başladı.

Alıntı Originally Posted by Altaylı Yazıyı Oku
    Doğru oldular ... yakın zamana kadar ... muhasebe programları çıktı ... ama ne yazık ki, bir Commodore çıkmadı bu ülkeden.
    Ülkenin bilişim altyapısı da önemli etken.

Şimdi biraz değişti tabii ... artık oyun da çıkıyor ... insansız ve otonom araçlar da üretilmeye başlandı.
    Yeni yeni ama,
    Daha başındayız.

Neyse ... daha açık ifade edeyim ... çalışmadan, üretmeden ... altımda A7 olsun, önümde PS olsun, her şeyin en iyisini de ben tüketeyim diye bir şey yok bu Dünya'da.
    Söylenmek istenen buydu,
    Kollektif alalım.
    Haklısınız üretmenin sırrı aşağıda

İşte o noktada çevre çok önemli apple’ın hikayesinde blue box diye bir cihaz var.

Uluslararası ucuz görüşme için zamanında steve ve wozniak geliştirmiş. Adamlar stanford kütüphanesinde telefon sinyalleşme kitabını bulmuşlar. Ve bu kitapla cihazı geliştirmişler.
    Yani hiç bir şey tesadüf değil. Bu adamların bir niyeti, yaşadıkları yerin imkanı varmış. Bizimde ülke olarak bireyler dahil bu ortamı sağlayıp sonrasında bir -mucize olup- meyvelerini yememiz gerekiyor.

“called his friend Steve Jobs--then a seventeen-year-old senior in high school--to tell him about it. Less than an hour later the duo were on their way to raid the library at the Stanford Linear Accelerator Center. SLAC was the atom smasher at Stanford University. It had a great technical library, Wozniak says, and he had a long history of sneaking into it to look stuff up. "If there was any place that had a phone manual that listed tone frequencies," he says, it would be SLAC.”

https://www.theatlantic.com/technolo...eaking/273331/

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Tek sorun, oyların eşit olduğu yerde değişmiyor maalesef.
    Aslında ilginç bir nokta var. Bunu bende bir ara deneyimledim. Bir şeyler başarırsanız insanlar size hayranlık duyuyor.
    Bugün bir tarlada komşunun iki katı verim alırsanız 7 düvel bu haberi duyuyor ve size dikkat kesiliyor.
    İktidarın başarısı ve muhalefetin başarısızlığı bu olsa gerek.
    Geçen onu düşündüm bizde açık öğretim fakültesi yıllardır mezun veriyor ama biz hala uzaktan eğitimi konuşuyoruz. İlginç

O egeli ben değilim

Sayfa 32/1002 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •