Sayfa 100/639 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 793 - 800 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Uhacettepe79 Yazıyı Oku
    Hocam burada mağdur olan gerçekten özellikle D grubuna alınmadan bu hisseye giren ky ler olacak...
    Benim de kafamdaki tereddütlerden biri,özellikle maliyeti 1 üzerinde olanların sayısı;ellerinde tuttukları hisse miktarı.Neticede şu an PD/DD oranı 1'e eşit.Ne kadar acı değil mi?Yani tam da defter değerinden işlem görüyoruz.Deftere göre hak ettiğimiz değerden işlem görüyoruz.
    Nûn

2.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Hissenin toparlanmasına ilişkin ümit var ama şirketin toparlanmasına ilişkin ümidim zayıf.Daha önce hatırlarsanız birşey yazmıştım 42 hareketiyle ilgili.

Bakınız daha mali tablo gelmeden,sanki kâr gelecekmiş gibi hisse 0,33'den 42'ye çıkmıştı.Demiştim ki,eğer beklentiden daha kötü mali tablo gelirse bunun anlamı şudur: "Hem fiyatın 20'li kuruşlara düşmesini engelleyerek yeni KY gelmesi önlenmiş olacak,hem de 33-42 arası ikili takas kanalı yaratılmış olacak" diye..

Hissenin 20'li fiyatlara düşmesini önlediler,eğer o hafta 42 hareketi yapmasaydı;biz şu an 22-25 kuruş arasındaydık.

Yapılan hesaba dikkat edin.
    spk'ya şikaet ve bilgi edinme başvurusu yaptım..

Başvuru kayıt işleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Hissenin toparlanmasına ilişkin ümit var ama şirketin toparlanmasına ilişkin ümidim zayıf.Daha önce hatırlarsanız birşey yazmıştım 42 hareketiyle ilgili.

Bakınız daha mali tablo gelmeden,sanki kâr gelecekmiş gibi hisse 0,33'den 42'ye çıkmıştı.Demiştim ki,eğer beklentiden daha kötü mali tablo gelirse bunun anlamı şudur: "Hem fiyatın 20'li kuruşlara düşmesini engelleyerek yeni KY gelmesi önlenmiş olacak,hem de 33-42 arası ikili takas kanalı yaratılmış olacak" diye..

Hissenin 20'li fiyatlara düşmesini önlediler,eğer o hafta 42 hareketi yapmasaydı;biz şu an 22-25 kuruş arasındaydık.

Yapılan hesaba dikkat edin.
    peki sizce 33-42 arası ikili takas kanalını yukarı doğru kırıp yükselişe geçebilir mi...

4.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    spk'ya şikaet ve bilgi edinme başvurusu yaptım..

Başvuru kayıt işleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir.
    Çok teşekkür ederim.Ne kadar çok şikayet gönderirsek,bürokratları o kadar iğnelemiş oluruz.Diğer arkadaşlar da lütfen şikayetlerini iletmeye gayret göstersinler.Etkili bir kanal paylaşıyorum:

http://www.vdk.gov.tr:8088/
    Nûn

5. Peki parayı ne yaptılar...nerede kullandılar.. .yukarida ki hesap tam öyle olmuyor, biraz daha girift bi konu daha fazla çıkacaktır.. kar payını stopajı falan neyse..bu işi öyle yada böyle kapatma yoluna gideceklerdir, öyle ben buyum ben suyumla yürümüyor merak etmeyin devlette işler...öyle bir algı olabilir ama bazı kurumlarda bu işin kapatılması zor..oyuzden bu aşamaya gelmeden kapatma yoluna gireceklerini düşünüyorum..buda beyan öncesi bir genel kurul yada beyanda bir açıklama...ok yaydan çıkmadı henüz ama beyan sonrası çıkacak...kimseye al sat değildir

6.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    peki sizce 33-42 arası ikili takas kanalını yukarı doğru kırıp yükselişe geçebilir mi...
    Evet çanak hareketi yapabilir.Vereceğim fiyatları kanun gibi dikkate almayın,sadece öngörü niteliğindedir.Tahminimce bu adamlar ortalamayı 0,72-0,84 arasına çektiler.Bu aralıktan yüklü malı çıkmak için fiyatı daha yukarılara çekip,oradan satışa başlayabilirler.Yani son satışlarını da 0,65-0,72 arasında yaparak gemiyi terk edebilirler.Bunlar tamamen tahmin/öngörü nitelindedir.

Mülkiyetlerindeki hisse miktarının 5-6 milyon adet arası olduğunu tahmin etmekteyim.Eğer ortak hisseleri de bunların zilyetliğinde ise,bu miktarı satmak için fiyatı daha da yukarı çekebilirler.

Sanırım her iki durumda da olumlu haberlere ihtiyacı olacaktır.Ana pazara geçiş başvurusu gibi "ağır-sağlam" bir habere.

Elindeki hisseden kurtulmak isteyenin de,hisseye yeni girmek isteyenin de o dönemde rahat uyuyabileceğini sanmıyorum.Her günümüz teyakkuz haliyle geçecek,acaba satışa başladılar mı korkusu olacak hepimizde...
    Nûn

7.  Alıntı Originally Posted by Dialektik Yazıyı Oku
    Peki parayı ne yaptılar...nerede kullandılar.. .yukarida ki hesap tam öyle olmuyor, biraz daha girift bi konu daha fazla çıkacaktır.. kar payını stopajı falan neyse..bu işi öyle yada böyle kapatma yoluna gideceklerdir, öyle ben buyum ben suyumla yürümüyor merak etmeyin devlette işler...öyle bir algı olabilir ama bazı kurumlarda bu işin kapatılması zor..oyuzden bu aşamaya gelmeden kapatma yoluna gireceklerini düşünüyorum..buda beyan öncesi bir genel kurul yada beyanda bir açıklama...ok yaydan çıkmadı henüz ama beyan sonrası çıkacak...kimseye al sat değildir
    Kamu ihaleden yasaklanan adama,Maliye her türlü giydirir;Mehmet Akyürek bakan olsaydı,ancak o zaman kurtarırdı.

Hesabı kabaca yazdım ama detaylı hesaplama yapan olursa sevinirim.Para konusunu Sözcü gazetesi yazmıştı.2-3 değil,14-15 şirketlerini batırdılar.Kim bilir nerelerde kullanıp savurdular.Az buz değil yani,dile kolay 200 milyon...
    Nûn

8.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim.Ne kadar çok şikayet gönderirsek,bürokratları o kadar iğnelemiş oluruz.Diğer arkadaşlar da lütfen şikayetlerini iletmeye gayret göstersinler.Etkili bir kanal paylaşıyorum:

http://www.vdk.gov.tr:8088/
    link şuanda çalışmıyor
    paylaşımlar için teşekkürler burda olmanız güç veriyor.
    ayrıca sesimizi duyurmak anlamında örnek twitter da #akpazmagdurları vb belirleyeceğimiz bir etiket altınta sesimizi sosyal alemde de duyursak iyi olmaz mı ?

Sayfa 100/639 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •