Sayfa 997/1002 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Abi saygısızlık olmasın...
    "Yaşın kaç?" bilmiyorum ama...
    "Kıbrıs Barış Harekatı vb. nedenlerle yenilen ambargolardan dolayı, oluşan temel ihtiyaç maddesi kuyruklarından söz eden dayıları" hatırlıyor musun?

Grafikle göstereyim:

Soldan sağa:
    1-80'li yıllar,
    2-Çiller Krizi,
    3-Asya ve Türkiye Krizi,
    4-Anayasa Kitapçığı ile özdeşleşen 2001-2002 krizi.(Yeşil renkli)
    5-En sağdaki 2022 enflasyonu... Netekim "haşa kriz yok" biliyorsun.

Daha n'apsın bu gençler, senin haleti ruhiyeni anlamak için? Adamlar 2001 sonrası en büyük enflasyonu deneyimlemiş zaten.
    Ki geçmişteki hiç bir birikim, korunma aracı da bir işe yaramıyor...

Şaka gibisiniz yeminle.:

Bu arada gayri menkul vb. fiyatları "TL bazında" artacak diyenler elbette ki haklı. Çünkü grafiğin en sağındaki "işaretlenmemiş değer" 2024 enflasyonu... Ve bize "kabaran bir şey var..."

2. O 2001 sonrası enflasyon fala değildi 80-90 lı yıllarla kıyaslarsan. Ama o zaman satın alma gücü vardı insanlarda bugün o yok.

3.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Abi saygısızlık olmasın...
    "Yaşın kaç?" bilmiyorum ama...
    "Kıbrıs Barış Harekatı vb. nedenlerle yenilen ambargolardan dolayı, oluşan temel ihtiyaç maddesi kuyruklarından söz eden dayıları" hatırlıyor musun?

Grafikle göstereyim:

Soldan sağa:
    1-80'li yıllar,
    2-Çiller Krizi,
    3-Asya ve Türkiye Krizi,
    4-Anayasa Kitapçığı ile özdeşleşen 2001-2002 krizi.(Yeşil renkli)
    5-En sağdaki 2022 enflasyonu... Netekim "haşa kriz yok" biliyorsun.

Daha n'apsın bu gençler, senin haleti ruhiyeni anlamak için? Adamlar 2001 sonrası en büyük enflasyonu deneyimlemiş zaten.
    Ki geçmişteki hiç bir birikim, korunma aracı da bir işe yaramıyor...

Şaka gibisiniz yeminle.:

Yoo saygısızlık olmaz yaş 18 gün sonra 53 olacak. Krizler devalüasyonlar başka. Ben hayatı yaşarken çaktırmadan bireylere girenden bahsediyorum. Reha bey beni anladı.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    O 2001 sonrası enflasyon fala değildi 80-90 lı yıllarla kıyaslarsan. Ama o zaman satın alma gücü vardı insanlarda bugün o yok.
    Haydaaaa.
    Onu anlatıyorum abi. O zaman da enflasyon vardı.
    Lakin kur da, faiz de ona göreydi. Bugün değil.
    Bırak alım gücünü, elindekini, maaşını koruyamıyorsun TUIK zart-zurt diye yeni icatlar nedeniyle.

Az önce tersini söylüyordun. Neden "yenilerin işinin daha yaş" olduğunu kabul etmek zor geliyor?
    Gerçi nostalji güzellemesi her dönemin hastalığı ama...

Geride yazılmış:
    -Eskiler iyi kötü araba alıyordu...
    -Yeniler nah alır!
    -Eskiler iyi kötü gece kondu bile olsa ev ediniyordu!
    -Yeniler nah edinir!

Neyi savunuyorsun abi?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Yoo saygısızlık olmaz yaş 18 gün sonra 53 olacak. Krizler devalüasyonlar başka. Ben hayatı yaşarken çaktırmadan bireylere girenden bahsediyorum. Reha bey beni anladı.
    Allah uzun ömür versin.
    O vakit bizlik bir şey yok. Selamlar. Saygılar.

6. Bakın işte o enflasyonist ortam bize yoğurdu başka şekilde yemeyi öğretti. Nasıl mı 30 sene inşaat yaptım. Mesela şunu çok yapardım. Şubat ayı 1 metre kar insanlar sokağa çıkmazken ben gider demircimden demir bağlardım. Vitrifiyeciden malzeme bağlardım. Bu şekilde hiç zarar etmedim. Malı alırken para kazanırsın çünkü. Mesela herkes şu anda nakite dönmeye çalışırken ben 3 aydır konut kovalıyorum ve dün nasip oldu aldım. Tapu bomboştu. Kimse yoktu. Gidin noterlere bakın kimse araç almıyorsa ihtiyacın var sa düşünme al. Bunlar tecrübe ile sabit olaylardır. Ama ben bu konutu 2 yıldır alıp satanlar gibi almadım en büyük fark o..

7.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Haydaaaa.
    Onu anlatıyorum abi. O zaman da enflasyon vardı.
    Lakin kur da, faiz de ona göreydi. Bugün değil.
    Bırak alım gücünü, elindekini, maaşını koruyamıyorsun TUIK zart-zurt diye yeni icatlar nedeniyle.

Az önce tersini söylüyordun. Neden "yenilerin işinin daha yaş" olduğunu kabul etmek zor geliyor?
    Gerçi nostalji güzellemesi her dönemin hastalığı ama...

Geride yazılmış:
    -Eskiler iyi kötü araba alıyordu...
    -Yeniler nah alır!
    -Eskiler iyi kötü gece kondu bile olsa ev ediniyordu!
    -Yeniler nah edinir!

Neyi savunuyorsun abi?
    Aslında aynı şeyi konuşuyoruz tabii ki gençlerin işi çok zor .Ama enflasyonu da kendileri artıyor olabilirler mi acaba. Geçen hafta sıraselvilerden tophaneye doğru inerken önümde yürüyen 2 gencin konuşmasına şahit oldum. Kaygıları şuydu krediler kapalı olduğu için ellerindeki telefonu ıphone 15 e yükseltmek için takviye bulamamaktı. Ne dersin bu duruma . Biz mesela o enflasyonist ortamlarda hiç böyle kaydılarımız yoktuç Bizim en büyük kaygımız karnımızı doyuramamaktı.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bakın işte o enflasyonist ortam bize yoğurdu başka şekilde yemeyi öğretti. Nasıl mı 30 sene inşaat yaptım. Mesela şunu çok yapardım. Şubat ayı 1 metre kar insanlar sokağa çıkmazken ben gider demircimden demir bağlardım. Vitrifiyeciden malzeme bağlardım. Bu şekilde hiç zarar etmedim. Malı alırken para kazanırsın çünkü. Mesela herkes şu anda nakite dönmeye çalışırken ben 3 aydır konut kovalıyorum ve dün nasip oldu aldım. Tapu bomboştu. Kimse yoktu. Gidin noterlere bakın kimse araç almıyorsa ihtiyacın var sa düşünme al. Bunlar tecrübe ile sabit olaylardır. Ama ben bu konutu 2 yıldır alıp satanlar gibi almadım en büyük fark o..
    Yahu zaten sıkıntı orada.
    Memlekette vergini ödeyip insan gibi yaşamak istiyorsun ama...Yok!
    Memleket olimpiyatlarda dekatlon kategorisi seçmeleri gibi.

Kendin yazmışın:
    Niye insan gibi evinde, ailenle zaman geçirerek para kazanamıyorsun, gelirini koruyamıyorsun abi?
    Niye karda-kışta... Af edersin oturma organını yırtman gereksin para kazanmak için?
    Hadi senin ekstrem yeteneğin var. Normal vatandaş n'apsın?

Sayfa 997/1002 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •