Sayfa 266/997 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Burada yazılan yorumların bende dahil çok fazla kafaya takılmamasını tavsiye ediyorum herkes kendi yatırım tercihinin(döviz emlak mevduat borsa) penceresinden ekonomiyi yorumluyor ve kendi işine gelen kendi menfaatine uygun olan bir şekilde ekonomiyi görmek istiyor ve bunun için destansı bir şekilde başlıyor anlatmaya arge den giriyor ordan kapitalizme sövüyor bankalara laf ediyor ama asıl söylemek istediği sadece ben kazanayım ben ise şu anda sadece fed ecb yi takip ediyorum destansı yorumlar ilgimi çekmiyor

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    yukardaki yazılanlardan anladığım ;

eksi faiz , '' 12 ye 5 kala '' aktörleri yaşatmak için üretilmiş bir enstrümandır ....

12 ye 5 kala : ölmesine, batmasına çok az bir süre kalmış olan.

e hani kapitalizmde batan batsın idi ???
    Aynen..

Yok eksi faizle cezalandırıyormuş felan..

Kapitalizmin çökmemesi için eksi faiz vermek zorundalar, o kadar basit..teşvikler vb..

Bizde modaya uymaya çalışıyoruz sadece, olan bu..

İyiki çalışıyoruz da, dünyanın sıcak parasını ülkemize çekiyoruz..

İngiltere'de büyüme son çeyrekler itibarı ile 0,3 civarında, enflasyon ise en son 2,87..

Bank of England figures show the average easy-access savings account pays 0.15%, down from 0.47% in January.
    Halinize şükredin, birde modaya tam uyabilsek..

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Burada yazılan yorumların bende dahil çok fazla kafaya takılmamasını tavsiye ediyorum herkes kendi yatırım tercihinin(döviz emlak mevduat borsa) penceresinden ekonomiyi yorumluyor ve kendi işine gelen kendi menfaatine uygun olan bir şekilde ekonomiyi görmek istiyor ve bunun için destansı bir şekilde başlıyor anlatmaya arge den giriyor ordan kapitalizme sövüyor bankalara laf ediyor ama asıl söylemek istediği sadece ben kazanayım ben ise şu anda sadece fed ecb yi takip ediyorum destansı yorumlar ilgimi çekmiyor
    yıllardır aslında söyledğim buydu "herkes işine geleni söylüyor ve/veya işine gelen "doğru!" kendinize gerçek anmalda dönerseniz sizinde işinize geleni düşündüğünüzü/söyledğinizi farkedersiniz.

peki olması gereken ne? objektif bakış açısıyla haklıyı tespit edebilmek. bunun basit bir yolu var? örneğin siz faizlerden şikayet ediyorsunuz ve eksi reel faizin en önemli şey olduğunu düşünüyorsunuz..

bir başkasının mevduat bankasında mevduatı ödenmemiş ve/veya bankası devlet zoruyla batırılmış..

işte bu noktada esasen öncelikli ve daha önemli olanı tespit etmek çok kolay, ama insanoğlu devlet bana eksi reel faiz veriyor diye yakınmayı tercih eder, başkalarının tapulu evinin gasp edilmesi bile önemsiz olur.

eğer gerçekten doğruyu bulmak istiyorsak. işimize geleni değil ÖNEMLİ olanı mutlak ortaya koymalıyız. bu başka insanlarla kendimizi denk/eşit gördüğümüzde mümkün olur. aksi taktirde 'en önemli" olan en önemsiz konu olsa ile bizim sorunumuz yada yakınmamız olmaya devam eder.

bu böyle olunca yani herkes her konuda kendinin en önemli , en haklı olduğunu düşündüğünde güçlü olan daima kazanır.

örnek şu konjonktür de yeni evlenmiş bir çiftin fahiş fiyatlardan 20 yıllık borca girip konut alması sizin ve benim eksi reel faiz almamızdan daha önemli..

bütün olay bunu söyleyebilmekte.

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Aynen..

Yok eksi faizle cezalandırıyormuş felan..

Kapitalizmin çökmemesi için eksi faiz vermek zorundalar..teşvikler vb..

Bizde modaya uymaya çalışıyoruz sadece, olan bu..

İyiki çalışıyoruz da, dünyanın sıcak parasını ülkemize çekiyoruz..

İngiltere'de büyüme son çeyrekler itibarı ile 0,3 civarında, enflasyon ise en son 2,87..

Halinize şükredin, birde modaya tam uyabilsek..
    burada kapitalist sistemin aktörlerinin "acınacak halde, batmak üzere olan" insanlar vs olduğunu bi an düşündüm.. bana göre kapitalist sistem sürekli bolluk ve zenginlik içindedir (her durumda) tabi burada sömüren kısımdan bahsediyorum.

kapitalist sistemin çökmesi "sömürülecek tabakanın yok olması" ile söz konusu olabilr.. sömürülecek tabakayı yok etmeyeceklerinden bence emin olabiliriz. kendimden biliyorum bu böyle olsaydı imar bankasında reel anaparanın 2/3 ü ödenmezdi..

yani bir şekilde yargıdan olumsuz karar çıkarabilirlerdi.. bu şu demek SENİ ÖLDÜRMEM, AMA BİRİKİM YAPMA GÜLDÜRMEM.

5.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    yıllardır aslında söyledğim buydu "herkes işine geleni söylüyor ve/veya işine gelen "doğru!" kendinize gerçek anmalda dönerseniz sizinde işinize geleni düşündüğünüzü/söyledğinizi farkedersiniz.

peki olması gereken ne? objektif bakış açısıyla haklıyı tespit edebilmek. bunun basit bir yolu var? örneğin siz faizlerden şikayet ediyorsunuz ve eksi reel faizin en önemli şey olduğunu düşünüyorsunuz..

bir başkasının mevduat bankasında mevduatı ödenmemiş ve/veya bankası devlet zoruyla batırılmış..

işte bu noktada esasen öncelikli ve daha önemli olanı tespit etmek çok kolay, ama insanoğlu devlet bana eksi reel faiz veriyor diye yakınmayı tercih eder, başkalarının tapulu evinin gasp edilmesi bile önemsiz olur.

eğer gerçekten doğruyu bulmak istiyorsak. işimize geleni değil ÖNEMLİ olanı mutlak ortaya koymalıyız. bu başka insanlarla kendimizi denk/eşit gördüğümüzde mümkün olur. aksi taktirde 'en önemli" olan en önemsiz konu olsa ile bizim sorunumuz yada yakınmamız olmaya devam eder.

bu böyle olunca yani herkes her konuda kendinin en önemli , en haklı olduğunu düşündüğünde güçlü olan daima kazanır.

örnek şu konjonktür de yeni evlenmiş bir çiftin fahiş fiyatlardan 20 yıllık borca girip konut alması sizin ve benim eksi reel faiz almamızdan daha önemli..

bütün olay bunu söyleyebilmekte.
    insan egoist bir varlıktır herkeste az yada çoktur konu para olunca daha da egoist olur mesela dolar 5 tl olsun derken emeklinin enflasyon karşısında ne yapacağı umrunda olmaz tek geliri ev kirası olan birine vergiler artınca banane arkadaş beter ol diyebilir ama bilim akıl olaya böyle bakmaz bakarsa kaos olacağını görür mikro iktisat makro iktisat laf olsun diye okutulmuyor

6.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    insan egoist bir varlıktır herkeste az yada çoktur konu para olunca daha da egoist olur mesela dolar 5 tl olsun derken emeklinin enflasyon karşısında ne yapacağı umrunda olmaz tek geliri ev kirası olan birine vergiler artınca banane arkadaş beter ol diyebilir ama bilim akıl olaya böyle bakmaz bakarsa kaos olacağını görür mikro iktisat makro iktisat laf olsun diye okutulmuyor
    işte "iktisat" okuyanlar da böyle düşünüyor , yada çıkarı için böyle düşünmek zorunda kalıyor .. asıl sorun burada.. yoksa cahil insan herşeye "banane , önemli olan benim" diyebilir..

günümüzde bunu ekonomi, finan uzmanları doç, prf vs söylüyor..

örnek: jondowes bana ilk geldiğimde şöyle demişti; "bir mevduat bankasına devletin el koyması ve hakları ödememesi karşısında" EEE DEVLET İSTER ÖDER, İSTER ÖDEMEZ...

saygılar,

7. Ziraat bank %13 +500
    Ziraat isteyenler için çok iyi

8.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Ziraat bank %13 +500
    Ziraat isteyenler için çok iyi
    Ziraat'te bozdu. Ne o öyle %13 ler falan. Mis gibi yaşlı amcalardan teyzelerden %9.50'den para alıyordu. Hem %13 uğursuz sayı, onu ya %12.50 yapsın ya %14.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 266/997 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •