Sayfa 416/1000 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Agzimdan yel alsin ama bir eski banka muduru dostum demisti.
    Bankalar bonolarin odenmeyecegini anladiklari anda halka cakarlar.
    Yani kucuklerin elinde patlar..
    Aklima bu geldi simdi..
    Syg,
    Miktar ve cesitlilik bunu dusundurecek kadar cok degildi Sn. Dudu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    imza yok.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Aklima bu geldi simdi..
    Syg,
    bahsettiğiniz (ödenmeyeceği) gibi bir koku olsaydı yieldlar iki hanelileri, cds 4 hanelileri görürdü çoktan bence.. fiyatlar sert aşağıya gidecek öngörüsü olabilir o ayrı.

3.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    hayırlı olsun ,eurobont alımlarını ara ara yapıyorsunuz sanırım ,peki vade sonunu bekliyormusunuz,yoksa erken satış yapıyormusunuz?
    sn dell. eurobond'a ısrarla eurobont demenizin özel bir sebebi var mı

Aklima bu geldi simdi..
    Syg,
    Valla Dudu üstad deyince ben de kıllandım şimdi biraz daha alayım diyordum pazartesi, boşverelim ne olur ne olmaz
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Aklima bu geldi simdi..
    Syg,
    Aklınıza gelmesin, çok tehlikeli sular oralar girmeyelim bence.
    Benimde eurobondum mevcut. Bir çok konuda endişem var. Şu aşamada bu konuda yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. selamlar arkadaşlar,
    beyanname verme ile ilgili şöyle bir case ile karşı karşıyayım. yarımcı olabilirseniz sevinirim.

17.03.20120 tarihinde XX Bondundan 10000 nominal $ 9,450.00 vererek aldım. (dolar kuru 6.46)(TL değeri 61047TL yapıyor)
    Bu bond'u aynı nominal'i 08.05.2020 tarihinde $ 9,112.00 karşılığında satsam. (dolar kuru 7.12)(TL değeri 64878TL yapıyor)

Benim bu alışverişten TL olarak 3831TL, dolar olarak da $338 dolar zararım var. Kazanç olsaydı TL cinsinden hesaplama yapacaktık diye biliyorum. O yüzden iki türlü de hızlı olması açısından size hesapladım.
    Ben yıllık beyannameyi kâr payı dağıtımından dolayı zaten veriyorum. Sorum şu; buradaki zararımı beyanname doldururken mahsup ettirip daha az vergi çıkmasını sağlayabilir miyim? Menkul Sermaye iradı doldurduğumuz ekranda negatif değer girilemiyor gibi gördüm.

Konu ile ilgili şöyle bir cümle var;
    https://www.sozcu.com.tr/2017/yazarl...lecek-1744094/

"Alım satım kazancı dolayısıyla; ortaya çıkan zararlar aynı dönemdeki diğer kazanç ve iratlardan mahsup edilebilir, ancak söz konusu zararlar diğer gelir unsurlarına mahsup edilemez. (GVK Mad.88)."

Yani dönem içinde eurobond satışlarından edeceğim kârlardan sadece mahsup yapabiliyorum. Doğru mu anlıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Valla Dudu üstad deyince ben de kıllandım şimdi biraz daha alayım diyordum pazartesi, boşverelim ne olur ne olmaz
    Getiriler uygun evet ama sorun su ki dovizim yok...

Syg,
    dövizi yok.. yoksa alacak

8.  Alıntı Originally Posted by SnigRO Yazıyı Oku
    selamlar arkadaşlar,
    beyanname verme ile ilgili şöyle bir case ile karşı karşıyayım. yarımcı olabilirseniz sevinirim.

17.03.20120 tarihinde XX Bondundan 10000 nominal $ 9,450.00 vererek aldım. (dolar kuru 6.46)(TL değeri 61047TL yapıyor)
    Bu bond'u aynı nominal'i 08.05.2020 tarihinde $ 9,112.00 karşılığında satsam. (dolar kuru 7.12)(TL değeri 64878TL yapıyor)

Benim bu alışverişten TL olarak 3831TL, dolar olarak da $338 dolar zararım var. Kazanç olsaydı TL cinsinden hesaplama yapacaktık diye biliyorum. O yüzden iki türlü de hızlı olması açısından size hesapladım.
    Ben yıllık beyannameyi kâr payı dağıtımından dolayı zaten veriyorum. Sorum şu; buradaki zararımı beyanname doldururken mahsup ettirip daha az vergi çıkmasını sağlayabilir miyim? Menkul Sermaye iradı doldurduğumuz ekranda negatif değer girilemiyor gibi gördüm.

Konu ile ilgili şöyle bir cümle var;
    https://www.sozcu.com.tr/2017/yazarl...lecek-1744094/

"Alım satım kazancı dolayısıyla; ortaya çıkan zararlar aynı dönemdeki diğer kazanç ve iratlardan mahsup edilebilir, ancak söz konusu zararlar diğer gelir unsurlarına mahsup edilemez. (GVK Mad.88)."

Yani dönem içinde eurobond satışlarından edeceğim kârlardan sadece mahsup yapabiliyorum. Doğru mu anlıyorum.
    en doğru cevabı sn dudu verecektir.

Sayfa 416/1000 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •