Sayfa 100/183 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 793 - 800 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. Geçen yıl 07.03.2018 tarihinde açıklanan Genel Kurul tarihi bu yıl 10.04.2019 tarihinde açıklanıyor.21.02.2018 tarihinde açıklanan geleceğe dair beklentiler ise bu yıl açıklanmıyor. Bu tür belirsizlikler, Şirketin kurumsal bir takvime bağlı olmadığının en bariz göstergesi olmaktadır. Bu olayın en temel dayanağı ise kurumsal yönetim anlayışının benimsenememesidir. Bunun açıklayıcı cevabı ise kağıt üzerinde yetkili görünüp karar verme insiyatifinin kendilerinde olmadığıdır.Yoksa bu standartsızlığın başka bir açıklaması olamaz.

Genel Kurulda, Yönetim Kurulu Başkanına geleceğe dair beklentilerinizi geçen yılların aksine neden açıklamadınız sorusu yönetildiğinde ne cevap verebilir acaba?

-Mecbur değiliz.

-Gerek görmedik.

-Ekonomik kriz var geleceğimizi göremiyoruz.

-Bu görevi yapacak liyakatte elamanımız yok.

-İzin vermediler.

''Mühür kimde ise Süleyman odur.''

Yönetim Kurulu Başkanımız daha aktif olmalıdır. Tiyatro organizasyonunun dışına çıkmasını artık anlamalıdır. Sektörel organizasyon ve faaliyette boy göstermemesi olumsuz bir durumdur. OHSAD kurultayına Lokman Hekim Üniversitesi rektörü katılıyorken, lider sektör temsilcileri yerlerini alıyorken, Başkan neden katılmıyor. Öyle görünüyor ki yönetim kurulu başkanı ile başkan yardımcısı yer değiştirmelidir. Çünkü grubun her faaliyetinde başkan yardımcı aktif ve grubun dışa açılan temsilcisi olarak bu görevi bence hak etmektedir.

Lokman Hekim Hastaneler grubunun başı olmak bu kadar basit olmamalıdır. 8000 adet hisse senedi alarak fakir yönetim kurulu başkanı profili çizmekten başka ne gibi bir yaptırım gücünüz olduğunu hep birlikte üzülerek izlemekteyiz.Küçük yatırımcı gibi hisse senedi alıp zarar eden bir başkan profili çok hoş bir görüntü ortaya koymamaktadır.Ben etkin ve güçlü bir başkan görmek istiyorum, ama bu pek değişecek gibi durmuyor.

İzahname, temettü kararını en çok destekleyen dayanak olduğu için çok şaşırtıcı bir sonuç değil.Olumlu yanı geleceğe dair endişelerinin olmadığının bir göstergesi olarak algılanabilir.Verdiği oran zaten adet yerini bulsun konuya komşuya mahçup olmayalım gibi bir tutum içeriyor.

Üniversite, grubun en iyi çalışan oluşumu. Çünkü müthiş kaliteli bir ekibin elinde. Neyi nasıl yapacaklarından emin, kendine güvenleri yüksek, sevecenlikleri, birleştiricilikleri ve ayrıştırıcı olmamaları ile süperler. İnsan bazen tüm grubu yönetseler keşke diye içinden geçirmiyor değil. En azından bir işe yaramaz, yetersiz yönetim kurulu üyelerinin yerlerine (diyanet – parti avukatı) bu değerli bilim insanları gelse çok daha etkin bir oluşum ortaya çıkar.

Teknopark anlaşması vizyonun en belirgin adımı olarak görülüyor. Yıkılmak istemeyen liyakata değer verir, sadakata değil prensibinin güçlü temsilcileri.(Örnek eski rektör) Bu eğitim kurumu sadece insanlığa hizmet ve daha iyi bir gelecek adına atılmış adımdan ziyade gruba ne tür katkılar ortaya koyacaktır, soru işareti bu. Grubun etkin özelliği geleceğe dair beklentileri ortaya koymaktan uzak olduğu için çok data mevcut değil. Araştırma merkezi kuruluyor teknoloji anlaşması imzalanıyor fakat sonuç olarak katma değerli bir ürün ortaya çıkar mı bilemiyoruz.

Yine de Allah Kerim.

Şirketin teknolojik trendlerin peşinden gitmesinin, pazarlama ve tanıtım hizmetlerine katkılar sağlayacak inovatif etkinliğinin artırılmasını kendilerine öneri olarak sunmuştum.Vakit kaybetmeden kendi aplikasyonumuzu yaparak geç kalınmaması gerektiğini hatırlatmıştım.Ortaklarının çıkarlarını savunmayan ya da savunamayan yönetimler, küçük ortaklarının da önerilerini dikkate alması pek olası görünmez. En azından LIV HOSPITAL yapmış bizde yapalım demelerini umarım.

Neden zarar eden Medicalpark Hastanelerinden daha kötü rasyolar ile değerlendirildiğimize bir örnek daha eklemek gerekirse, ilişkili taraf alacaklarında görünen zat-ı muhterem Sevgi Tıp Merkezi adı altında faaliyet gösteren bir sağlık merkezinin reklamını yaptığını görünce Medicalpark almalarının daha doğru olduğunu anladım.Çünkü soru işareti yok, bu adam da kim diye sorulacak bir soru yok.Bu durumun tek sorumlusu başkan ve yönetim kuruludur.

Esen kalın.

2. Günlük 2 bin kişi saç ekimi için Türkiye'ye geliyormuş lkmnh nin saç ekim merkezi var mı

3. loman hekim hisseleri yabancı bir fon tarafından satın alındı veya alınacak diye haberler dolaşıyor. gerçek mi acaba..

4.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    loman hekim hisseleri yabancı bir fon tarafından satın alındı veya alınacak diye haberler dolaşıyor. gerçek mi acaba..
    Ortaklik yapisi degişmediyse çok zor olur satilmasi.. 2 yil önce borsa dısinda 70 80 ortaği vardi. Kuruluş senden benden para toplayarak olmuş...

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Ortaklik yapisi degişmediyse çok zor olur satilmasi.. 2 yil önce borsa dısinda 70 80 ortaği vardi. Kuruluş senden benden para toplayarak olmuş...

swedbank için söylüyorlar. zaten yüzde 6 galiba ellerinde ki pay.. dedikodu işte..

6.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    swedbank için söylüyorlar. zaten yüzde 6 galiba ellerinde ki pay.. dedikodu işte..
    Bu yönetimle zor olur. Adamlar az bir payla yönetiyorlar şirketi. Niye versinlerki böyle krallığı )

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Bu yönetimle zor olur. Adamlar az bir payla yönetiyorlar şirketi. Niye versinlerki böyle krallığı )

Bilemem. Ama Mustafa Hoca dan çok fırça yesem de çok çalışkan bir insan. Kadro iyi. Krallık mı bilemem...

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    Bilemem. Ama Mustafa Hoca dan çok fırça yesem de çok çalışkan bir insan. Kadro iyi. Krallık mı bilemem...

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatirimcisi kazansinda gerisi teferruat

Sayfa 100/183 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •