Sayfa 1187/1230 İlkİlk ... 187687108711371177118511861187118811891197 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,489 - 9,496 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Öncelikle bu konudaki yazılarınızdan ötürü cauti hocama teşekkürler. Bence, herkesin Konuyu baştan sonra bi kere okuması gerekiyor. Çok değerli bilgiler paylaşıldı.

Siyasi açıdan 2-3 haftada çok hızlı dönüşler oldu. Bunu yabancı yatırımcı ne oranda yiyecek , göreceğiz. Elbet olumlu adımlar ama bu kadar sert ve keskin dönüşler , çok güvenilir gelmeyebilir yabancıya.

2.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Bahçeli kısa vadede kazanmış görünüyor. Ama oyun yeni başladı, daha çok el var oynanacak.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bahçeli yılların siyaset kurdu. Kurt puslu havayı sever. Yakın dönemin en puslu dönemini yaşıyoruz. Tam Bahçelinin dönemi

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Cumhur ittifakı bozuluyor gibi, yakında erken seçim de gündeme gelir. Belki de Bahçeli’nin her zaman ki gibi haydi seçime demesi bekleniyor.

Yalnız bir uçtan diğerine bu kadar sert savrulmalar kimsede güven oluşturmaz, daha da güvenilmez yapar. Biden sonrası ABD den sert salvolara karşı hazırlık da olabilir.
    Bildiğim kadarı ile bu sistemde seçim kararını sadece Erdoğan verebiliyor. O da bu ekonomi ile seçime gitmez herhalde

RTE eğer şahsi ve parti menfaatleri değil de ülke çıkarlarını düşünürek 2023 e kadar iktidarda kalmak istiyorsa Bahçeli'den kurtulmalı. Bahçeli onu dibe çeker. Bahçeli 1990 larda kalmış bir siyaset tarzına sahip. Dijitalleşmenin zirvede olduğu teknoloji çağına ayak uyduramaz.
    Adalet alanında reform yapılmasını da engeller. Adalette reform olmazsa da güven ortamı oluşmaz ve yatırımcı gelmez. Nasıl biz gidip Rus tahvili, hissesi vs almıyorsak yabancı yatırımcı da bizden almaz.
    Piyasa faiz arttırımı ile hükümete süre tanıdı. Bunu değerlendirip değerlenmeyeceğine bakacaktır.
    Daha öncede yazdığım gibi şahsi görüşüm aynıdır. Sorunu yaratanlardan çözmesini bekleyemeyiz maalesef.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Yeni sisteme göre erken seçime gitmek için Cumhurbaşkanının kararı veya Meclis’in beşte üç çoğunluğu gerekiyor diye biliyorum
     Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarı ile bu sistemde seçim kararını sadece Erdoğan verebiliyor. O da bu ekonomi ile seçime gitmez herhalde

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Önemli olan maliyetin nerede olduğu..Bu durum, dayanma güzünüzü arttırır ve stresi yönetmenizi sağlar. Bu yıl için %80 lik getiri, %60 lara inmiş durumda. Şu saatten sonra, dolartl de buraların dip olması kuvvetle muhtemel. Ons tarafında ise zaten 1800-1900 arası lokal dip seviyeler.

Yani gram altın pozisyonlarını şu noktada azaltmak bana uygun bir strateji gibi gelmiyor...eğer ons ya da dolartl de aşağı kırılım olursa o zaman tekrar bakmak gerekir.

Kendi pozisyonumu yazıyor, fikrimi belirtiyorum..yatırım tavsiyesi olarak algılamayın lütfen...kendim ne yapıyorum, neden yapıyorum, onu yazmaya çalışıyorum.
    üstadım hem mavi kuştan hem buradan takip ediyorum başarılarınızın devamını dilerim insanlara faydalı oluyorsunuz sadece ekonomi olarak değil tecrübeli kafası çalışan bir beyaz yakalıdan vizyon öğreniyorum

Saygılarımla.

7.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    üstadım hem mavi kuştan hem buradan takip ediyorum başarılarınızın devamını dilerim insanlara faydalı oluyorsunuz sadece ekonomi olarak değil tecrübeli kafası çalışan bir beyaz yakalıdan vizyon öğreniyorum

Saygılarımla.
    valla hep ortalamalarda oldum..ortalama zeki, ortalama akıllı vs. o yüzden kendi aklım bana ancak yetiyor diyebilirim

zaten, esas faydalı olmaya çalıştığım konu, dediğin gibi tecrübelerimi beyaz yakalı genç arkadaşlara aktarmak...iş hayatında, tasarruf yaparken, yatırım yaparken vs.

başarısız olduğum, zaten çok da hoşlanmadığım konu, trade konusu..al-sat bana göre değil..geçmişte denemelerim oldu ve bu konuda kendimi gayet iyi biliyorum.

yani...öncelikle kişi kendini tanımalı ve oma göre yatırım stratejileri belirlemeli. benim en iyi yaptığım konu, riski değişik enstrümanlara dağıtmak...bu sayede, bu yıl aktif yönettiğim portföy kötü gitse de, overall olarak sıkıntı oluşmadı.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    valla hep ortalamalarda oldum..ortalama zeki, ortalama akıllı vs. o yüzden kendi aklım bana ancak yetiyor diyebilirim

zaten, esas faydalı olmaya çalıştığım konu, dediğin gibi tecrübelerimi beyaz yakalı genç arkadaşlara aktarmak...iş hayatında, tasarruf yaparken, yatırım yaparken vs.

başarısız olduğum, zaten çok da hoşlanmadığım konu, trade konusu..al-sat bana göre değil..geçmişte denemelerim oldu ve bu konuda kendimi gayet iyi biliyorum.

yani...öncelikle kişi kendini tanımalı ve oma göre yatırım stratejileri belirlemeli. benim en iyi yaptığım konu, riski değişik enstrümanlara dağıtmak...bu sayede, bu yıl aktif yönettiğim portföy kötü gitse de, overall olarak sıkıntı oluşmadı.
    Bu nedenle, kendim risk alarak 40 yaşında, iyi bir pozisyon ve maaşı bırakarak (üstelik eşi çalışmayan, iki çocuğu özel okula giden biri olarak) erken emekliliği tercih etsem de...bunu çok da önermiyorum..herkes bu konuda hesap kitabını ve planını çok iyi yapmalı. pandemi gibi 100 yılda bir yaşanabilecek bir olay bile dengeleri bozabiliyor...açıkçası risk analizimde bu tip bir felaketi öngörmemiştim mesela
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 1187/1230 İlkİlk ... 187687108711371177118511861187118811891197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •