Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 50/1002 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 393 - 400 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu 30 yıllık borcun altına girenlerin çoğu ruh hastası.

ABD'de kimsenin 3 ay bile iş güvencesi yok.

Bu ortaya çıkıp millete kurşun yağdıranların çoğu, işini kaybedenler.

Ayrıca her 10 yılda bir, ABD emlak krizi çıkar, herkes evini peşinatını kaybeder, sistem yeniden keriz reklamlarına başlar.

Emeklilik yaşı 65 dir, ama şirketlerin coğu işçileri 50 yaş civarına kapıya koyar.Buna işgücü devir sürati denir.

Çünkü yeni işciyi çok daha ucuz saat ücreti ile başlatır.

Eğer derseniz, bizimki işçiyi bölüp %60 ını ömür boyu açlığa mahkum ediyor, orada haklısınız.
    Amerikan kulturunu Turk gibi dusunerek anlayamazsin

Burada 90 yasin uzerinde calisan cok insan var. Sayilari hizla artiyor ve sapasaglam adamlar

Akrabalarimin arasinda tr den 38 yasinda emekli olanda var.

90 yasindaki amerikali adam zerre kadar sikayet etmeden makine gibi sabah 8 aksam 5 hala calisiyor

38 yasindaki emekli olmus teyze (gercek teyzem olur) sabah aksam sikayet ediyor. Elinde yesil pasaport neden maasim bu kadar dusuk param olsa vizesiz dunyayi gezsem diye hayiflaniyor

Bir gun bu iki kisiyi bir araya getirip roportaj yapip youtube e koymak istiyorum.

Ah demirel ah agzina sictin bu ulkenin

2. arkadaslar istanbul ve buyuk sehirlerde 4 yil once sure bu yila kadar ortalama konut fiyatin nereden bula biliriz?
    ya birisi biliyormu soyleye bilirmi lutfen?

3. Arkadaşlar, konu ile bilgisi olanlardan bir konuda yardımlarını rica ediyorum.
    Eşimin verasetten gelen hisseli arsaları vardı. Eşimin kardeşleri hisselerini bir müteahhite daire karşılığı satmışlar. Müteahhitle biz arsalarda küçük ortak durumuna geldik.

Müteahhit bize hissemiz karşılığında aynı bölgede başka bitmiş dairelerden bir daire teklif ediyor.
    Ancak dairesini bize satarken (kendisine gelir vergisi doğmasın diye) muhtemelen piyasa değerinden değil de emlak vergi değerinden satış yapacak.

Biz ise alacağımız daireyi elimizde tutmak istemediğimizden bir başkasına satarsak; tapudaki değer ve (karşı taraf kredi kullanırsa) gerçek değeri arasındaki fark kadar gelir vergisi ödeyeceğiz.

O, 100 bin TL ye sattığı daireyi biz 3. kişiye 275 bine satarsak 175 bin Tl kar yapmış gibi olacağımızdan bu tutarın yüzde 35 lik bölümü olan 61 bin TL yi gelir vergisi mi ödemek durumunda kalırız.

Yani bu durumda Müteahhit bize 275 bin değil 275-61= 213 bine mi satmış olacak?

Bir ikinci sorum ise Müteahhit hisse alırken bize haber vermediği için (2 yıl içinde) biz onun hisselerini geri-alım hakkını kullanarak alabilir miyiz. Ki tapuda arsaları çok düşük değerden göstermiş.

Biz geri alım hakkını kullanırsak Müteahhitin tapuda ödediği bedel üzerinden mi geri alım yapabiliriz, yoksa güncel değer mi hesaplanır.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Yan apartmanda biri işitme cihazını kaybetmiş .

Cihazın sinyalinden annemin evi gözüküyor diye güzellikle gösterin yoksa polisle geliriz diye ileri geri konuşmuşlar sinyal nokta atışı göstermez dedikleri halde dinlememişler ısrar etmişler

Bizimkiler gelin bakın öyle bir şey görmedik dedikleri halde ısrarla evi aramışlar resmen hırsızlıkla suçlamışlar .

İki gün sonra kendi bahçelerinde bulunca sözde özür dileyerek tatlı getirmişler reddetmişler tabi .

Bu kişileri tapudan bulup ismini cismini bulup cimer den şikayet etmek için sormuştum .

Sonuçta insanı hırsızlıkla suçlayıp tehdit ederek eve giriyorlar buna haklarının olmadığını düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Yan apartmanda biri işitme cihazını kaybetmiş .

Cihazın sinyalinden annemin evi gözüküyor diye güzellikle gösterin yoksa polisle geliriz diye ileri geri konuşmuşlar sinyal nokta atışı göstermez dedikleri halde dinlememişler ısrar etmişler

Bizimkiler gelin bakın öyle bir şey görmedik dedikleri halde ısrarla evi aramışlar resmen hırsızlıkla suçlamışlar .

İki gün sonra kendi bahçelerinde bulunca sözde özür dileyerek tatlı getirmişler reddetmişler tabi .

Bu kişileri tapudan bulup ismini cismini bulup cimer den şikayet etmek için sormuştum .

Sonuçta insanı hırsızlıkla suçlayıp tehdit ederek eve giriyorlar buna haklarının olmadığını düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Keşke eve sokmasaydınız. Siz ne yapacaksınız başkasının işitme cihazını. Atalarımız boşuna dememiş ev alma komşu al diye.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Keşke eve sokmasaydınız. Siz ne yapacaksınız başkasının işitme cihazını. Atalarımız boşuna dememiş ev alma komşu al diye.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben GPS el nokta atışı bulamaz diye söyledim yok yok nokta atışı söylüyor alet diye zorlamışlar işte tatsızlık olmasın diye izin vermişler zaten öyle bir şey görmemişler etrafta alıp eve koysunlar

Belki buldular sakladılar satarlar diye düşündüler sanırım 3000 dolar fiyatı varmış sözde .

İnsan karşısındakini kendi gibi zanneder derler ya aynen öyle işte demek ki

Ne manyaklar var etrafta işte o yüzden en iyisi Emeklilikte çiftlik alıp dağ başında insanlardan uzak yaşamak

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ne manyaklar var etrafta işte o yüzden en iyisi Emeklilikte çiftlik alıp dağ başında insanlardan uzak yaşamak
    Şimdiden toprak alıp ceviz dikin.

Emekli olduğunuzda nasıl olsa emekli maaşı ile geçinemiyeceksiniz, hiç yoksa o ceviz size o emekli maaşının çok üstünde gelir sağlar.

8. Kuzen den 2-3 tane kraliçe arı alıp bal işine de girsem diye düşünüyorum .

Organik bal olarak kilosunu 500 tl den satarım bu nasıl fikir

Ama çoğu zaman gidemeyeceğim için kovanlar çalınma riski var tabi

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Şimdiden toprak alıp ceviz dikin.

Emekli olduğunuzda nasıl olsa emekli maaşı ile geçinemiyeceksiniz, hiç yoksa o ceviz size o emekli maaşının çok üstünde gelir sağlar.

Sayfa 50/1002 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •