Sayfa 468/1230 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Atilla Köksal bloomberght de...bizim bu başlığın konularını konuşuyor, yeni bir kitap yazmış sanırım bu konuda.

Değerli biridir, imkanı olanlar izleyebilir...sonra fırsatı olanlar da kaydını bulabilir.
    Merhaba yayın saatini paylaşabilir misiniz ?. Akşam tekrardan izlemek isterim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/40-bin-cal...520534-ekonomi
    Beyas yakalar kasaya diyor maliye..
    Syg,

Şu kümesteki kaz psikolojisi yüzünden beyaz yaka olmaktan nefret etmiştim...2 yıldır home ofis çalışıyorum...Allah tüm beyaz yakalılara zamanın geldiğini düşündüğünde ayrılabilmeyi nasip etsin.

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Merhaba yayın saatini paylaşabilir misiniz ?. Akşam tekrardan izlemek isterim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10-11 arası bakabilirsin..kitabın adı geleceğe yatırım...araya telefon görüşmesi vs de alıyor...10-11 arası bütünüyle kayıt edilebilir.

Sanki ben konuşuyorum gibi hissettim anlattıkları başlıktaki arkadaşların bildiği şeyler genelde, ama yine de farklı birinin anlatımını dinlemek faydalı.

4. Faizler gerilerken konut ve çimento sektöründe canlanma başlar mı dersiniz?

Yoksa daha erken mi?

Sn.Cauti uzun zaman önce 2019 ikinci yarısından itibaren toparlanma öngörmüştünüz. Dünyada resesyon çalkantıları bizi nasıl etkiler acaba genel bir değerlendirme alsak sizden

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by ugur596 Yazıyı Oku
    Faizler gerilerken konut ve çimento sektöründe canlanma başlar mı dersiniz?

Yoksa daha erken mi?

Sn.Cauti uzun zaman önce 2019 ikinci yarısından itibaren toparlanma öngörmüştünüz. Dünyada resesyon çalkantıları bizi nasıl etkiler acaba genel bir değerlendirme alsak sizden

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Orta güzel, değerlendirmeye çalışayım

2019 yılı ikinci yarısı iyileşme, hatta Eylül den sonra sene sonuna kadar BİST de 120 bine doğru bir hareket bekliyordum.

Ancak, kurbağa sıcak su ilişkisi gibi, ılık suda haşlanıyor gibiyiz...duvara sert varmadığımız için hızlı toparlanma da olamıyor..hemen her krizden V tipi bir dönüşle çıkmamıza rağmen, bu sefer U,,,hatta L gündemde.

Bunda başta ABD olmak üzere Avrupa ve Çin de de zoraki, uzatmaların oynanıyor olması etkili...Trump seçime giderken bir şekilde resesyona girmeden 2020 Kasım a kadar ekonomisini yüzdürmek isteyecektir.

Yani iki arada bir derede, sürünen ülke ekonomileri göreceğiz gibi, resesyona girmeyen ama oldukça düşük bir büyüme dönemi bekliyor bizi...belki ABD görece biraz daha tatminkar büyüyecek..ama biz, Avrupa, Çin hemen her ülke düşük büyüme ile boğuşacak, en az 1 yıl.

Bu ortam EM ler için en kötü ortam, bizim ilaveten kendimize özgü ekonomik ve sosyal sorunlarımız var...başta sığınmacılar ve aşırı kamu istihdamı olmak üzere...ayrıca siyasette kurulacak iki yeni parti 2020 de erken seçimi gündeme taşıyabilir.

Özetle, 1 yıl öncesine göre daha karamsarım 2019q4-2020q4 dönemi için...ama sonrası çok daha güzel olabilir.

Not: kafamda bir senaryo var, gerçekleşirse şu an %25 civarı olan hisse oranımı en az %70 lere çıkarırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Atilla Köksal bloomberght de...bizim bu başlığın konularını konuşuyor, yeni bir kitap yazmış sanırım bu konuda.

Değerli biridir, imkanı olanlar izleyebilir...sonra fırsatı olanlar da kaydını bulabilir.
    evet abi çok yararlı konulardan bahsetti

ilgilenenler kitabını okuyabilir.
    -Geleceğe yatırım-
    https://ftp.unluco.com/public/file/B...ge-yatirim.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Not: kafamda bir senaryo var, gerçekleşirse şu an %25 civarı olan hisse oranımı en az %70 lere çıkarırım
    Hocam FED den yeni bir QE serisi mi bekliyorsunuz merak ettik,saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    Hocam FED den yeni bir QE serisi mi bekliyorsunuz merak ettik,saygılar.
    Fed ile alakalı bir beklentim yok...nazarımda zerre değerleri de yok...Trump çok bastırırsa her şeyi yaparlar,,,bu nedenle ne tahmin yaparsak boş bence.

Sayfa 468/1230 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •