Sayfa 23/1023 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Ben dolarda cok düşük bir miktarda kademeli olarak çıktım son bir aylık yükseliş sürecinde.. Ancak duruma şöyle bakmak lazım.. Bence fed üzerinden anlamsız beklentiye girdik. Son 1 aylık yükselişte fed fiyatlanmadı ki?? Öyle olsa doların euro karşısında da değerlenmesi lazımdı ancak öyle bir durum gerçekleşmedi.. Bence şu an ki durum tl'nin dolar karşısında zayıflaması (enflasyon, cari açık gibi nedenlerden) sonucu oluşan bir durum.. O halde tl fed kararı sonrasın da da değer kaybetmeye devam edebilir.. Ancak fed 4 faiz artışını işaret etseydi bir de doların değerlemesi eklenecekti..

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Dün gece FED kararları sonrası Bloombergde konuşan ekonomistlerin hepsi doların 3.85'e kadar gerileyeceğini söyledi ama bu saate kadar olmadı. Neredeyse satacaktım bütün dolarlarımı!!!

Bu ekonomistlerin pek bir şeyden anladıkları yok, daha doğrusu bilgileri muazzam ama hiç bir işe yaramıyor olanı biteni iş işten geçtikten sonra irdeliyorlar.
    Öte yandan silah icat oldu mertlik bozuldu misali , opsiyonlar, forex piyasaları, future işlemler, hedge etmeler vs olmasa eskiden olduğu gibi her şey fiziki olsaydı Dolar şu anda çoktan fezaya gitmiş faizler de %20 üstüne atmıştı.

3. Alıntı;
    "Toplantıya ait önemli notlardan bir tanesi tabi 2018 yılında üç veya dört faiz artışı konusunda üyelerin ikiye bölünmüş olmaları; yedi üye dördüncü faiz artışının gerekebileceğini düşünürken sekiz üye üç faiz artışının yeterli olacağı görüşünde."

Burası gri alan, artış sayısı değişebilir de değişmeyebilir de.

Piyasa dediğimiz olgu beklentilerini pazarlıyor, gerçeklerle pek işi yok gibi.
    homo sum humani nihil a me alienum puto

4.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Dün sembolik olarak vadesiz de 300 $ ım duruyordu. 3,9208 den satmıştım Bari 3,89 a gelsin de yerine koyayım bir kahve parası çıkarayım
    Bugün 300 $ ile bayağı bir zig zag yaptım ve kahve parasını çıkarttım. 3,9208 den sattıklarımı sabah 3,9048 ten yerine koydum. Az önce de 3,9258 den verdim

Bir de totem yapıyorum hepimiz için kıymetinizi bilin yoldaşlar. Genelde ben bir şey yaptım mı tersi olur da ...

5. 3,9407 yi geçerse ki öyle duruyor yukarı yönlü harekete devam yarış atı mübarekkullah

6. facebook skandalı ile birlikte Amerika da ikinci defa dotcom balonu patlaması olacak. ilki 2000 yılında olmuştu.

Amerika da bulut bulut diye diye iyi itelediler küçük Amerikan yatırımcısına. Borsa F/K ları 35 lere ulaştı ortalama.

Amerikadaki bulut balonu bizdeki beton balonunu solda sıfır bırakır.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    facebook skandalı ile birlikte Amerika da ikinci defa dotcom balonu patlaması olacak. ilki 2000 yılında olmuştu.

Amerika da bulut bulut diye diye iyi itelediler küçük Amerikan yatırımcısına. Borsa F/K ları 35 lere ulaştı ortalama.

Amerikadaki bulut balonu bizdeki beton balonunu solda sıfır bırakır.
    O zaman dolar alacakmıyız , yoksa almayacakmıyız!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    O zaman dolar alacakmıyız , yoksa almayacakmıyız!!!
    Adı üstünde bu arkadaşımız sadece grafik veriyor.

Tavsiye değil...

Sayfa 23/1023 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •