Sayfa 168/353 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268 ... SonSon
Arama sonucu : 2820 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. TEB SATIŞI (Geçen perşembe itibariyle)
    Günlük: 1.180.728
    Haftalık: 10.096.186
    Aylık: 25.784.399
    Üç aylık: 35.613.870

2. Yarından itibaren çıkış başlarmi,ne dersiniz?

3. Sayın gva74'ün dediği gibi 3. Çeyrek bilançosu bazı şeyleri gösterecektir. Dedikleri gibi borç azaltımı, hasılat artışı, stok satışları vs. Ama ben kendi adıma bu hisseyi uzun dönem elimde tutmayı, imkânlarım ölçüsünde alımlar yapmayı düşünüyorum. Bu şirketin ederinin bu olmadığını, zamanı geldiğinde ederini bulacağını düşünüyorum.
    Burda yazılan paylasimlar çok değerli. Herkese selamlar.

hep_yek

4. Faizler %25 usd 6 üzeri seviyelerde iken hisse 2.20 civarında idi, dolar 5.83 (geçen hafta 5.65 idi) gösterge faiz 13-14 seviyelerine gerilerken hisse 1.71 seviyelerine geriledi bu durum piyasa gelişmeleri ve gerçekleri ile tutarlı fiyatlama değil, bir fonun hisseden çıkışı daha mantıklı görünüyor yada birileri hisse üzerinde bir operasyon yapıyor. 30 Haziran bilançosu ile mevcut piyasa koşullarında faizler hem TL hem döviz cinsinden olsun ciddi oranda daha aşağı seviyelere indi bu durumun olumlu etkisi 3.çeyrekte ve önümüzdeki çeyreklerde görülebilir. Ciddi kira geliri olan bir şirket, avm kira gelirleri enflasyona endeksli hem sabit hem de cirodan pay alma şeklinde belirleniyor dolayısıyla enflasyon ile hem sabit hem de artan cirolar yoluyla kira gelirleri sürekli artacak bir yapıya sahip. Ayrıca düşen faizler hem kredi maliyetlerini düşürüyor hemde yıl sonu değerlemelerine olumlu yansıyacak. Konut satışlarında bir durgunluk var ancak yabancıya satış şirket için önemli bir olumlu faktör, zira şirketin yaptığı projeler yabancıların tercih edeceği türden projeler. Olumsuz tarafta ise yüksek döviz açık pozisyonu mevcut ancak bu durum şirketin halka açıklığından beri olan bir durum tabi şirketin bu döviz riskini hedge etmek için bir aksiyonu yok o yüzden hissede uzun vadeli pozisyon alanlar kendileri döviz artışına karşı (portföyde döviz, yada döviz cinsi varlıklar bulundurmak) yoluyla korunma yoluna gitmeli her ne kadar varlık değerlemeleri nakit girişi yaratmasa da bir piyasadaki fiyatlar için bir göstergedir pd/dd 0.20 batık şirket fiyatlaması gibi bir durum

Mehmetkirsoy Guest
    Serdar bilgili abd de milyar dolarlık bina alıyor..

Şirkete göz attım borcu bir iki binasını satsa ödüyor.

Bir arap ameriklı gibi paralı biri bulsalar şirket direk sıfır borç olur.

Çok saçma sapan şeyler yazmayın aklınızı peynire çevirir..

Bol kazançlar

6.  Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Serdar bilgili abd de milyar dolarlık bina alıyor..

Şirkete göz attım borcu bir iki binasını satsa ödüyor.

Bir arap ameriklı gibi paralı biri bulsalar şirket direk sıfır borç olur.

Çok saçma sapan şeyler yazmayın aklınızı peynire çevirir..

Bol kazançlar
    çok doğru sadece paşabahçeden 400 milyon USD hedefleniyor borcun çoğu kapanıverdi borç verenlerde enayi değil potansiyelide hesap ederek veriyorlar düzenli ve giderek artan gelirleri hesaba katmıyoruz bile serdar bilgili milyar dolara 11 katlı bir yer almış torun tower ne kadar eder acaba
    tüm arkadaşlara kazançlı bir gün dileğiyle

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Dün %6 üstünde düşen hisse bugün yeşil endeksde tek kademe tepki veryor, henüz ızdırap bitmemiş görünüyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. Kademeleri ve alım satımları göremiyorum ama anladığım kadarıyla fonon satışlarını karşılayanlar malı piyasaya veriyorlar sanki.
    Küçük yatırmcılarda çok düştü alalım hastalığı var ya, tam da o kesime çalışıyor çakallar.
    Düşen bıçak ne yapılmaz, onu da hatırlatmakta fayda var, bunların nereye kadar basacağı beli olmaz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 168/353 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •