Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 26 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sigorta poliçeleri hakkında soru ve cevaplar

1. Sigorta poliçeleri hakkında soru ve cevaplar

Degerli Hisse net uyeleri,

25 yıldır sigorta acentesiyiz.

Bundan bir kaç hafta once viob formunda elementer sigorta branşında (o gün ki soru rent a car sigortaları ile ilgiliydi)bir yazışma geçmişti ve o yazışmanın uzerine ozelden bir çok soru ile karşılaştım.

Profesyonellik alanımla ilgili Bes ve hayat sigortaları hariç tum sigorta turleri ile ilgili soru ve cevapların olacagı bir topic açmanın sizlere ve benim de bilgilerimi taze tutma anlamında bana fayda getirecegini düşünüyorum.

Kasko,işyeri,bireysel saglık,tamamlayıcı sağlık,konut,trafik,Dask vs sigortaları ile ilgili sorularınızı burdan elimden geldigince cevaplamaya çalışacagım ayrıca ülkemizdeki güncel sigorta mevzuat gelişmelerini de vakit buldukça paylaşacagım.

Umarım faydalı bir topic olur.

Herkesin geçmiş bayramını kutlarım.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

Hayırlı olsun

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Her türlü ölümü kapsam içerisine alan, 1 milyon liralık bir tazminatı olan, ortalama 40 yaşında birisinin yıllık hayat sigortası poliçesi tahmini ne kadardır?

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

4.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Her türlü ölümü kapsam içerisine alan, 1 milyon liralık bir tazminatı olan, ortalama 40 yaşında birisinin yıllık hayat sigortası poliçesi tahmini ne kadardır?

Değerli dostum elementer sigorta acentesiyim topicin ilk msjında Bes hariç yazmıştım şimdi düzeltip hayat sigortalarını da ekledim. Hayat sigortaları da Hayat sigorta şirketleri tarafından düzenlenmektedir dolayısıyla branşım dışıdır.
    Bu konuda yardımcı olamayacagım teşekkür ederim ilginize
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

5. Teşekkürler !

Nil Satis Nisi Optimum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Başlık hayırlı olsun. Forumun en önemli başlıklarından olması dileğiyle..
    ---------------
    Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili minimum tutarlar nelerdir?
    GSS ödeyen biri olduğum için bana ekstra olacak olan sigorta maliyetini düşük tutmam lazım.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    ---------------
    GSS ödeyen biri olduğum için bana ekstra olacak olan sigorta maliyetini düşük tutmam lazım.
    syg.
    Degerli dostum sorunuz için teşekkür ederim ülkemiz sağlık sistemine dahil olan maddi durumu musait olan herkesin bence yaptırması gereken poliçelerden bir tanesi.Bir tanesi de bireysel saglık.Günümüz şartlarında maddi imkanlarımız el verdigince ozel hastanelere gitmeye çalışıyoruz ve bir takım farklar odemek zorunda kalıyoruz.Tamamlayıcı Saglık da bu farkları karşılayan bir poliçe türü.

Prim hesaplamasında bir takım indikatorler mevcut.Bunlar sigortalının yaşı,cinsiyeti ve seçecegi paket turu.Paketler yatarak tedavi ve hem yatarak hem ayakta tedaviyi kapsayan 2 türde yapılıyor.

Bir kaç indikator tam prim hesabında gerekli olsa da onumdeki ekrandan hızlı bir çalışma yaptıgımda 1979 dogumlu erkek ve sadece yatarak tedavi paketini seçen musteri 844 tl yıllık prim odemesi yaparak tamamlayıcı saglık poliçesi yaptırabilir.BU poliçe tipinde sadece yatarak tedavi ve tetkik farkları odenir.

Hem ayakta hem yatarak tedavi paketi de 2344 tl.2 sini de 8 taksitle yaptırabiliyorsunuz.

Karşılanması zor olan tedavi masrafları için bence yatarak poliçe daha mantıklı duruyor.Ayakta paketde 9 kere muayane hakkınız bulunuyor ama aradaki fiyat farkı biraz fazla oluyor ve 9 kere muayane olabilmek için 1500 tl fazla oduyorsunuz pek rasyonel değil.

Dedigim gibi tam fiyatlar için bana ozelden tc yaş cinsiyet bilgilerinizi verebilirseniz size tam primi bildirebilirim.
    @borsavizyon

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    ---------------
    syg.
    Ben yıllardır hem kendime hem aileme tamamlayıcı sigorta yaptırırım, benim tansiyon rahatsızlığım olduğundan sürprim uyguluyorlar bu yıl ayakta(10 muayene)+yatarak(limitsiz) 850 civarı TL kendime, 650 civarıda eşime ödedim

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •