Sayfa 814/981 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,505 - 6,512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Tüm dünyada altın tek rezerv para olsun ve artık bu rezil sistemde insanlar parasını ve varlığını nasıl korurum derdine düşmesin..

Ya da bitcoinmidir ne nane mollaysa dönüşüm bir an önce olmalı...

Bu ne ya... yazıktır bunca insana... varlığımı koruyacağım diye yılda %25 enflasyon olan ülkede korunmak için dolara geçtiler bir de aynı oranda dolarda değer kaybettiler... soygunun böylesi...

bu rezil sistem değişmeli acilen altın tek rezerv para birimi olmalı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,327
    Ulen yerim altınınızı , dolar altına etti yaw...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Vay be trumpın trolüde oldu sonunda
    Olmaz mı,Trump ın açıklamalarıyla hissesi yükselenler,üç kuruş kar edenler
    Trump baba demeye başlamış bile,
    para kazansında herkes kimden dolayı neden dolayı olursa olsun.
    Bu adam yaptırım uygulamayacaksa karşılığında ne alacak diyen yok...
    Babasının hayrına yapacak değil heralde...
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,327
     Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Olmaz mı,Trump ın açıklamalarıyla hissesi yükselenler,üç kuruş kar edenler
    Trump baba demeye başlamış bile,
    para kazansında herkes kimden dolayı neden dolayı olursa olsun.
    Bu adam yaptırım uygulamayacaksa karşılığında ne alacak diyen yok...
    Babasının hayrına yapacak değil heralde...
    Yaw trumpın babası türktür türk....
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Altına dayalı para sistemleri küreselleşen dünyada bundan sonra ihtiyaçları karşılamaktan çok uzak olduğunda çoğu kişi hemfikir.
    Küresel kriz, güven bunalımı, büyük ölçekte savaş vb durumlarda geçici olarak altın vb değerli metallere aşırı talep olabilir, böyle durumlarda zaten küresel ticaret hacmi de önemli ölçüde daralacaktır. Ortalık sakinleşince tekrar karşılıksız para, küresel ortak bir dijital para birimi şeklinde yola devam edileceği kanaatindeyim. Facebook'un bir çok ülke ve büyük ölçekli şirketlerin desteği ile bu konuda önemli bir başarı gösterebileceğini düşünüyorum.
    Altına dayalı sisteme aşırı bir talep oluşması durumunda devletlerin ve tabii ki merkez bankalarının bunu engellemek için çok sert adımlar atacaklarını düşünüyorum.

Ellerinde çok farklı ve kuvvetli enstrumanlar var.

Bir tanesi altına KDV uygulanması. Halihazırda altının KDV'si %0.

KDV oranı kademeli olarak yükseltilirse altının parasallaşmasının önüne çok ciddi bir set çekilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Boşverin doları altını faizi.
    Gün bugündür. Harcayın tüketin.
    Oh mis.

7. Yaptirim uygulanmama şansı yok s400 lerde direttigimiz müddetçe ama az ama çok yaptirim uygulayacak abd.

Ondan kaçar yok şayet s400 alıp kullanılır hale getirir isek.

Trump sadece kendine sunulan 12 yaptırımdan beşini seçer,yürürlüğe girişinin süresini uzatır vs ama ben 1 yıl sonra seçime girecek olan Trump un demokratların eline koz verecek şekilde davranacağını zannetmiyorum.

Öte yandan faiz çok güçlü bir silah .
    Bunu 7 ye giden doları 600 puan ile durdurduk. Swap ta yine faiz silahı ile müdahale ettik

Önceki dış ödeme krizlerinde fırlayan dövizi hep faiz ile durdurduk.

600 puan civarı bir indirim gelir ise ben dolarin 6 yi kısa sürede aşacağını düşünüyorum.

Ytd

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Altına dayalı sisteme aşırı bir talep oluşması durumunda devletlerin ve tabii ki merkez bankalarının bunu engellemek için çok sert adımlar atacaklarını düşünüyorum.

Ellerinde çok farklı ve kuvvetli enstrumanlar var.

Bir tanesi altına KDV uygulanması. Halihazırda altının KDV'si %0.

KDV oranı kademeli olarak yükseltilirse altının parasallaşmasının önüne çok ciddi bir set çekilir.
    Altın vb değerli metaller, değerli taşlar değer saklama ve birikim işlevi gördüklerinden diğer mal ve hizmetler gibi değerlendirilmez ve bu nedenle KDV vb harcama-tüketim vergilerine tabi tutulmaz. Harcama, tüketim vergilerinin mantığı ile bağdaşmayacağı için istisna veya 0 oranlı vergi ile belirsizlik çözüme kavuşturulur.

Aksi halde harcama, tüketim vergisi değil, servet vergisine dönüşürler. Tamamen kayıtdışına yönelir, sistem dışına çıkacağından bu tür tasarruf ve birikimlerden ekonomik açıdan yararlanma imkanı kalmaz.

Sayfa 814/981 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •