Sayfa 129/153 İlkİlk ... 2979119127128129130131139 ... SonSon
Arama sonucu : 1220 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: Oralet Osman'dan Inciler

1. Hocam merhabalar,
    Bir zamanlae Uluun iicnde birşeyler yazmistiniz..
    Şirketin kar marjı çok düşük(%1 ).
    ama bu sene sonunda yeni fabrikanin açılacağı belirtilmiş..
    Ne dersiniz tekrar dusunur musunuz?
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    soda konusunda ise son günlerde bayağı görüş bildirdim..burada tekrarlayayım..o hisse de şu anda diplerindedir ,şirket hisselerini almaya devam ediyor ama yabancıların ağırlığı çok fazla olduğu için vede yabancılar da amerikadaki yatırımları beklemek istemediği için satıştadırlar..bu satışlar sodaya baskı kuruyor..

ekonomi canlandıkça finansal karları da artacak fakat bu yansımalar sodadan önce başka sektörlere yansıyacak..o yüzden de sodan daha önce alınabilecek çıkış potansiyeli daha fazla olacak hisseler var..

ama sodanın 2024 yılında bitecek amerika yatırımından önce muhakak hissede olmak lazım..çünkü o yatırım ile sodaya yeni bir soda eklenecek..cirosu var karı çok yükselecek...o vakte kadar kim sağ kim ölü belli değil..ama ömrümüz olursa vede nasip de olursa sodayı ciddi ciddi uzun vadeli alışlar için düşünürüm...
    MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by TrautMann Yazıyı Oku
    Hocam merhabalar,
    Bir zamanlae Uluun iicnde birşeyler yazmistiniz..
    Şirketin kar marjı çok düşük(%1 ).
    ama bu sene sonunda yeni fabrikanin açılacağı belirtilmiş..
    Ne dersiniz tekrar dusunur musunuz?

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    en son uluunu yorumlayıp olumlu görüş bildirdiğimde fiyatı 2,10 -12 civarı idi..(benim yorumlarımdan kısa bir süre sonra da hisse zaten harekete geçti...topikteki yorumlarım orda hala duruyor ...) yeni açılacak fabrikaları vardı...un satışlarının cirodaki payı %20 lerden %50 lere çıkacaktı..şirket bayiiler aracılığı ile un satışlarını artırmayı ve böylece kar marjını iyileştirmeyi hedefliyordu..son bilançosunu incelemedim ama fiyatını hep takip ediyorum...en son onu 3,28 civarlarında görmüştüm..şu anda 3,16 seviyesindedir...

un fiyatları da bu hisse için önemlidir...geçen gün fırıncım ile laf arasında konuştuk..ekmekleriniz sanki gramajları küçülüyor dedim...bana abi un fiyatları yükselmiş böyle giderse %20 kadar ya gramaşı düşürecez yada zam yapacaz dedi...demek ki un fiyatları yükselişte...bu yükseliş uluuna da destek verecektir..şu anda fiyat olarak hala yakından takip ediyorum olumsuz endekste dahi düşmüyor..buda bana bu hissenin daha gidecek yolunun olduğunu söylüyor..

yeniden alım için uluunu düşünmem çünkü ben diplerinde iken hisseleri almayı seviyorum...ama elinde bulunduranlar için hisse tut pozisyonundadır diyebilirim..gelecekte uluunun hem cirosu hem de karı artacak..uluun genelde ukrayna ,rusya gibi ülkelerden bakliyatı alıp bunu daha sonra uluslararası piyasalarda veya yurtiçinde satıyor...cirosunun %70-80 i bu ticaretten geliyordu...ama yavaş yavaş un satışlarındaki ciro yeni un fabrikaları ile birlikte yükselecektir...

ben size başarılar diliyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. geçen gün pörföyüme baktım belki de takip amacı ile 1 adet aldığım 20 ye yakın hisse vardı...bu kalabalık pörföyden çok sıkıldım geçen gün bunların çoğunu sattım ve geriye sadece 4-5 tane hisse bıraktım...karel hissesinde fuulum ama diğer hisselerde sadece takip amaçlı 1 er tane var...

sattığım 1 er adet hisselere baktığımda neredeyse hepsi %60-140 aralıklarında prim yapmış idiler...

1 er adet geçmişte alıp tuttuğum hisselerden bağfasta normalde 5,40 ilk fiyattan fuul girişim olmuştu..sonradan satıp daha sonra tekrardan 6,18 den 1 adet almıştım...dün baktığımda %137 lik bir çıkış oranını gördüm..biraz sabırlı olsaydım bağfas beni ihya edecekti...

dip hisselere girdiğimde topikte genelde matem havası var...insanlar umutlarını kesmiş oluyorlar..siz biraz olumlu konuşunca hemen sizi spek adamlığı ile veya pazarlamacı olarak görüyorlar...zaman zaman o olumsuz havalardan etkilenip mantığımın söylediği şeyi yapmaktan vazgeçip hisselerimi satabiliyorum..

en son doasta böyle olmuştu..4,95 maliyetli hisselerimi 5,06 dan verdim...ben veridikten bir gün sonra harekete geçti ve bir ay olmadan 9,50 leri gördü...

nasip ve kısmet çok çok önemli..onlar olmayınca kazanmanız ya hiç olmuyor yada çok kısıtlı oluyor..bir de hisselerde zamanlama çok önemli...dün obbolov dostumun da söylediği kilergyoda da zamanlamayı tuturamadım...gyo sektörü faizlerin düştüğü bu ortamda ciddi yükselişler yapacaklardır...tabi bilançosu iyi olanlar....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. teknoloji şirketleri ise bambaşka şirketlerdir..şu anda bir çok teknoloji şirketi hala fk olarak sanayii şirketlerinin rasyolarından değer görmekteler..oysaki paranın bol olduğu vakitlerde sanayii şirketlerinin iki katı fk lardan değer görüyorlardı...

bu konuda ise karele çok güveniyorum...karelin karı malum çok güzel artıyor ..tek çekince üçüncü çeyrekte gelen ciro düşüşüdür..eğer son çeyrekte tekrardan cirolarını önceki oranlara çıkarırsa o vakit karelin çıkışı daha da güzelleşecektir...ama cirosu yükselmezse ve buna rağmen kar artışı devam ederse karel yükselişine devam edecektir...ama bu yükseliş zamana yayılacaktır...dediğim gibi karel kar artışı ile birlikte cirosunu da tekrardan düzeltirse o vakit karel bu yılın favori hisselerinden biri olur..üstelik hala bir sanayii fk lardan değer görüyor...ileride bu çarpık değerlemeler artan para bolluğu ile düzeleceğine inanıyorum..

yalnız gyo sektöründen kaliteli olan hisseler de uygun yerlerinden alınabilirler..çünkü gyo sektörü yeni yeni toparlanmaya başlıyor ve bu yüzden de henüz yolun başındadırlar..eski zirvelerine bakarsanız ne demek istediğim anlarsınız...

5. saydığım hisseler dışında deva iyi bilanço açıklamıştır ve teknik olarak uygun yerlerinden alınabilirler...hektaş düzenli olarak büyüyor gönül rahatlığı ile alıp unutabilirsiniz...size en az yılda %70-80 kar bırakır...güneş sigortanın bilançoları güzelleşiyor...doğalgaz fiyatlarının düşmesi bekleniyor önümüzdeki 9 ayda...bu durumda cam ,demirçelik ve çimento sektörü kar marjı açısından olumlu etkilenmeleri gerekiyor...

tabi hisse alırken endeksi ve hissenin tekniğini de gözönünde tutmakta fayda var...

tüm bunların dışında benim özel olarak takip ettiğim bir hisse var....o hisseyi araştırıyorum..uygun görürsem alabilirim...eğer düşündüğüm olumlu gelişmeler olursa o hisseden güzel çıkışlar bekleyebilirim..o hissenin ismi şu anda bende kalsın...vakti gelirse uygun görüp alacak olursam yazdığım topiklerden birinde duyururum..ben hisseleri aldıktan sonra da en az 10-15 gün benim fiyatımdan hatta çoğu sefer benim fiyatımın altından maliyetlenme fırsatı sunuyorlar...o yüzden de merak etmeyin dostlar..

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    saydığım hisseler dışında deva iyi bilanço açıklamıştır ve teknik olarak uygun yerlerinden alınabilirler...hektaş düzenli olarak büyüyor gönül rahatlığı ile alıp unutabilirsiniz...size en az yılda %70-80 kar bırakır...güneş sigortanın bilançoları güzelleşiyor...doğalgaz fiyatlarının düşmesi bekleniyor önümüzdeki 9 ayda...bu durumda cam ,demirçelik ve çimento sektörü kar marjı açısından olumlu etkilenmeleri gerekiyor...

tabi hisse alırken endeksi ve hissenin tekniğini de gözönünde tutmakta fayda var...

tüm bunların dışında benim özel olarak takip ettiğim bir hisse var....o hisseyi araştırıyorum..uygun görürsem alabilirim...eğer düşündüğüm olumlu gelişmeler olursa o hisseden güzel çıkışlar bekleyebilirim..o hissenin ismi şu anda bende kalsın...vakti gelirse uygun görüp alacak olursam yazdığım topiklerden birinde duyururum..ben hisseleri aldıktan sonra da en az 10-15 gün benim fiyatımdan hatta çoğu sefer benim fiyatımın altından maliyetlenme fırsatı sunuyorlar...o yüzden de merak etmeyin dostlar..
    keko amirim eline sağlık. Güzel döktürmüşsün.
    De burası mizah topiği yahu. Hadi arada bir ciddi şeylere de eyvallah da.
    Sen yazdıkça birileri soracak topik amacının dışına çıkacak.
    Açsan şöyle afilli bi "keko'nun yeri" topiği.

https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

7. karikatürde gittikçe iyiye gidiyorsun dostum...bu seferki karikatürün az ve öz...bu sefer 10 üzerinden 7 veriyorum...öncekiler biliyorsun hep 3-5 puanlıktılar...

sen de sataşmayınca yazacak bir şey bulamıyoruz..boş da geçmesin diye bir şeyler karalıyoruz obbolov kardeş..ama biraz daha dikkat edecem artık...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    karikatürde gittikçe iyiye gidiyorsun dostum...bu seferki karikatürün az ve öz...bu sefer 10 üzerinden 7 veriyorum...öncekiler biliyorsun hep 3-5 puanlıktılar...

sen de sataşmayınca yazacak bir şey bulamıyoruz..boş da geçmesin diye bir şeyler karalıyoruz obbolov kardeş..ama biraz daha dikkat edecem artık...
    Eyvallah, keyfin/kazancın daim olsun.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sayfa 129/153 İlkİlk ... 2979119127128129130131139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •