Sayfa 303/382 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353 ... SonSon
Arama sonucu : 3049 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. 2018 Kasım Tarihli Videom ...

Lütfen Tarafsız Gözle İzleyiniz...

2. Yazık yahu.. Çok engel olmaya çalıştım.. Yapmayın.. Almayın.. Bu fiyatlardan USD alırsanız nikahlı eş olur size diye...

Dinleyen çıkmadı... Maalesef...

3. Türkiye savaşta olmasına rağmen USD durum bu ise, normalize olmuş bir Türkiye'de USD ne olurdu?

Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    0101 i tebrik ediyorum

hiçbir şey bilmiyorum ama hergun yeni bir sey ogreniyorum
    Suriye işi demokratik anayasa ve seçimler yönüne evrilirse ekonomimiz çok daha rahatlayacaktır.

Trump iki yıl once eur/usd paritesi 1.15 iken homurdanıyordu. Doların değeri düşsün diye.
    1.08'e kadar indi. Diptir dedim.

Bakin yine yeterli görmüyor trump pariteyi. 1.1159 an itibariyle.

Garipce34 Guest
    Evet arkadaşlar uçuşa geçmiş

5.95 yıl açılışı.. enflasyonu ekleyiniz..

Kule iniş için izin istiyoruz

Adios...

6. FED in her 25 baz puan indirmesi kabaca 400 milyar USD ı dünya piyasalarına boca etmesi demektir. 50bps puan indirimi demek 800 milyar USD dan fazla bir para ortalama 3 ay da Global Piyasalara boca olacak....

2008 öncesi FED bilançosu 800 milyar USD ı...

Düşüşün akacak USD ları...

7.  Alıntı Originally Posted by Garipce34 Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar uçuşa geçmiş

5.95 yıl açılışı.. enflasyonu ekleyiniz..

Kule iniş için izin istiyoruz

Adios...
    TCMB verilerine göre ocak tüfe enflasyonu aylık olarak %1,35, şubat 2020 için 0,35.

https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...tici+Fiyatlari

5,95*1,0135*1,0035=6,05.

Aylık net %0,16 dolar faizi de hesap edilirse yılbaşında 5,95 TL den dolar alanın maliyeti 6,03TL'dir.

Kısaca dolar 6,03 altına inerse 2 ayda enflasyon bazında zarar etmiş olur.

Mevduata 5,95TL nizi koysaydınız şu anda 6,03TL olmuştu.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,657
    Twitter üstadları misali bazı illüzyonlar icersinde oldugunuzu görüyorum. Herkesin doları 7.20'den aldıgını, 5'lerdeyken doları satıp borsaya girdigini sonra borsayı satıp 6'lardan dolar aldıgını düsünüyosunuz. Simitçi berber gazozcu belki dediginiz sekilde davranmıştır ama burası hisse.net. o yüzden herkesi tepeden alıp dipten satan sanmayın bence.

Ayrıca makroekonomik tahminleriniz sayesinde degil Fed ve Trump sayesinde siz bilmiş oldunuz. 2019 3 faiz artışı öngörüsü faiz indirimleriyle son buldu. Çünkü trump hisse senedi piyasalarıyla övünerek kampanyasını yapıyor. Daha 2 saat önce fed 50 baz puan indirdi. Piyasalarda zirveden mal teslimi zamanı geldigi icin zirvemiz 7.20 olarak uzun zaman kalacak.

Dth sahiplerine o kadar gömüyosunuz ama o 225 milyar doların ortalama maliyetini bilemezsiniz. Ne teyzeler amcalar var dolar maliyeti 2'lerde, gram altın maliyeti 100'lerde. Yani dth grafigini açın bakın. Döviz hareketlerine ragmen istikrarli yükseliyor. Ayrıca 225 milyar dolar dth ile dolar artamaz kriz olamaz düşünceniz de cok sacma. Çünkü tl tasarrufun bir mantığı yok. Ben gece rahat uyuyamıyorsam, bir gece rusya gelip 50 askerimi öldürebiliyorsa dth sorgulamayın yahu. Bu borsada thy otokar pegasus 2 gün önce taban oldu. Neyin güveninden bahsedeceksiniz?
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Yazık yahu.. Çok engel olmaya çalıştım.. Yapmayın.. Almayın.. Bu fiyatlardan USD alırsanız nikahlı eş olur size diye...

Dinleyen çıkmadı... Maalesef...

Sayfa 303/382 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •