Sayfa 441/1006 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Akçay abi pompacı nereler de gözükmüyor da

Esen kal Akçay abi ��

Pompaçının kolunu kanadını kırdılar harelde
    buz gibi cola içiyordur.

bunlar birde endeks 80,000 de iken piyasaya çıkmaz.

endeks ne zaman zirve yapsa mantar gibi biterler.

Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Dolar şu an niye artıyor? Londra'da açılan short pozisyonlar, değil mi? Zaten bu bugünkü iş yatırım bülteninde dahi var. Burda ki sorun, adamlar doların değeri daha yukarda olması gerektiği için mi TL yi shortluyor yoksa TL yi shortladığı zaman bundan para kazanabileceğini bildiği için mi?

Bana göre ABD'nin 2 trilyon bastığı, nerdeyse negatif faiz verdiği bir ortamda doların ederi 5-6TL arasıdır. Buna Türkiye'nin her türlü siyasi, vs riskini de katıyorum. Zaten Türkiye Hollanda gibi olsa, 2-3TL arası derdim...

12-14 arası bekleyenler olur. BU garip karakterlere bir şey anlatamazsın. Geçen yılda dolar 7 olduğu zaman, 10TL olucak diye bağıranlar nerde? Bu saçma sapan fikirlerinden dolayı bir şey oldu mu? Yanıldığınız zamanda bir şey olmuyor, o yüzden sallaması bedava adeta. 12 olucak da der, 20 olucak da der...

akp nin politikalarını yanlış buluyorum. En çok da düşük faiz. Zaten faiz enflasyon yaratmaz, enflasyon faiz yaratır ve bizim gibi bi ülkede düşük faiz şu an için olmaz. Pandemi zamanı apar topar faiz indirmeselerdi, 9-12 arasında bi yerlerde tutsalardı şu an ülke çok daha rahat olurdu. Düşük faiz ile araba ve ev saçmalığıda çok yanlıştı... Bunlar bir yana, Türkiye'nin en ciddi sorunu dolar mevduatçı halk bence. 250 milyar dolar mevduatda yatarken, ülkenin işi zor. En büyük karşı oyuncu senin halkın nerdeyse. O yüzden ztn herkes sürekli dolar zıplasın istiyor. Swaplar serbest bırakılsın, işlemlere sınırlama getirilmesin, yabancı istediği gibi at koştursun, doları fırlatsın... millet bayram yapar.

Ben olsam mevduatları güncel kurdan TL ye çeviririm ve vatandaşın parasını dövüz cinsinden tutmasını yasaklarım. Ancak bu en çok faiz almayan yeşil kesime rahatsızlık yaratacağı için, bana göre imkansız...
    abd ekonomisi Turkiye'nin 20-25 katı.. üstelik bastığı paraların önemli bir kısmı dunyaya dağılıyor.. eskimolar bile kullanıyor yani..

doğal olarak karşılaştırma anlamsız..belki gerçekte biz onlardan daha çok para basmış bile olabiliriz, göreceli olarak..

mr erdoğan ve akape nin ülkeyi getirdiği berbat noktaya odaklanırsanız dolar alanları daha iyi anlarsınız..

yıllardır aşırı yuksek vergi toplayan, milleti fakirleştiren, hilafet hayalleri kuran ve vergileri siyasi amaçları uğrunda çarçur eden bir zihniyet güven vermiyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    alıcı durunca satıcılar yine harekete geçiyor. 106>110 bin tepkisinde dağıttıkları parayı geri istiyor gibiler.
    Ah Laguna abi ah

Çalı dibine saklanmış diyorum seni görümce

Sen intikam peşindesin 😊😊 çok net belli ediyorsun

Fıstık gibi piyasa asansör gibi daha ne olsun abey sabah beri dön allah dön baya imkan verdi

4.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    2 birim malı üstten iade ettim . Uygun noktadan alttan tekrar geri alacağım

122.550 den 2 takım longlar tekrar yerine kondu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Ah Laguna abi ah

Çalı dibine saklanmış diyorum seni görümce

Sen intikam peşindesin ���� çok net belli ediyorsun

Fıstık gibi piyasa asansör gibi daha ne olsun abey sabah beri dön allah dön baya imkan verdi
    fırsat verdi kazanan kazandı ama terse yakalandığın anda stoplamazsan öpüyorlar
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

6. Dolar TL 7.05

7. Dolar 2018 de de 6.9 görmüştü şimdi de oralarda

Neredeyse 3 yıl oldu

Dolar 8.5 i asmadan döviz hesapları kar yazmaz

ABD dolar basmadan bile yazmadı şimdi darphaneyi surekli çalıştırıyorlar hiç yazmaz kolay kolay

Ancak

Bizim halkın büyük kısmı altincidir ,

son dönemlerde aşırı artan araba ve ev fiyatlarinin altında altın olabilir

.

8.  Alıntı Originally Posted by iyikotuvegudubed Yazıyı Oku
    Dolar 2018 de de 6.9 görmüştü şimdi de oralarda

Neredeyse 3 yıl oldu

Dolar 8.5 i asmadan döviz hesapları kar yazmaz

ABD dolar basmadan bile yazmadı şimdi darphaneyi surekli çalıştırıyorlar hiç yazmaz kolay kolay

Ancak

Bizim halkın büyük kısmı altincidir ,

son dönemlerde aşırı artan araba ve ev fiyatlarinin altında altın olabilir

.
    Külçe altın ihracatı çok artmış.
    yabancılar külçe altın alıp yurtdışına çıkartıyor olabilirler diye şüpheleniyorum.
    Bu sayede doların fiyatını arttırmadan, servet rtranzferi yapabilirler.
    Lakin bu durumda piyasada külçe altın sıkıntısı olması ilazım.
    Bu konuda bilgisi olan var mı?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 441/1006 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •