Sayfa 842/1002 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: Viop - XXVII

1.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    damat neden geldi ve neden gitti, gerçek anlamda anlayan var mı ki..
    Belki gitmesi istendi ,şart olarak sunuldu şayet böyle bi anlaşma varsa,
    instagramdan kerhen bi istifa ve en önemlisi de Allah sonumuzu hayreylesin diye bitirmesi.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

2. endeksin artması ayrı bir mesele... ben zaten aylardır yazıyorum %50 hisse %50 dolar long diye...
    bunların artması için ekonomide harikalar yaratılmasına gerek yok, yüksek enflasyon yeterli nominal fiyatların artması için... dolar bazlı çok bir artış beklemiyorum yani ben şahsen ama viop ve kaldıraç saolsun buna ihtiyaç da yok para kazanmak için...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

3. Cons forumdaş
    Pazartesi shortları kavur
    Ben az long olacağım akşama.
    Salı sabahı öcü gösterirse long ilave ederim.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Azerbeycanın karabağ sorunu çözüldüyse. TR kadim halkı ermenilerle barış yapabilir artık.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. doları baskı altında tutmak için 1.5 yılda satılan 150 milyar dolardan bahsediliyor..hakkaten sadece dolara baskı kurmak için mi satıldı..
    yoksa bu imaj verilip,karşılığında altın alınmış olabilir mi.. 2019 a göre 2020 de altın rezervi artmış ama bu artış oranı satılan dolardan çok çok az..en azından açıklanan rakama göre az..
    merkez bankasının dolar rezervinin bittiğinden haber olunmaması, faiz sebep enflasyon neticedir sözlerinin ısrarla söyleniyor olması hakkaten şüpheli durumlar..
    bazı kesimin lale devri bir hayat yaşanıyor denmesi de bana abartı geliyor..

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    damat neden geldi ve neden gitti, gerçek anlamda anlayan var mı ki..
    Kafa basmadığı için ve buna paralel cehalet, güç zehirlenmesi, ranti yanda$ ekonomi modeli ve el-mahkum taviz bakiyeleri, kasa bo$altan doyumsuzluk beceriksizlik, çağ dı$ı yönetim ve adalet anlayı$ı gibi ve daha pek çok vesaire vesaire..
    Malesef.

7. mesela satılan 150 milyar doların karşılığı ne oldu..uçmadı ya bu para..eğer altına girmişse ya da giriyorsa bu demektirki, dünyada dolara güven kalmadı, ya da kalmayacak..devletlerin istihbaratları güçlüdür.. ve bu yüzden dolar rezervi tüketilmiş olabilir..aksi halde dolar rezervinin tüketilmesinin başka hiçbir mantıksal izahı yok..bunun hesabını kimse veremez..
    yani faiz sebep enflasyon sonuç, yok ben bilmiyordum, yok damat ekonomiden anlamıyormuş vs..bunlar bahane olur..

8. devlet sahipsiz mi bu kadar..
     Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Kafa basmadığı için ve buna paralel cehalet, güç zehirlenmesi, ranti yanda$ ekonomi modeli ve el-mahkum taviz bakiyeleri, kasa bo$altan doyumsuzluk beceriksizlik, çağ dı$ı yönetim ve adalet anlayı$ı gibi ve daha pek çok vesaire vesaire..
    Malesef.

Sayfa 842/1002 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •