Sayfa 858/1000 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Bosstown Dynamics robotu, Boston Dynamics robotundan daha becerikliymiş.!.

2. ABD Başkanı Donald Trump, 2020 başkanlık seçimlerini kazanamaması durumunda ülke ekonomisinin 'daha önce görülmemiş çöküş' yaşayacağını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Trump ekonomisi rekorlar kırıyor ve gidecek daha çok yol var… Ancak eğer 2020'de benden başka birisi kazanırsa (rekabeti çok iyi biliyorum) daha önce görülmemiş bir piyasa çöküşü yaşanır" dedi. Trump, "Amerika'yı büyük tutalım" diye ekledi.

3. Cumhurbaskani Erdogan: Rusya ile aramızdaki ikili ilişkiler çok çok iyi bir noktada. Türkiye’nin ticaret hacminin en yüksek olduğu ülke Rusya.*Şu anda 25 milyar doların üzerindeyiz. Belirlediğimiz hedef 100 milyar dolar. Rusya ile ilişkilerimiz derinlikli bir şekilde ilerliyor. Bu yıl sonu itibarıyla Türk Akımının açılışını yapacağız. Bu da ayrı bir güç. Buradan Avrupa’nın değişik ülkelerine bizim üzerinden -birlikte tasarruf kullanmak suriyetiyle- doğalgaz akıtılacak. Bu çok önemli. Biz de artı ihtiyaçlarımızı buradan sağlayabileceğiz. Rusya ile yürüttüğümüz bir diğer konu da nükleer enerji santrali çalışmalarımız. Daha önce 100 kadar mühendis gitmişti. Onlar orada belli bir eğitim aldı. Ardından 100 kadar kişilik ikinci bir ekip daha gönderildi. Bunlar da eğitim aldı. Bunlar artık nükleer enerji santralimizin beyinleri. Burası hızla devam ediyor.

25 milyar dolarlik ticaret hacmine bakinca; Rusya'ya ihracatimiz 3.4 milyar dolarken Rusya'dan ithalatimiz 22 milyar dolar seviyesinde. 2018'de Rusya'ya karsi cari acigimiz 18.6 milyar dolar. 2018 Turkiye cari acigi 27.6 milyar dolar. Turkiye'nin Rusya'ya kosulsuz ihrac etmeden gobekten baglanmasi dogru bir adim degil bence. Ruslara iyi para akitiyoruz, ama isin garibi bize gelen paranin cogu da batidan. Dis politikamiz da tutarsizliklar mevcut. Umarim bir yere dogru kayarken olacagimiz ihracat kalemlerini dikkatle degerlendiriyoruzdur.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ülkeler değerlendirme kuruluşları ile anlaşma yapmasa dahi onlar kendi müşterileri için değerlendirmeye devam ediyorlar.
    Nitekim Türkiye S&P ile anlaşmasını bitirmesine rağmen S&P Türkiyeyi değerlendirmeye devam ediyor.
    Anlasmayi bitirmek diye bir sey yok

Eger borcun varsa o borc derecelendirilmeli

Bunu isteyen borclu degil borcu veren taraf

5. Bu dis ticaret hedeflerimize de hastayim. Abd ile 75, Rusya ile 100 milyar dolar.

Ahmetg Guest
    çin 1500 yıl sonra türkleri satın alıyor

https://eksisozluk.com/cin-1500-yil-...r--5748196?p=1

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bu dis ticaret hedeflerimize de hastayim. Abd ile 75, Rusya ile 100 milyar dolar.
    Abi şu kambiyo işini biraz anlatır mısın
    Sağol

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Gene başladılar bir oncekinde bu fakirin bu can bedeninde olduğu sürece o teröristi bırakmam şimdi adamlogimiza yakışmaz , tukurdugumuzu yalamayiz, he canım he papazda gördük bunların adamligini.
    Böyle açıklamalar geldikçe her an geri vitese takabilirler diye urperiyorum vallahi. Adamlar geri vites uzmanı hoş geri vitese taksa aslında daha iyi olacak, r yapsalar 1 ay sonra dolar 7 TL ama böyle beklenti yarattikca in çık yatay piyasa

Sayfa 858/1000 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •