Sayfa 93/1002 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 737 - 744 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Tam aynı noktadayım. EIB, EIC, SUA , SUC arasında kararsızım sadece. suc biraz volatil. eib+sua karması anlamlı olabilir belki.
    Ben değişken olarak EIB, EIC, SUA, az miktar GMA, sembolik miktarda FNO tutuyorum (FNO'yu elden çıkarmayı düşünürken son birkaç günde gayet iyi getirdi). Değişken sayısını azaltsam mı diye düşünmüyor değilim. EIB'yi satıp EIC, SUA, FNO arasında paylaştırabilirim belki. Son üç ayda EIC'nin getirisi EIB'den yüksek. Hisse oranı olarak benzerler ama EIC'de KIS ve GLDTR miktarı EIB'ye göre daha fazla sanırım.

2.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Banka hisse yoğun fonlar nelerdir ? Alıp yatacam üstüne şuan bankalar diplerde

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ziraat 'in Borsa Yatırım Fonu var . Hisse gibi alınıyor . ZPLIB kodlu Likit Banka Endeksi ni takip ediyor . Bir de TAU İş Bankası BAnka Endeksini takip ediyor . Normal yatırım fonu ...Her ikisi de diplerde dediğiniz gibi.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Eger üstüne yatmaktan kasit 1-2 sene ise.

XBANK ağırlık dagilimina gore doğrudan hisse senedini alın en azından yönetim ücreti ödemezsiniz. Çünkü maalesef fonlarda oyle yapıyor.

Tau yaklasik %3, adp yaklaşık %11 oranında kıstasın gerisinde kalmış son 3 yılda.
    Ziraat ZPLIB Likit Banka Endeksi Fonuna bakın . Yönetim ücreti yıllık %0,25 gibi sembolik bir rakam . Şu linkten bilgi alabilirsiniz . Hisse senedi gibi alabirlirsiniz. https://www.ziraatportfoy.com.tr/images/ZPYBYF.pdf

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Tam aynı noktadayım. EIB, EIC, SUA , SUC arasında kararsızım sadece. suc biraz volatil. eib+sua karması anlamlı olabilir belki.
    Bende degisken EIB + SUA tutuyorum.
    Genelde günü kurtariyorlar.
    Saygilar.

5.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Ben değişken olarak EIB, EIC, SUA, az miktar GMA, sembolik miktarda FNO tutuyorum (FNO'yu elden çıkarmayı düşünürken son birkaç günde gayet iyi getirdi). Değişken sayısını azaltsam mı diye düşünmüyor değilim. EIB'yi satıp EIC, SUA, FNO arasında paylaştırabilirim belki. Son üç ayda EIC'nin getirisi EIB'den yüksek. Hisse oranı olarak benzerler ama EIC'de KIS ve GLDTR miktarı EIB'ye göre daha fazla sanırım.
    Kıymetli maden varmış portföyünden muhtemelen ondan. Ancak vade uzadıkça fno da oldukça iyi görünüyor.

6. BYF'lerden
    Finans portföyün altın ve dolar BYF'leri şu an için net aktif değerin altındalar
    Gümüş BYF'si ise net aktif değerin çok üstünde şu anda.

Yani ucuz altın ve dolar var pahallı gümüş var BYF'lerde.

Ziraatin altın BYF'sinin ise net aktif değeri ve içeriği belli değil, ne aldığınızı bilmiyorsunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Bende degisken EIB + SUA tutuyorum.
    Genelde günü kurtariyorlar.
    Saygilar.
    Kub hakkında ne düşünüyorsunuz, biraz da döviz faktörünü katmak içine belki anlamlı olabilir ? Hiç incelediniz mi ?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Kub hakkında ne düşünüyorsunuz, biraz da döviz faktörünü katmak içine belki anlamlı olabilir ? Hiç incelediniz mi ?
    Kub uzun vadede güzeldir
    Piyasa kötüyü giderken eksi yazabilir
    Hazine eurobondlari içerir

Sayfa 93/1002 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •