Sayfa 816/1000 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ben odedigim borcum olmadigi halde mb verilerinde icralik gozukuyormusum dusunun artik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Mb verilerini biz nereden gorebiliriz?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Alsat Yazıyı Oku
    Evet. Son 3/4 yıldır buradayım. Ekonomi o kadar farklı işliyorki burada alışmak çok zor ( aslında aşırı kolay). Araç almak için audi bayisine gittik, 46 bin dolar dedi A4 premium paket için, dedim ki peşin ne olur adam güldü anlamadım dedi Bizim için farkeden birşey yok dedi, ister 6 bin verin 40 bini aylık $1000 ya da $500 şeklinde ödeyin ister tek seferde 46 ödeyin. Öğrenecez bakalım
    Hastanenin acil servisine bir kere git ondan sonra yorum yaz. Iste onu okumak istiyorum

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Hastanenin acil servisine bir kere git ondan sonra yorum yaz. Iste onu okumak istiyorum
    Acil gittiğinizde T.C sınırlarında tüm hastaneler size SGK ya göre bakmak zorunda.
    Geçmiş yıllarda bakmazlardı.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    25 mart 2017 yılında kalp krizi geçirdim(geçirmişim-kayıtlar var,ispatlarım)
    İzmir-Kent hastanesine acil gittim.
    Anjiyo yapıldı 2 gece yoğun bakımda kaldım 5 kuruş ödemeden taburcu oldum.(bağkur emeklisiyim)

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Aslında bir kaç kere tecrübe ettik. Burada gelir beyanına göre devletin sağladığı bir sigorta var, genellikle fakir kesim yararlanıyor.( Medicaid, obamacare vs. gibi birşey). Hastane aciline gittiğinizdeki durumunuz tamamen sigortalı olup olmamanızla ile ilgili. Mesela benim sigortamla gittim 2 kere acile, yaklaşık 2000 dolar bir fatura çıksardılar fakat benim ödemem gereken $100. 100 dolar üzeri ne gelirse gelsin sigorta karşılıyor. Normal servise gidersem de 20 dolar benim ödemem gereken (co-pay), üzerini sigortam karşılıyor. Eğer sigortanız yokken acile giderseniz baya bir sıkıntılı süreç yaşarsınız. Türkiye ile kıyas edecek olursak, Amerika hastane işleri konusunda çok kötü diyebilirim. Çok uzun bekleme süreleri, yüksek faturalar, bin çeşit sigorta çeşidi vs.

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    25 mart 2017 yılında kalp krizi geçirdim(geçirmişim-kayıtlar var,ispatlarım)
    İzmir-Kent hastanesine acil gittim.
    Anjiyo yapıldı 2 gece yoğun bakımda kaldım 5 kuruş ödemeden taburcu oldum.(bağkur emeklisiyim)
    2 gün önce ilk defa ilaç yazdırmak için mahalle sağlık kurumuna gittim.(randevusuz)
    Bey efendi bi doktor çok ilgi alakalı ve dedi ki burada her şey ücretsiz yapılıyor.(muyene ,kan tahlili vs.kibarca dedi ki ... ama randevu alırsanız iyi olur)-ben güldüm(aslında içimden ne güzel memleket dedim)

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Acil gittiğinizde T.C sınırlarında tüm hastaneler size SGK ya göre bakmak zorunda.
    Geçmiş yıllarda bakmazlardı.
    biz amerikadan bahsediyoruz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Alsat Yazıyı Oku
    Aslında bir kaç kere tecrübe ettik. Burada gelir beyanına göre devletin sağladığı bir sigorta var, genellikle fakir kesim yararlanıyor.( Medicaid, obamacare vs. gibi birşey). Hastane aciline gittiğinizdeki durumunuz tamamen sigortalı olup olmamanızla ile ilgili. Mesela benim sigortamla gittim 2 kere acile, yaklaşık 2000 dolar bir fatura çıksardılar fakat benim ödemem gereken $100. 100 dolar üzeri ne gelirse gelsin sigorta karşılıyor. Normal servise gidersem de 20 dolar benim ödemem gereken (co-pay), üzerini sigortam karşılıyor. Eğer sigortanız yokken acile giderseniz baya bir sıkıntılı süreç yaşarsınız. Türkiye ile kıyas edecek olursak, Amerika hastane işleri konusunda çok kötü diyebilirim. Çok uzun bekleme süreleri, yüksek faturalar, bin çeşit sigorta çeşidi vs.
    senelik aile geliri 48K yi gectikten sonra subvansiyon kalkiyor
    ondan sonra kol gibimi bacak gibimi bir seyler giriyor

siz faturalar gelince goreceksiniz su anda gormediniz. Bazen burada benzin ucuz araba ucuz diyorlar kahkaha atasim geliyor

Sayfa 816/1000 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •