Sayfa 459/955 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon
Arama sonucu : 7640 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Orda Nuh çimento var
    Kardemi d
    Akçansa
    Goodyer v.s
    Ucuz hiseler var
    Birde burda EUR Bont borcunu cevirecekmi ceviremiyicekmi kaygısı yok
    Yaşar Bank batı borç bunlara bindi
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by DeğerYatırımcısı Yazıyı Oku
    zaten çok iyi biliyorum, hemen hemen aynı temettü verimleri ve kar dağıtma oranları..
    çimsayı kötülemiyorum, o da kabaca bu kadar ucuz, onu da beğeniyorum çok.. sadece buna haksızlık etmeyin diyorum..
    Yaa kötülemek için satın almadık. firma fos çıkınca çamur atacak yer arıyoruz. ama tüm bunlara rağmen bence firma sıkıntılı. iyi zarar ettirip, iyi kar ettirecek bir hisse gibi...
    Heleki son kar rakamına verdiği tepki başlı başına sıkıntı kanımca.

3. yünsa da pnsut de beklemedeğim zamanlarda hareket ettiler, şu pnsutte var bi şeyler gönderiyi yazdım +40 kuruş, bana laf sokanlara gelsin.

bu gönderiyi olduğum hisse topiğine yazıyordum güya.

4.  Alıntı Originally Posted by DeğerYatırımcısı Yazıyı Oku
    ne çok kötülediniz hisseyi ya..
    yaşarın borcunu sanki direk pınarın borcu gibi değerlendirip şirket çok borçlu demek haksızca..
    4 sene önce pnsut 25-26 TL iken yaşarın yok muydu borcu?
    sanki hisse hala 20TL gibi değerlendiriyorsunuz..
    valla ben 2 hafta önce baktım boğazda 1 yalı parasına koskoca pınar sütü satıyorlar, dedim daha ne olsun ve sağlam bir miktar aldım.. alan alıyor yani.. cimsayı da çok yakından takip ettiğim halde bunu aldım..
    boğazda 1 yalı parasına koskoca pınar sütü satıyorlar
    hocam satış konusunu biraz daha açabilir misiniz?

5. Pek çok başlık da bir çok kişi birbirine küfür/hakaret/necis imalarla/ithamlarla saldırmakda
    İhtiyaç hasıl oldu açıklayalım...

Yanlışlar/Doğrular

1)Hisse/emtia/varlık dip yaptığı gün başlık da belirip,akıl vermeye çalışmak,daha fenası insanların zararı ile dalga geçmek...
    2)Hisse her gün/her hafta yükseliyordur...Birisi gelip her gün hisseyi kötülüyorsa bu yanlışdır...Çünkü son sözü fiyat söyler..Mutlak doğru fiyatdır
    3)Hisse yükseliş periyodunda ise (bir veya bir kaç günlük/haftalık yükselişlerden bahsetmiyorum) boğaların sesi daha gür çıkacak,düşüş trendinde ise ayıların...Bende hisse var hem düşürken hem yükselirken ben konuşayım,başkalarını konuşturmayayım demek yanlışdır....
    4)Yazanın kim olduğu ve neden yazdığı ile ilgilenmiyoruz...Yazılanların doğru/yanlış olup olmadığına konstre oluyoruz...Kişi yalan/yanlış/yanıltıcı şeyler paylaşmıyorsa hoşunuza gitmesede hoşgörülü olun...
    5)Kişilerle uğraşmayın,illa uğraşacaksanız başlıkdaki cemazül evveline bakın....Kişinin ilk ve son gönderileri arasındaki fiyat hareketine bakın....Fiyat kişinin dediği yönde hareket etmişse gerisi laf-ı güzaftır...
    6)Borsada dün yoktur....Bugün ne dediğinin önemi vardır...Veriler değişmişse düne kadar olumsuz olan biri duruşunu değiştirebilir..Diğer türlüsüne bilinçli yatırımcı değil fanatik yatırımcı diyoruz...
    Meali:Büyük ve iyi bir borsacı olmak istiyorsan alacağın ve satacağın yerleri iyi bileceksin...
    7)Özellikle hisse başlıkları sadece hisse de olanların kullanımına ayrılmış yerler değildir...Aynı zamanda almayı düşünenlerin,satmayı düşünenlerinde kullanımına açılmış yerlerdir...Kimsenin hissede olanlardan icazet almak gibi bir zorunluluğu yoktur...
    8)Gönderleriniz de her zaman kamu yararını gözetmeye çalışın...

Tabikii olumsuzlukları lisan-ı münasiple dile getirmeliyiz...
    Tabikii gönderilerimiz de kamil olacağız....
    Bunlar dışında "bana ne sen gene de olumsuz yazma benim moralim bozuluyor" diyenlere çok da fifi diyorum...
    Zararlarının sorumluluğunu başkalarına yükleyenlere eziksiniz diyorum...
    Bu kadar ağlayacaksan park da kum eşele diyorum...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by Vefa Yazıyı Oku
    boğazda 1 yalı parasına koskoca pınar sütü satıyorlar
    hocam satış konusunu biraz daha açabilir misiniz?
    3 hafta önce ben hisseyi alırken şirketin değeri 290 milyon TLydi..
    bu fiyata satılan yalılar var istanbul boğazında, ona istinaden öyle yazdım..
    şirketin toplu el değiştirmesi gibi bir şeyden bahsetmedim..

ben piyasa değerini xxx görüyorsam, 100 adet hisse alacak olsam da şirketi toptan alıyormuşum gibi değerlendiririm..
    şirketin sahibi ben olacakmışım gibi düşünürüm, hatta sahibi ben olup 10 sene şirketi satmayacakmışım gibi düşünürüm..

benim hisseye yaklaşımım bu şekilde olduğu için bu ifadeyi kullandım, şirketin ana hissedarının el değiştirmesi gibi bir şey benim bilgim dahilinde yok..

7.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Orda Nuh çimento var
    Kardemi d
    Akçansa
    Goodyer v.s
    Ucuz hiseler var
    Birde burda EUR Bont borcunu cevirecekmi ceviremiyicekmi kaygısı yok
    Yaşar Bank batı borç bunlara bindi
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

demiştim fazla kötülüyorsunuz, bu kadar kötülemeyi hak etmiyor diye.. ;)

8. fazla yazmaya gerek yok 8,64 üstü denedi kırarsa başka bir dünya 7,85 altta önemli altı tekrar başa sarar bu arada özelden teşekkürlerini ileten herkese teşekkürler ben sadece gördüğümü yazdım herkese hayırlı kazançlar hissedeyim ama burda polemiğe girmemek adına yazmayacağım tengri han bey ayrıca sizede selamlar
    ytd deli saçmasıdır

Sayfa 459/955 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •