Sayfa 533/755 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 6038 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by pm204 Yazıyı Oku
    alanlar satanlar kim haftalık takas paylaşımı yapabilecek varmı
    https://i.hizliresim.com/JZPMGY.png

2. herkes blcyt ın göndereceği bilançoya odaklanmış...bu odaklanma ile yeni bir şey aklımıza gelmeyince de susmak istiyoruz...

son bir kaç iş gününde deniz yatırımın alış satışlarını kademe paylaşan arkadaşların paylaşımından gördüm... bu deniz ben değilim dostlar bunu bilmenizi istiyorum...ben aldığımdan beridir ne aldım nede sattım...fuul 1,65 maliyet ile bekliyorum...zaten her deniz yatırımın da benim olmam mümkün değil...

geçmişte durdoda bir ay kaldıktan sonra ilk trademi yapmıştım..onu da topiklerinde açıkça söylemiştim...onun dışında durdoda yaklaşık 3-4 ay bir süre geçirdim...o süre içinde yaptığım trade sayısı 2 idi...ben günlük oynamayı sevmiyorum...

son günlerde blcyt düşük hacimler ile düşüyor bu düşüşleri çok da önemsemiyorum çünkü bu tür düşüşlerin olası tepkisi her zaman sert olduğunu biliyorum...ikinci bir konuda kaliteli bir şirkette olmaktan memnunum...enin de sonunda sabır ile kazandıracağına inanıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. bu hisseyi yaklaşık bir yıl önce aldığımda maliyetim 2,00 idi ...sonrasında hisseyi 2,36 civarlarından satmıştım...2,55 i görmesine rağmen satmaya razı değildim ama o vakitler endeks ile ilgili sıkıntılar başgösterince vede blcyt ın da performansının düştüğünü görünce satmak zorunda kalmıştım...

bu aralar ise bilanço olarak daha da güzelleşen blcyt ı 1,65 ten almak benim açımdan sevindiricidir..sıkıntı yok yola devam...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. geçmişte blcyt ı 2,00 dan aldığımda 55,000 adetim vardı...o zamandan bu zamana 50,5 bin tl yi borsadan çıkardım...en az 20 bin tl de ayrıca harcadım...ve geçen gün blyt aldımda 60 bin adet alabildim... ALLAH a ne kadar şükretsem azdır...bir zamanlar borsada sermaye üstüne sermaye kayıp eden keko sonunda kek olmaktan çıkmış...darısı kayıp eden tüm ky dostlarımın başına...

umarım ky dostlarım da hem temel hem de teknik yönden kendilerini geliştirirler ve belli bir tecrübe sahibi olduktan sonra ve nasipleri de açıldıktan sonra kazanmaya başlarlar...12 yıllık borsa hayatımda iyi hissenin sabır ile tutularak kayıp ettirmediğine şahit olmuşumdur...bazen zaman kayıp ettiriyor ama bence bunu da normal görmeli...

ben ky veya by tüm dostlarımıza başarılar diliyorum...ortağı bulunduğumuz şirketimizin büyümesine devam etmesini diliyorum...

5. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Öksüz: "Yıllık 1,3 milyar dolar değerinde ithalat gerçekleştirilen pamuk ipliği ve suni sentetik devamsız liflerden ipliklerin ithalatına yüzde 5 ila 8 arasında değişen oranlarda İlave Gümrük Vergisi getirildi" açıklamasında bulundu.
    İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, "Yıllık 1,3 milyar dolar değerinde ithalat gerçekleştirilen pamuk ipliği ve suni sentetik devamsız liflerden ipliklerin ithalatına yüzde 5 ila8 arasında değişen oranlarda İlave Gümrük Vergisi getirildi." ifadelerini kullandı.

İTHİB'den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Öksüz, iplik sektöründe ithalat kaynaklı haksız rekabet baskısı ile karşı karşıya kaldığını 10 yılı aşkın süredir Türkiye Tekstil Sektör Kurulu ve İTHİB olarak bakanlık ve kamuoyu ile paylaştıklarını belirtti.

Öksüz, şunları kaydetti:
    "16 Ocak 2019 itibarıyla tekstil ve ham maddeleri sektörümüzün en önemli gündem maddelerinden bir tanesi için önemli bir adım atıldı. Sektörümüzün ana hammaddelerinden biri konumunda bulunan ve yıllık 1,3 milyar dolar değerinde ithalat gerçekleştirilen pamuk ipliği ve suni sentetik devamsız liflerden ipliklerin ithalatına yüzde 5 ila 8 arasında değişen oranlarda İlave Gümrük Vergisi getirildi. 2008 yılında tekstil ve hazırgiyim sektörlerindeki bir çok ürün grubu yüzde 30'lara varan oranda İlave Gümrük Vergisi ile koruma altına alınmış ancak iplik korunan ürün gruplarının arasına maalesef alınmamış, sektörümüzde, milyonlarca dolarlık yatırımlar ile kurulan birçok iplik fabrikası bu süreçte kapanmak zorunda kalmıştır. İthalat kaynaklı haksız rekabet baskısı ile karşı karşıya kaldığımız pamuk ipliği ve suni sentetik devamsız liflerden ipliklere yüzde 5 ila 8 arasında değişen oranlarda getirilen İlave Gümrük Vergisi için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan olmak üzere ilgili tüm taraflara teşekkür ederiz. Ancak sektörümüzden aldığımız geri dönüşlerde, ucuz işgücü ve enerji maliyetlerine sahip küresel rakiplerimizde pamuk ipliği ve suni sentetik devamsız liflerden iplik ihracatına devlet sübvansiyonları da sağlanıyor olması sebebiyle getirilen İlave Gümrük Vergisi oranlarının yeterli olmadığı endişesi oluşmuştur. Bu gerekçeler ışığında Ticaret Bakanlığımızın pamuk ipliği ve suni sentetik devamsız liflerden iplik ithalatına getirdikleri İlave Gümrük Vergilerini, sektörümüzün beklentilerini göz önüne alarak yükseltecek şekilde yeniden değerlendirmelerini talep ediyoruz."

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/t...amasi-41087492

daha önce yurtdışından ithal edilen tekstil haberini paylaşmış ve bu vergi ile yurtiçi üreticilerinin rahat bir nefes aldıkları haberini paylaşmış idik..bu haberde ise gümrük vergisinin içeriği daha ayrıntılı yazılmış....

yılda 1,3 milyar değerinde ithalatımız varmış..bu ürünlere ekstradan %5-8 oranında vergi gelmiş..

6. gelen bu gümrük vergilerine hazırgiyim firmaları tepki göstermiş...bu vergi blcyt gibi iplik üreten ve bunu kumaşa çevirip satan şirketleri olumlu etkilerken hazırgiyim üreticilerini ise olumsuz etkilemiş...zaten geçen gün tuik verilerinde hazırgiyim sektöründe gerileme olduğu istatistiği bilgileri vardı...

bakalım ocak ayında alınan bu gümrük kararı blcyt ı nasıl etkilemiş ??

yurtdışından gelecek ipliğin azalması ile blyt ın ürettiği ipliklere rağbet artmış olmalı..buda ciro ve net karı olumlu etkilemiş olmalı...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gelen bu gümrük vergilerine hazırgiyim firmaları tepki göstermiş...bu vergi blcyt gibi iplik üreten ve bunu kumaşa çevirip satan şirketleri olumlu etkilerken hazırgiyim üreticilerini ise olumsuz etkilemiş...zaten geçen gün tuik verilerinde hazırgiyim sektöründe gerileme olduğu istatistiği bilgileri vardı...

bakalım ocak ayında alınan bu gümrük kararı blcyt ı nasıl etkilemiş ??

yurtdışından gelecek ipliğin azalması ile blyt ın ürettiği ipliklere rağbet artmış olmalı..buda ciro ve net karı olumlu etkilemiş olmalı...
    Şirket ile görüşmemde ciro ve karlılığın arttığı yönündeki verdikleri bilgi buna dayanıyor olabilir..

Sayfa 533/755 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •