Sayfa 437/637 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Güncel portföyümü paylaşayım.
    AYGAZ %15
    EGEEN %7
    EREGL %22
    PETKM %22
    SODA %17
    TTRAK %18
    Küsüratları yuvarladım toplam düşük veya fazla çıkabilir. Genel toplamda kardayım hisse bazında TTRAKta zarardayım sadece.Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Güncel portföyümü paylaşayım.
    AYGAZ %15
    EGEEN %7
    EREGL %22
    PETKM %22
    SODA %17
    TTRAK %18
    Küsüratları yuvarladım toplam düşük veya fazla çıkabilir. Genel toplamda kardayım hisse bazında TTRAKta zarardayım sadece.Yatırım tavsiyesi değildir.
    İlk 3 sıra benim de ilgimi çekiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Güncel portföyümü paylaşayım.
    AYGAZ %15
    EGEEN %7
    EREGL %22
    PETKM %22
    SODA %17
    TTRAK %18
    İlk alım maliyetine göre mi yoksa şu andaki getirilerine göre mi bu portföy? Örneğin 1 yıl önce portföyünün %5'i BEYAZ hissesi olan birisinin şu andaki getiriyle %80'i BEYAZ olmuşsa hangisini yazmalı?

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    İlk alım maliyetine göre mi yoksa şu andaki getirilerine göre mi bu portföy? Örneğin 1 yıl önce portföyünün %5'i BEYAZ hissesi olan birisinin şu andaki getiriyle %80'i BEYAZ olmuşsa hangisini yazmalı?
    Mevcut duruma göre yazıldı. Ancak her hisse için belli bir ağırlık belirledim. Aynı oranda tutmaya çalışıyorum alım yaparken

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Trakya cam hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar grafiğe göre geç mi kaldık sizce?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    eline sağlık sn.dudu.....bizim daha çok fırın ekmek yememiz lazım.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Öncelikle iyi haftasonları. Bu topiği açıldığı zamanlarda neden görmemişim özellikle dudu abinin burda yazmasından dolayı takip edeceğim. Bir beyaz yakalı olarak durumumu ben de anlatayım. Toplu birikimimin hepsi hisse senetlerinde ve teknik analize göre alım satım yapan biriyim(Bu kısım buranın konusu değil biliyorum asıl konuya gelmek için gelen tarzımı yazaıyorum )) 1 adet bende 1 adet de eşimde olmak üzere2 adet besimiz var. Aylık alım yaptığım ayrı bir portföyüm var bunlar uzun vadeli temettü dağıtan şirketler.Her ay düzenli alıyorum. Ayrıca normal blok birikimim olan teknik analize göre işlem yaptığım diğer hesabımdan aldığım her hisseden ettiğim karın yüzde 5 iyle de uzun vadeli kağıtlar alıyorum. Uzun vadeli aldığım kağıtlar: Kords pnsut doas enkai ve mardin. Bu hisselerin uzun vadeli log grafiklerinin şahaneliği ve temettü vermeleri dolayısıyla seçtim. Bu tarzlı yaklaşım benim gibi al sat seanstan eksik kalamayanlar için muhteşem bir yol olduğunu düşünüyorum. Sistemim bu şekilde. Dudu abiden uzun vadeli hisselerimin kendi kriterlerinden geçip geçmediğiyle ilgili yorum alabilirsem süper olacak Saygılarımla. Topiği en baştan okuyup katkı sunmaya çalışacağım. Çünkü caurdiniarty nin bahsettiği grafiksel olarak pahalı veya ucuz olması kısmına uzun vadeli log grafiksel hissenin potansiyelini öngörmek konusunda yardımı olabileceğini düşünüyorum. Çünkü bir hissenin logaritmik grafiği ne kadar iyiyse o kadar potansiyelli oluyor ve er geç o hedefe gidiyorlar. Logaritmik hedef ne kadar tatmin edici olursa o derece iştah oluşur öngörme kolaylaşır diye düşünüyorum

Sayfa 437/637 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •