Sayfa 108/992 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Bugün itibariyle,
    Halk 1m+ 23.85% 0 stopaj-367 gün Enf End. Korumalı
    Vakıf düştü 23.25% olmuş...
    Ziraate sordunuz mu ?

2. Arkadaslar selam dolar mevduat icin normal mevduatimi tercih etmeliyim yoksa DÖVİZ SWAPLI MEVDUAT diye bir seyde varmis oda ayni mevduat gibi ay sonu ne kadar gelir elde edicegini bildigin bir mevduatmis. internette arastirdim herhangi bir risk goremedim. sizlerin fikrinide merak ediyorum. normal mevduat ile doviz swapli mevduat arasinda 0.25 puanlik bir fark oluyor. ama kesintiler vergisi filan farkli mi bilmiyorum tabi.

3. ENPARA sabahtan beri offline.. internet sitesine giriş yapılamıyor.

Ekşiciler isyanda trend topic olmuş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    ENPARA sabahtan beri offline.. internet sitesine giriş yapılamıyor.

Ben girdim az evvel sikinti yok...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by quatnatined Yazıyı Oku
    Arkadaslar selam dolar mevduat icin normal mevduatimi tercih etmeliyim yoksa DÖVİZ SWAPLI MEVDUAT diye bir seyde varmis oda ayni mevduat gibi ay sonu ne kadar gelir elde edicegini bildigin bir mevduatmis. internette arastirdim herhangi bir risk goremedim. sizlerin fikrinide merak ediyorum. normal mevduat ile doviz swapli mevduat arasinda 0.25 puanlik bir fark oluyor. ama kesintiler vergisi filan farkli mi bilmiyorum tabi.
    Hangi banka swap yapıyor?
    Tabiki swaplı olan iyidir.
    Tek dezavantajı vadeyi bozamazsınız.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    ENPARA sabahtan beri offline.. internet sitesine giriş yapılamıyor.

çalışıyor bir problem yok

7.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    çalışıyor bir problem yok
    aynen sıkıntı yok

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Uzun baglamamak lazim..
    Yukselen enf ile faiz de yukselir..
    3 ayi gecmemek lazim bence.
    Bu kis zor gececek..

Syg,
    Sn. Dudu, Daha önce dönemin hükümetlerinin seçimi kazanmak amacıyla bütçede olmayan paraları halka dağıtıp yüksek enflasyona neden olmaları sonucu 1990 lardaki yüksek bono faizlerinden yararlananların elde ettikleri o döneme has çok yüksek gelirleri savunuyordunuz.

Şu an için aynı ortam yok mu?

Devlet 1 yıllık üstelik enflasyon garantili vergisiz yüksek gelir öneriyorsa neden yararlanmayacağız.

Ki tüm ekonomistler de baz etkisinden enflasyonun orta vadede düşeceği konusunda hemfikirken.

Ağustosta herkes dolar 8-10 TL olacak derken biz 2 ayda olsa yüzde 33 den mevduat bağladık. Hala portföyümde çok az da olsa yüzde 28 den nkolay bono var.
    Üstelik vadesine daha 360 gün var. Şimdi yüzde 23-24 faiz bulan seviniyor.

Devlet her yıl tüm servetinize ENFLASYON KORUMALI yaklaşık yüzde 24 artış vaad ediyor.

Bu 2 yıl için yüzde 50 artış demektir. Gerçi şu an en çok vakıf 500 gün vade ile veriyor. Bu bile yaklaşık 1,5 yıl eder.

Özetle SADECE 1,5 YIL SONRA 100 bine 500 gün sonra 132 bin 1 milyona 1.325.000 Tl NET para vaad ediliyor.

Yani dolar sabit dursa sadece 1,5 yılda servetiniz 1,325 kat artacak.

Böyle bir GARANTİLİ kazanç dünyanın neresinde var.

O nedenle Hükümete (dolar çıkarsa çıksın, faizleri yükseltmeyelim diye yıllarca direnip sonra) bize yattığımız yerden bu kadar FAİZ VERDİĞİ için teşekkür etmek lazım.

Hala bankada dolar tutanların bu yüksek faizden yararlanmadıkları için Hükümetin minnettar olması lazım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 108/992 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •