Sayfa 503/930 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Ycldkmn Yazıyı Oku
    Soruma cevap verebilecek başka bir kişi yokmu
    öncelıkle teşekkürler ycldkmn,on numara beş yıldız bir tatil yaptım.

2. Sizin adınıza sevindim hocam insallah seneyede biz yapabiliriz ☺ peki soruma cevap verebilecekmisiniz bu konuda bilginiz varmı

3. http://forum.bistte.net/threads/190-...032#post113032

bistte.netten;

Portföyün %60ı eurobond, kur hedge edilmiş durumda ama eurobond değeri CDSe karşı hedge edilmiş durumda değil bu yüzden korelasyon çok büyük. Bugün borsa düşünce 79a satanlar oldu, eurobondlar değer kazanırken isyatın düşmesini kendimce alım fırsatı olarak gördüm ama pek tl olmayınca çok az ekleyebildim, zaten aldıktan hemen sonra 80 alışa geldi ve 81 görüldü..

72den alamadım ama 73-74-75ten aldıklarım %7 karda, yeni alımlara da %10 üzeri eurobond getirisi olan varlık olarak görüyorum. ( Önceki alımlar zaman maliyetiyle zararda )

Mesel 2023 vadeli Vakıfbank eurobondu yükselmiş haliyle 86ya gelmiş. İki kez ödemeli yıllık %5.75 faiz üstüne de eurobondun değer kazancı düşünülürse gerçekten güzel yatırım. Üstelik ana para dolar düşüşüne karşı viop korumalı.

isgsy pozitif, borsa eksi kapattığı için o kısımdan da artı geliri olacak, yarın yine artışta olmasını bekliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Ycldkmn Yazıyı Oku
    Sayin kalvin uzun bir süre yoktunuz insallah tatiliniz iyi geçmistir 😊 size bir sorum olacak malum geçenlerde iş bankasındaki hisselerin bir kısmi hazineye devredilecek vs. Gibi siyasi söylemler olmuştu birde son günlerde bankalar bir gecede batabilir soylentileri yükselmeye başladi böyle bir durumda isyata ne olur acaba
    Soru saçma olduğu için kimse cevap yazmıyor. banka(lar) batarsa isyat değeri doğal olarak sıfır olur. ama isyat sıfır olması en son düşünülecek konu, milyonlarca işsiz, yiyecek yemek bulamayan insan, terör, yağma, şiddet, gasp ... daha neler neler olur. derdimiz isyat olmaz yani.
    işbank hisselerinin hazineye devri teknik olarak hiç bir şeyi ve hiç kimseyi etkilemez. hatta CHP bile bundan etkilenmez emin olun. sadece manüplatif bazı hareketlere neden olarak olumsuz hava esmesine sebep olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Ycldkmn Yazıyı Oku
    Sizin adınıza sevindim hocam insallah seneyede biz yapabiliriz ☺ peki soruma cevap verebilecekmisiniz bu konuda bilginiz varmı
    sayın YCLDKMN benim o konulara girmem yanlış olur,o konularda beyanda bulunamam işim gereği.

6. Her ne kadar tarafıma hak etmediğim tarzda bir üslupla yanit vermis olsanizda sağolun bu cahil kardeşini aydınlattin. Ama söylemeden edemicem soru sacma olabilir burdakiker umursamıyor olabilir yahu en basiti ben cahil olabilirim evet bu büyük sorun ama o kadar bilgiye erdeme sahip olmak başka bir insana saygısızca davranmaya hak getirmez ama bilginize yinede saygım var sağolun sacma olan sorumu yanitladınız

7.  Alıntı Originally Posted by Ycldkmn Yazıyı Oku
    Her ne kadar tarafıma hak etmediğim tarzda bir üslupla yanit vermis olsanizda sağolun bu cahil kardeşini aydınlattin. Ama söylemeden edemicem soru sacma olabilir burdakiker umursamıyor olabilir yahu en basiti ben cahil olabilirim evet bu büyük sorun ama o kadar bilgiye erdeme sahip olmak başka bir insana saygısızca davranmaya hak getirmez ama bilginize yinede saygım var sağolun sacma olan sorumu yanitladınız
    Bu şekilde algılamanıza üzüldüm, saygısızca değil, dostane bir ruh hali ile yazmıştım ama yazılardan duygular karşı tarafa farklı geçebiliyor.
    yoksa şu üç kuruşluk dünyada kırıcı olmak en son istediğim şey.

8. Yinede teşekkur ederim kisiliginizi tanimiyor olsamda bilgiye saygı duyarım bu konuyu uzatarak diger arkadaslarında bilgi paylaşımi yerine muhabbet gormesini istemem.

Sayfa 503/930 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •