Sayfa 971/997 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,761 - 7,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Yeşilada hala uslanmamış, uyarılara rağmen kasvetli yorumlarına devam ediyor.

İşsizlik-Sefalet-İntihar Zinciri

- - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    % 50 si kaldi spotta 5.9 dan cikmadigima nasil pismanim hepsini
    Endeks duzeltirse hepsini paketlicem
    % 50 bekledigimin cok fazlasini endeksten aldim kisa surede
    5.50 altına gelebilir..ytd
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

3. 31.12.2020 vadeli TL uzlaşmalı dolar satış kuru 6.2980TL !!!!!

Şu an elime geçen dövizleri TL'ye dönüp VIOP'tan 31.12.2020 kontratı almak gibi bir olasılığı düşünmeye başladım.

Mantıklı mı?

Kritik ek soru: Sizce kaldıraç kullanmalı mıyım? . Evet ise ne kadar kaldıraç ?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    31.12.2020 vadeli TL uzlaşmalı dolar satış kuru 6.2980TL !!!!!

Şu an elime geçen dövizleri TL'ye dönüp VIOP'tan 31.12.2020 kontratı almak gibi bir olasılığı düşünmeye başladım.

Mantıklı mı?

Bana mantıklı geldi:

5. Takipteki krediler dört nala koşuyor.

Yılbaşında 96,8 milyar TL olan takipteki kredi toplamı 14 kasım itibariyle 140,6 milyar TL'ye ulaştı.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bana mantıklı geldi:

31.12.2020 tarihi için 6.30TL'nin altında döviz alırım seviyesini uzun zamandır takip ediyordum.

6.30TL'nin altı benim için enteresan.

Bir bakıma manuel olarak paketlenmiş swaplı mevduat gibi bir yatırım olacak.

Ama kaldıraç konusunda emin değilim. Şöyle bir 1:14 kaldıraç ile girsem arada kelebek pozisyondan para bırakma ihtimali de var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    31.12.2020 vadeli TL uzlaşmalı dolar satış kuru 6.2980TL !!!!!

Mantıklı mı?

Yanlış net yapmayin bunu
    Yakin vade alin
    Bunu yapan cok kisi battı gecen sene

8.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Yanlış net yapmayin bunu
    Yakin vade alin
    Bunu yapan cok kisi battı gecen sene
    Yakın vadede oyun alanı dar. Uzun vadede en az 2-3 dal çık yapma ihtimali bence %60'ın üzerinde.

Ayrıca en az 4-5 kere kelebek pozisyondan para bırakma ihtimali de var.

Tek soru şu: Tcmb ve kamunun büyümeyi baskılayacak kadar oyun alanı olacak mı 31.12.2020'ye kadar.

31.12.2020 tarihinde seçimlere teknik olarak 2.5 yıl var. O nedenle o tarihe kadar hala büyümeyi baskılayarak aynı anda swap ve diğer sermaye kısıtlamaları ile kuru baskılama ihtimalleri var.

Bu ihtimalin azaldığının ışığı yandığı an zaten VIOP kurları da yükselecek. Şimdiden bunu görmek te zor.

Ama hissettiğim şu ki 31.12.2020 için 6.30TL-6.20TL bandının altına inmeleri için onların da hesaplamadıkları bir gelişme olmalı.

NOT: Geçen sene bu dediğimi yapan çok ciddi bir risk almışoluyordu zaten , zira faiz yüksek kur da yüksekti. (faiz : %24 kur 6.8TL)

Ne faiz makası ne de kur makası vadeli bir kontrat karı olasılığını kuvvetlendiriyordu. O kontratı açanlar bence sadece büyük bir felaketi fiyatlayıp açmıştır. Bu da her zaman büyük kar-zarar demek

Sayfa 971/997 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •