Sayfa 813/981 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    tamamen hikaye bu iyi polis kotu polis hali..
    yvsaklarin agababasi twetterdan 'olurum turkiye' parcasini da eklese tam olacak..
    bu sari kafa kime ne ortami sagliyor, tahvil ve borsada sikisip kalan fon mu varda cikis icin firsat yaratiyor bu at pazarcisi trump..
    neymis yaptirim uygulamayacakmis, ula sen kimsin.? senato karar aldiktan sonra senin hukmun ne capin ne.? bu adam f35 ureten firmada pay sahibi degilse ben de bisey bilmiyorum..
    burayi okuyan varsa mb civarlarindan, sakin ve sakin gaza gelip faiz indirmeyin , bak cok degil 1 yil sonra faizler 35 , enflasyon 40 , dolarda 10 olur; bu isler sakaya gelmez..
    tarihe not dusulsun diye yazdim, ytd..
    Sayın savasc, ABD nin ülkemize yaptırım uygulamasını istiyorsun değil mi yanlış okumadım. Senatonun bu yönde karar alacağına inanıyorsunuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
    Paranın %90 nını para fonuna yatırmıştım.%10 uylada viopta long olmuştum.Saolsun vadeliden geleni viopta yedi...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ben bunlara ekonomist demem hayal satıcıları derim. Adam her gün dolar 12 tl olacak diye video atıyor. Ulan utanmaz adam 6 tl olmuyor 12 nasıl olacak. Bunun 7-8-9 yok mu 12 nedir.

Ama YouTube da 200 bin obonesi olmuş 3 ayda kapiş.
    Aslında iyi fikirdi.Biz birleşip youtube da yayın yapsak dolardan zarar etmeyi bırak paracıkları cebe doldurmuştuk Tek diyeceğin dolar 12 tl olacak

4. https://www.mynet.com/ak-parti-sozcu...i-110105629825

lafa bak lafa siyasi ahlakla bagdaimazmış
    300 kusur millet vekılının en az yarısının fetöyle resimleri var be

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Aslında iyi fikirdi.Biz birleşip youtube da yayın yapsak dolardan zarar etmeyi bırak paracıkları cebe doldurmuştuk Tek diyeceğin dolar 12 tl olacak
    15 den kapıyı acki takipci sayısı çok olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
    Vay be trumpın trolüde oldu sonunda

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu tür evrensel ücret uygulamaları için altının parasallaşmasının önlenmesi şart.

Halihazırdaki borç döngüsünün yarattığı geniş para arzı ile dahi bu tür aktarımlar tıkanmaya başladı.

Bir de altın sistemi yaygınlaşmaya başlar ise para yüksek katma değerli çıktıya sahip 100-200 milyon kişinin elinde toplanmaya başlar.

Altın sistemine dayalı parasal sistemde genişpara arzı yaratmak çok daha sınırlı olacağından çok geniş halk kitlelerinin borçlandırılması da sekteye uğrayacaktır.
    Altına dayalı para sistemleri küreselleşen dünyada bundan sonra ihtiyaçları karşılamaktan çok uzak olduğunda çoğu kişi hemfikir.
    Küresel kriz, güven bunalımı, büyük ölçekte savaş vb durumlarda geçici olarak altın vb değerli metallere aşırı talep olabilir, böyle durumlarda zaten küresel ticaret hacmi de önemli ölçüde daralacaktır. Ortalık sakinleşince tekrar karşılıksız para, küresel ortak bir dijital para birimi şeklinde yola devam edileceği kanaatindeyim. Facebook'un bir çok ülke ve büyük ölçekli şirketlerin desteği ile bu konuda önemli bir başarı gösterebileceğini düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
     Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    15 den kapıyı acki takipci sayısı çok olsun
    yaw 12 den başlaya ki alışsın önce millet..

Sayfa 813/981 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •