Sayfa 114/1004 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Viop - XXX

1. Sosyal medya da Kıvanç Özbilgiç dost'tan alıntıdır

İndikatörlerin işe yaramadıklarını düşünenler genellikle ne işe yaradıklarını bilmeyenlerdir.

Mantığını, hesaplanışını bilmediğiniz bir şeyden kazanç elde etmeyi ne yazık ki beklemek hatadır....

2. merhaba, aslında buranın çok eski bir üyesiyim. tekrar üye olasım geldi. günlük sistemle ağırlıklı endeks kontratında (biraz da vadeli usdtl ve gram altın) işlem yapıyorum. perşembe akşam üstü benim sistem günlük olduğu halde sat üretti. alım satım şartları excelde yazılı ve harhangi bir klasik indikatör kullanmıyorum. normalde sadece 17:00'den sonra piyasayı takip ediyorum ama malum virütik meseleler yüzünden harcayacak zamanım arttı. bir süredir topiği takip ediyorum, öyle kenardan kenardan stalklamak çok içime sinmedi. piyasaya dair herhangi bir görüşüm yok, sinyale göre hareket ediyorum sadece. sistemim günlük bir sistem için hızlı galiba, yılda 30-35 sinyal üretiyor. herkese kolay gele

3.  Alıntı Originally Posted by Javacheff Yazıyı Oku
    perşembe akşam üstü benim sistem günlük olduğu halde sat üretti.
    alım satım şartları excelde yazılı ve herhangi bir klasik indikatör kullanmıyorum.
    normalde sadece 17:00'den sonra piyasayı takip ediyorum
    Günlük sat veren sisteminiz hedef düşüş nereye kadar tahmini nedir

4.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Günlük sat veren sisteminiz hedef düşüş nereye kadar tahmini nedir
    Hiçbir hedef yok, karla veya zararla al verene dek tutuyorum.

5. Bundan sonra Düzenli veri takip edecenmi?
    Yoksa yine 17.00 de ne olmuş bitmiş onamı bakacaksın

6.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Bundan sonra Düzenli veri takip edecenmi?
    Yoksa yine 17.00 de ne olmuş bitmiş onamı bakacaksın
    Zaten düzenli takip ediyorum. Sadece gün içinde (hard stop hariç, ki o da şartlı emir olarak duruyor zaten) hiç işlem yapmadığım için günün sonunda saat17'den 18:15'e kadar bakmak yetiyor. Gün içinde olan biten her şey sadece 1 bar günlük sistemde ya, o açıdan.

"alpha decay" terimini finansta bir stratejinin
    piyasa üstü getiri potansiyelinin zamanla erimesi olarak nitelendirebilirz..
    önemli nedenlerden birisi kullanılan stratejinin bir çok kişi tarafından uygulanmaya başlaması..
    o nedenle büyük firmalar hedge fundlar filan gizli tutmaya çabalarlar..
    kitabi bilgi her yerde var ama bizzat algoritmik olarak nasıl uygulandığı konusu gizlidir..

biliyorsunuz matriks iq algo trading yapmanıza imkan tanıyor.. örnek programlar var..
    orada yeralan stratejilerin bence çoğu ayağa düşmüş stratejiler..
    yukarıda bahsettiğim "alpha decay" kavramı ile çapraz sorgularsanız ne demek istediğim daha iyi anlaşılır..

diğer yandan.. programlama açısından elbette faydalı.. epey faydalandım..
    kişisel olarak paralel f90 ve python geçmişim var 15+ yıl..ama matriks iq ile daha önce bilmediğim c# programlaması yapmam gerekti..
    aslında uzun zamandır programlama yapmıyordum ama şimdi kendi algom için yazarken açıkçası gayet kolay geldi..
    temiz bir syntax var c# da, aynen f90 ve python'da olduğu gibi.. bir kalıbı uyarlarsak , "once a programmer, always a programmer".
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

NOTLAR...../
    Bankalardan AKBNK vadelide trade için en uygun işlemlerden biriydi..
    Son 6 gündür eksi kapanış yaptı..
    Yarın %+2 beklentim var..
    TUPRS vadeli 114 çıkmıştım... 108.70 LONG aldım , 106.39 a düşmesi şaşırtıcı..! PAzartesi LONG arttırırım..

KOZAL kârlı ama hatalı trade var cuma benim için.. 111-112-113 LONG poz.lar 116 dan verildi.fakat yola devem etmesi yüksek!

Bu ara en çok sevdiğim vadeli kağıt GUBRF... gün içi takibe alan ,dikkatli olursa kârlı çıkar..
    sabah eksiye alma huyu var,spekin..!

TKFEN..vadeli cuma 18.10 --15 arası alım LONG...

Endekse giremiyorum.. 160 LONG bırakalı,tekrar buralardan giriş nedense..hoşuma gitmiyor..!

Sayfa 114/1004 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •