Sayfa 24/519 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 4145 madde; 185 - 192 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Hissseye güveniyorsam sonuna kadar beklerim...Maalesef piyasanın geneli böyle...Nereye kadar böyle gider bilemem...Benim amacım lotları arttırmak tabi nasip olursa...
    Aynen öyle yapıyorum abim.
    Sonuna kadar burdayım inşallah.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. https://www.sahibinden.com/ilan/emla...34690267/detay

Sözün bittiği yerdeyiz bu ilanı emsal alırsak ki eşdeğer değil çünkü bizim arsanın emsali eşi benzeri yok önü su derinliği 28 metre max olan liman imarlı arsa hiçbir ilanda yok yani bir Çinli veya Katarlı veya Dubai Li yatırmcı gelse liman yapacak arsa bulun dese bulamazsın böyle yerler açık arttırma ihale usulü anca

Şimdi mütevazi bir emsale göre bu ilanda metresi 2000 TL yani bizim bilançoda 2004 değeri ile muhasebeleşmiş 63 trl idi sanırm o arsa bu emsale göre 1.400.000.000 TL yani sermayemiz 10 milyon a göre hisse başına sadece ham arsa değeri 140 TL yani an itibariyle borsa değeri anca arsa değeri ki mütevazi emsale göre burda hayatın olağan akışına aykırı bir değerleme keşfedilmemiş bir değer hazine var ama esas akıl tutulması bu değeri görmeyen analistler spekülatör ve halka arz Peşinden koşan küçük yatırmcı ve bu değeri analiz edemeyen finansal okur yazar kesim bu olacak iş değil ya patron ister güncellesin ister güncellemesin böyle bir arsa var mı var değeri ortada mı ortada daha liman gübre fabrikası vs onları analize katarsak çıkacak değeri düşünemiyorum artık böyle potansiyeli nasıl olur görmezden geliyor piyasa oyuncuları her şeyi tam teknik temel analizleri bir kenara koyun bir malın değerini en iyi sahibi bilir geçen sene genel kurulda ki YouTube da var patron en az Alsancak limanından daha değerli dedi yani 1.275 milyar dolar dan daha değerli diyor ama an itibariyle borsa değeri 190 milyon dolar bu matematik ve fizik tüm piyasa analiz teoremlerine aykıırı

Şimdi patrona göre Alsancak limanından daha değerli olan limanı patron halka arz edilecek olsa kaç paradan halka arz ederdi o vaklt sizce eggub kaç para dan işlem görürdü hesap ortada analizlerinizi bekliyorum malum aracı kurumlar da bu analizi yapacak kadro vizyon yok onlar yerine biz yapalım Expertizi

3.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...34690267/detay

Sözün bittiği yerdeyiz bu ilanı emsal alırsak ki eşdeğer değil çünkü bizim arsanın emsali eşi benzeri yok önü su derinliği 28 metre max olan liman imarlı arsa hiçbir ilanda yok yani bir Çinli veya Katarlı veya Dubai Li yatırmcı gelse liman yapacak arsa bulun dese bulamazsın böyle yerler açık arttırma ihale usulü anca

Şimdi mütevazi bir emsale göre bu ilanda metresi 2000 TL yani bizim bilançoda 2004 değeri ile muhasebeleşmiş 63 trl idi sanırm o arsa bu emsale göre 1.400.000.000 TL yani sermayemiz 10 milyon a göre hisse başına sadece ham arsa değeri 140 TL yani an itibariyle borsa değeri anca arsa değeri ki mütevazi emsale göre burda hayatın olağan akışına aykırı bir değerleme keşfedilmemiş bir değer hazine var ama esas akıl tutulması bu değeri görmeyen analistler spekülatör ve halka arz Peşinden koşan küçük yatırmcı ve bu değeri analiz edemeyen finansal okur yazar kesim bu olacak iş değil ya patron ister güncellesin ister güncellemesin böyle bir arsa var mı var değeri ortada mı ortada daha liman gübre fabrikası vs onları analize katarsak çıkacak değeri düşünemiyorum artık böyle potansiyeli nasıl olur görmezden geliyor piyasa oyuncuları her şeyi tam teknik temel analizleri bir kenara koyun bir malın değerini en iyi sahibi bilir geçen sene genel kurulda ki YouTube da var patron en az Alsancak limanından daha değerli dedi yani 1.275 milyar dolar dan daha değerli diyor ama an itibariyle borsa değeri 190 milyon dolar bu matematik ve fizik tüm piyasa analiz teoremlerine aykıırı

Şimdi patrona göre Alsancak limanından daha değerli olan limanı patron halka arz edilecek olsa kaç paradan halka arz ederdi o vaklt sizce eggub kaç para dan işlem görürdü hesap ortada analizlerinizi bekliyorum malum aracı kurumlar da bu analizi yapacak kadro vizyon yok onlar yerine biz yapalım Expertizi

Ek olarak arsa olaki güncellense defter değeri kimbilir kaç olur bu emsale göre 140+eski defter değeri ile yaklaşık 180-200 TL defter değeri olsa ki sadece arsa tüm maddi duran varlıkları değerlese kimbilir ama neyse mütevazi olalım böyle düşük sermayeli hisseler pd/dd çok cömert bu noktada artık o hesabı da siz yapın

Daha liman ı konuşmuyoruz arkadaşlar bu limanın arsası sadece oradaki blr muhasebe hamlesi ile borsa açısından nasıl referans bir değere ulaşıyoruz limandaki alt yapı üst yapı işleyen değer liman Tlcari potansiyeli gelir yaratan değeri marka değeri su derinliği değeri o civardaki en elverişli liman konumu olması ki eggub tanıtım videosu nda var Nemrut korunaklı ve eggub lşmanı en ideal yerde diye bunları da siz hesap edin üstüne koyun ha bir de illa bunları güncellemelerine gerek yok bunu yatırım yapan bilse analiz edebilse yeter sonuçta böyle bir kıymet var mı var illa bilançoda görmeye gerek yok önce piyasa fiyatlasa da olur onlar canı en zaman isterse güncellesin ama yeterki esas ana hikaye bu gizli kalmış değeri yeter artık Sağır sultan duydu blr zahmet oyuncular yatırımcılar tarafından keşfedilsin

4. 153,50 TL fiyatla giriş yaptım.Bagfas a gelen haberin etkisiyle olumlu olabilir.Kendi görüşümdür.Her koyun kendi bacağından asılır derler...

Yeniden değerleme konusu sürekli konuşuluyor ama ışin bir de vergi boyutu var.
    Makaleden benim anladığım yüzde 5 vergi doğuyor ve gider de gösteremiyorsun.

Eğer durum böyle ise ben patronu değerleme yapmaması konusunda haklı bulurum.

Şirkete bir getirisi olmayan aksine götürüsü olacak bir işlem gibi duruyor.

Düşünsenize değerlemede 1.5 milyar çıksa yüzde 5 i 75 milyon vergi ödenecek demek.

Ben bunları yazdım ama konunun uzmanı değilim. Vergi boyutu ile baska fikri olan varsa öğrenmiş oluruz.

Benim konu ile ilgili okuduğum makale bu.

https://www.verginet.net/dtt/1/tasin...tutulmasi.aspx

Patron bence şirketi satıp Sitti..lup gitmek istiyordur…

Bu hayata beceriksiz gelip beceriksiz gidecek olanlar var.

Hep bana hep bana ile bi bok becerilemez.

Çapı dar olanlarla iş yapmayacaksın bu hayatta.

Çapının dar olduğunu neleri kaçırdığını öğrenemeden inatlarıyla ölüp gidiyorlar.

Gecekondusunu vermeyen Finans Merkezi İnşaatı içinde kalmış köylü bunlar bu zihniyetler.

Bunların bize verdiği zararı buradan alıp 200 liradan bu kısmını onlara geri satarak çıkartacağım.

Evladiyelik kısımları çocuğuma bırakmaya karar verdim zaten.

200 TL %30 sürprim demek

Yazık gecekondu zihniyetine

Kendine ve başkalarına ettiğini göremeyen zihinsizlere…

Asla ytd
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Yeniden değerleme konusu sürekli konuşuluyor ama ışin bir de vergi boyutu var.
    Makaleden benim anladığım yüzde 5 vergi doğuyor ve gider de gösteremiyorsun.

Eğer durum böyle ise ben patronu değerleme yapmaması konusunda haklı bulurum.

Şirkete bir getirisi olmayan aksine götürüsü olacak bir işlem gibi duruyor.

Düşünsenize değerlemede 1.5 milyar çıksa yüzde 5 i 75 milyon vergi ödenecek demek.

Ben bunları yazdım ama konunun uzmanı değilim. Vergi boyutu ile baska fikri olan varsa öğrenmiş oluruz.

Benim konu ile ilgili okuduğum makale bu.

https://www.verginet.net/dtt/1/tasin...tutulmasi.aspx
    Arkadaşlar forum boyunca değerleme muhabbeti var.
    Bu muhabbeti derinden ilgilendiren bir yorum yaptım.
    Müspet ya da menfi bir tepki alamadım.

Bu yorumun neticesi alınmadan, birisi daha değerleme yapılsın derse anlamsız olmaz mı?

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar forum boyunca değerleme muhabbeti var.
    Bu muhabbeti derinden ilgilendiren bir yorum yaptım.
    Müspet ya da menfi bir tepki alamadım.

Bu yorumun neticesi alınmadan, birisi daha değerleme yapılsın derse anlamsız olmaz mı?
    Üstadım forum artık ilgi görmüyor
    Tadı kaçtı biraz.
    Yoksa yorumunuzla alakalı bir durum değil.
    Yorumunuzda haklısınız.
    Eger yıllar ünce şirketin piyasa eder degeri verilmişse ve bu yillar sonra aynı ise sıkıntı burada yatıyor.
    Önceden yapılmış bir değer sonradan yerinde saymamalıydı.
    Şirketin borsadaki piyasa eder degeri fiyata yansımamasının nedeni bu anlaşıldığindan şekvalara hedef olmaktadır.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 24/519 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •