Sayfa 454/877 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon
Arama sonucu : 7009 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Vestel Beyaz Eşya 4. Çeyrek Sonuçları Üzerine Düşüncelerim..

https://suphecikimse.blogspot.com/20...lektronik.html

YTD

2.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Benim çizgilere göre aylık logaritmik görüntü ...

Bugün bi dostum sorduğu için açıp baktım... Bana durum uzun vadede güzel gözüktüğü için burada da paylaşalım belki faydalanan olabilir...

Öncelikle bar grafikte ince kırmızı 12 aylık EMA üzerinde kapanışlar yaptığı ve barlar oluşturduğu sürece düşüş trendine girmiyor. Kötü senaryo için bu ortalama iyi takip edilmeli. Altında kapanış ve tam bar oluştuğunda uzun süreli düşüş sinyali olarak kabul edilmeli ... Şu an 12 aylık EMA 10.11 seviyesinde gözüküyor.

2006 dibi 2007 zirvesi ve 2008 dibi pivot alınarak çizilen kalın siyah pitchfork ana trend olarak görevini halen sürdüyor. 2015 yılında zirve yaparak siyah en üst medianda sonlandırdığı yükselişin geri alışını haziran 2016 da ince kırmızı alçalan pitchforka ait en üst mediandan onay alarak 6.55 civarında tamamlamış ve alçalan kırmızı pitchforka ait hagopian çizgisini yukarı boşluk bırakarak kırmış. Bu önemli direncin aşılmasından sonra yatay trende girmiş ve bu yatay trendi ince mavi pitchfork işaretliyor. Bu ayki bar bu pitchforka ait en üst medianı kırmak için test etmiş. En üst ince mavi median 13.90 civarlarında. Bu rakamın üstünde aylık kapanış yapması ve tam bar oluşturması ile ilk ciddi hedef yeşil pitchfork'a ait en üst mediana ulaşmak olacak. Yaklaşık olarak 19-20 seviyeleri...13.90 üzerinde kapanışlar ve barlar oluşturabilmesi ana trende ait orta kalın siyah medianın da yukarıya doğru kırılması anlamına gelecek ki bu da uzun vadede barların en üst siyah medianı muhtemel hedef yapacağını gösterir. Kesinlikle ulaşacaklar anlamına gelmemekle birlikte ulaşma ihtimalinin yüksekliğinden bahsedilebilir. Hedeflerine gitmeden önce barların ayrıldıkları/kırdıkları medianları en az bir dokunuşla onaylaması beklenir.

Ichimoku Kinko'ya kapanış bazlı baktığımızda aşağıda uzun vade destekler pembe tenkan-sen 11.19 ve kırmızı kijun-sen 10.71 seviyesinde. Dikkat edilirse bar grafikte de ilk önemli destek ince mavi orta median 10.65-10.70 seviyelerinde.

MACD sıfırın üstünde dip yapmış ve triggerinden onay aldıktan sonra yukarı yönlenmesiyle güçlü durumda .

Ana trende ait orta kalın siyah median üzerinde kapanışlar yapması ve tam bar oluşturması yine dikkat edilirse tarihi zirvesinin de muhtemel aşılması anlamına gelecek ki bu durum barlar için muhtemelen yeni tarihi zirveler arayışı ortaya çıkaracaktır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar... Bol kazançlar...
     Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Önemli tespitleri kırmızı ile işaretledim. 3 aylık hareketine baktığımızda tam da belirttiğimiz destekten gelen tepki ve dönüşünde yine belirttiğimiz direncin üstünde kalma çalışması ...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar...

29 Kasım'da incelediğimde uzun vade güzel gözüktüğünü belirtmiştim. İlk öngördüğüm hedefe 3 aylık bir sürede ulaştı. Şu an aylık RSI 70 seviyesi üzerine çıktı. MACD neredeyse zirvede... Büyük hedef için bir süre hem haftalık hem de aylık indikatörleri soğutmak isteyeceklerdir... Haftalık indikatörler de zirvede... Haftalık RSI 'yi 2014-2015 gibi zirvede zigzaglarla götürmek isteyebilirler. Sert gevşemeler can sıkıcı olabilir... Siyah 6 aylık EMA orta-uzun vade gevşemelerde önemli destek seviyesi olacak ve kesinlikle takip edilmeli. Bunun altında aylık kapanış yapmadıkları sürece son hedef için gücünü koruyacaktır... 6 aylık EMA altında aylık kapanış geldiği anda zayıflık sinyali olarak algılanmalı ve tedbirli davranılmalı. İlerleyen zamanda aylık barları aşağı uzatarak siyah orta mediana onay amaçlı dokundurabilirler ancak aylık kapanış yine 6 aylık EMA üzerinde kalmalı... İlk analizde belirttiğim gibi ilk hedefe dokunarak eski zirvesini kırmış oldu. Gerekli dinlenmeleri yaptıktan sonra uzun vade de en üst siyah mediana dokunuşla yeni zirve oluşturmak ve muhtemel son hedefe ulaşmak isteyecektir... Ondan sonra çok uzun süre istirahat eder... Taşıyanlara bol kazançlar...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

3. Cümleten kandiliniz kutlu olsun

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Soyle arada geliyorum sayfaya , Bakiyorum ve sanirim herkesde benim gibi acil bir tebessum var ..vay amk satmamis olsaydim emekliydim diye

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. 4 yılı aşkın süredir takip ettiğim, 2 buçuk yıldır da yatırımcısı olduğum bu güzide hisse, dişimden tırnağımdan biriktirdiğim paramı iki katına çıkardı. Allah'ıma hamd olsun. Artık takip etmekte zorlanıyordum, ben de tamamını sattım cuma günü. 10-11 aralığından aldığım lotları 14-15 aralığından vermiştim ilk etapta, 15 benim için önemli dirençti. Orayı geçtiğimize emin olunca 16'lardan alıp cuma günü 20,30 ile 20,80 aralığından verdim peyderpey.

Artık en fazla paramın %10'u %20'sini Vesbe'ye gömerim. Zirvesini görene kadar yüklü bir şekilde Vesbe almayacağım. İlk direnç 15 olur, sonra 17 ve 20 düşer demiştim. Sadece 17 konusunda yanıldım orada hiç beklemeden 20'ye gitti.

Ben hala 25 lirayı görebileceğini düşünüyorum, hatta yabancı bu kadar hisseye çökmüşken ve yerlinin elinde -Vestelin geri aldığı hariç- sadece 3 milyon lot kalmışken bu hisseyi istedikleri gibi uçurabilirler 30'u bile gösterebilirler. Yalnız Vesbe'nin eski hareketlerine dayanarak ve Zorlu'nun yatırımcı üzerinde bırakmış olduğu intibaya bakarak ben Vesbe'nin an itibarıyla değerinin 25 liranın altında olduğunu düşünüyorum. -ki her hissenin bir ederi vardır-

Eskilerden kalan 3-5 arkadaş vardı. Sanırım hepimiz zirve yolculuğunda uzay aracından ayrılan kapsüller gibi koptuk gittik. Zaten küçük yatırımcılar böyledir. Zarardayken satmaz ama primi görünce dayanamayız.

Yıllarını Vesbe'yi takip ederek geçirmiş biri olarak bir öngörüm var, biraz tekrara düşmüş olacam ama eski mesajlarımda da demiştim, bilen bilir fazla yazmam, o yazdıklarım da çok gerilerde kalmıştır, hatırlatayım. Asıl hareket 1. çeyrek verilerinden sonra olacaktır. Eğer veriler iyi gelir de ilk çeyrek 180-200 milyonun üzerinde kar gelirse Vesbe zirvesi şu an kaç olursa olsun o zirveyi çok daha yukarı taşıyacaktır.

Bir de Ahmet Nazif Zorlu, bize Nisanın ilk haftası yapılacak toplantıda Bedelsiz gibi bir sürpriz yapabilir. Vestelin hareketi aynı beklentinin onda da olduğunu gösteriyor. Çünkü 190 milyonluk sermaye var, yıllardır aynı. Ben minimum 300'e çıkaracaklar diye bekliyorum ama bu rakam 380 de (iki katı bedelsiz) olabilir. Durum böyle olursa Vestelin sermayesi Vesbenin altında kalır ki bu da pek hoş olmayacaktır. Onun an itibarıyla 350 civarı olan sermayesi de 380 üzerindeki herhangi bir rakama çıkartılabilir.

Tüm iyi dileklerimi şu an - hala varsa- elinde Vesbe olan arkadaşlara sunuyorum, umarım beklemenizin karşılığını kat kat alırsınız. Allah'a emanet olun. Selamet ve sevgiyle...

8. Vesbe çok sağol. Sayende epey para kazandık. Satıp başka hisselere geçtim. Seni 14-15 arası bekliyorum. Gelirsen diğer hisselerimi satıp seni alırım...Çok bekletme beni emi....

Sayfa 454/877 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •