Sayfa 304/339 İlkİlk ... 204254294302303304305306314 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Duvarı nem, insanı gam, patronu da kötü nam bitirirmiş

Patronu SPK sobelemiş yaptığı işlemler yüzünden ama ben Burak Nergis'ten umutluyum. Yeni jenerasyon daha enerjik gelmiştir her zaman
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Sektörün eksilerinden birisi şu:

Alüminyum çok fazla enerji sarf ettiren bir sektör Avrupa COP27 ye göre gümrükte karbon vergisi getirmeyi planlıyor.

Şunu diyor : Bir ürün üretirken havayı kirletiyorsan sınırda vergi vereceksin diyor. Çimento, gübre, demir-çelik, alüminyum enerji tüketen sektörlerdir.

İyi haber şu fabrika 60 dönüm ve kapalı alan 47 dönüm... ortalama 20 dönüme 1 mw lık GES sistemi kurulur. 47 dönüm için 2,3 mw lık çatı GES sitemi kurabilirsiniz.

Hatta 60 dönümün hepsine kuracağım ben derseniz 3 mw temiz enerjiye ulaşırsınız
    Bir kaç kelam daha yazayım sonra bitireyim. bugünlük yeterince yazdık

Şirketin en sevdiğim özelliği:

Müşterilerde Siparişler önceden verildiği ve üretim planlaması da ona göre yapıldığı için ; öyle aman aman bir stok tutma derdiniz olmuyor.
    Bu sayede paranızı stoka harcamak yerine daha verimli kullanabiliyorsunuz. Hiç olmadı faize koyarsınız yada sok için kredi çekip kredi faizi ödemek zorunda kalmazsınız

Araba sektöründe anlaşmalar 9-10 yıllık olur en kötü 4-5 yıllıktır

Ve yapılan anlaşmalarda fiyat Londra metal borsasına göre yapıldığından hammaddeden gol yemiyorsunuz.

Ve nakit akışı güzel bir şirket - kısa vadede tahsil ediyor- ticari alacaklarının çoğu Euro üzerinden. Alacak Euro olduğu için kurun yükselmesi eyidir
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3. Başka bir gün Acea beklentileri ve ABD, Avrupa vs Çin üzerine yazacağım.

4. Alüminyum sektörü genellile Avrupaya çalışır. Yeni hedefini ABD yaptı ( tabi altında yatan sebepler var )

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/alu...azari/2755230#

5. Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler sayın Uc_kırkbes. Spk'nın patrona verdiği ceza sonradan iptal edilmiş diye okudum. Ama son bedelli açıklamasında bilerek ya da bilmeyerek büyük hata yaptılar. Kocaelindeki arsa alımı için Vakıfbank'dan 7 yıllık Euro bazlı kredi çektiler. Çoğu şirket döviz bazlı borçlarını TL'ye çevirirken,bu şirket neden faizlerin düşük olduğu o dönemde TL olarak kredi çekmediğini anlayamadım. Belki şu düşünülmüştür,benim gelirlerim Euro,Euro kredisi daha makul geldi belki. Ya da TL kredi bulamadı. Kur da ciddi atak olursa bu Euro kredisi başımızı ağrıtır mı bilemiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Nerede söylemiş link var mı?

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sayın hocam merhaba

3.200 tonluk enjeksiyon makinesi batarya braketi için kullanılacak

7.  Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler sayın Uc_kırkbes. Spk'nın patrona verdiği ceza sonradan iptal edilmiş diye okudum. Ama son bedelli açıklamasında bilerek ya da bilmeyerek büyük hata yaptılar. Kocaelindeki arsa alımı için Vakıfbank'dan 7 yıllık Euro bazlı kredi çektiler. Çoğu şirket döviz bazlı borçlarını TL'ye çevirirken,bu şirket neden faizlerin düşük olduğu o dönemde TL olarak kredi çekmediğini anlayamadım. Belki şu düşünülmüştür,benim gelirlerim Euro,Euro kredisi daha makul geldi belki. Ya da TL kredi bulamadı. Kur da ciddi atak olursa bu Euro kredisi başımızı ağrıtır mı bilemiyorum.
    Teşekkürler hocam.

Alınan fabrika yabancı para cinsinden olduğu için Euro çekilmiştir. Yoksa TL kredi çekeyim o parayı euroya çevireyim gidip fabrikayı satın alayım demek baş ağrıtabilir

Dediğiniz gibi satışlar euro olduğu için doğal bir hedge alanı yaratıyor

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Başka bir gün Acea beklentileri ve ABD, Avrupa vs Çin üzerine yazacağım.
    Avrupada satılan elektrikli binek otmobil oranı 14%

bu oranın 2025 de 30% a ...2030 da ise 70% çıkması planlanıyor

Sayfa 304/339 İlkİlk ... 204254294302303304305306314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •