Sayfa 488/996 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by caner50 Yazıyı Oku
    Mecliste 276 vekil onayı şartı şekil yada usul şartı,
    Demokrasilerde kamuoyu isteği görmezden gelinemez, izmirli hocamız bunu söylüyor sanırım.
    Seçime hazırlıksız girmek , siyasi partiler için savaşa hazırlıksız girmek gibi,
    Ekonomik yada sosyal nedenlerle seçim istenebilir, ancak mevcut yönetim gücünü koruyor.
    Alternatifler var mı , ben şahsen henüz göremiyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    AKP ile ondan daha AKP olan MHP nin meclisteki milletvekili sayısı belli.

Yasal olarak onlar ne ,isterse o olur, ne istemezse de olmaz.

Bu durumda yani corona virüsü gider de ortalık sakinleşirse, erken seçim düşünmek çoğunluğu teşkil eden AKP ve MHP için aptallık olur...

2. Her şeyin bir ilk sinyali vardır..

Önemli olan o sinyali zamanın da yakalamaktır..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    vücut sürekli olarak bakteri, virüs, parazit, kimyasal, polen, ev akarı... vs alıyor veya maruz kalıyor ve bağışıklık tepkisi de veriyor.
    çünkü zararsız miktarlarda alıyoruz, geneli, normali bu.

bireyler olarak her gün binlerce çeşit etkene maruz kalıp, bunlar çok iyi gizlenen ya da çok hızlı üreyen türler değilse, az miktarlarda iken ve bağışıklığımız da olağan işleyen bir bağışıklık ise... biz bunları %99 aşıyoruz, öyle diyelim.. mesela HIV'i neden aşamıyoruz çünkü akciğere, göze filan değil doğrudan vücudun bağışıklığına saldırıyor (yani silahı kullanamaz hale getiriyor), daha başka bir etmeni neden aşamıyoruz radara yakalanmayan uçaklar gibi gizlenme mekanizmaları kullanıyorlar vs. Böyle olaylar var. Ama siz prensipte doğru düşünmüşsünüz, bağışıklığın temel olayı budur. Miktar başa çıkılacak kadar az kalırsa vücut onu halleder.
    Normal düzeyde bağışıklığı olan bir insanın açık havadan korkması gerekmez o halde insanlardan uzak olmak şartıyla.

Teşekkür ederim .

4.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Her şeyin bir ilk sinyali vardır..

Önemli olan o sinyali zamanın da yakalamaktır..

sayın izmirli_hoca,

uzun zamandır grafiklerinizi inceliyor, anlamaya çalışıyorum.

Bu trend kırılmasını nasıl yorumlamalıyım?

Bu durumda yapılabilecekler konusunda önerileriniz nelerdir?

Selamlar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by caner50 Yazıyı Oku
    Muhalefetin seçime hazırlık durumunu bilemşyorum, çoğunlukla söylem yada iktidar uygulamalarını yanlış yada eksik bulma şeklinde,
    Yönetim ise kanaldan tutun, finansal kredi, vergi ertelemesi, sağlık sisteminin iyileştirilmesi,
    İnfaz yasası vs vs vs daha çok hazırlanıyor görünüyor.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu güne kadar iktidar olanın hemen her yaptığı, bir önce yaptığının yanlış olduğunu görüp, tam aksini yapmaktan ibaret.

Bazen özür bile diledikleri varit..

Bir tane konu gösterin ki, ehil ellerde ve doğru yapılmış olsun ? (son olarak YPG ile olan anlaşmayı TRUMP tan öğrendik)

Mümkün değil çünkü, liyakat değil, başka konularda hedefi olan bir siyasi görüş başta..Sonuç ta gayet tabii..

Ve bu, dünya konjontürü nedeni ile, 2008 e kadar kendini göstermedi..

ama 2013 Gezi olaylarının ne anlama geldiğini idrak edemeyenler tarafından, ve naif muhalefet sayesinde, artık,

dönüşü olmayan seviyelere geldi. Hep beraber kaybediyoruz ve dönüşü yok noktalardayız..

Gezi olaylarının temelini, "kışla" ısrarındaki anti-Laiklik ve toplumu kendi ideolojisi ile yapılandırmak fikri oluşturuyor.

Bu inadın, ekonomide ki yansımaları, yanlışın büyüklüğünü ve devamlılığını gösteriyor.

Toplum olarak eğer her şeyi Meclis aritmetiğinde ararsanız, 40 senedir bu ülkede siyasi değişimlerin

hep seçimler sonucu olduğunu da ıskalarsınız.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bence amerikanın şu anki en büyük gücü sosyal güvenlik sisteminin olmaması, inanılmaz bir bütçe yükünden kurtarıyor ve insanları ölene kadar çalışmaya mecbur ediyor. İşte bu en güçlü yanı bugün en zayıf yanı oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tasdikçi başı gibi oldum ama kesinlikle doğru tespit,aynı 2.ci dünya savaşı mağlubu devletlerin(Japonya-Almanya)hızlı teknolojik gelişmelerinin silaha ve orduya korkunç meblağlar yatırmaması gibi,çok hızlı gelişiyorlar ancak,herhangi bir dış ulusal güvenlik sorununa karşı göreceli olarak savunmasızlar,bir devlet her konuda dengeli gitmezse,en güçlü olduğu yönü,yeri geldiğinde onun en zayıf noktası olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sabaha kadar tartışırız sn izmirlihoca.

Bu forumda hep yaptığımız gibi. Yirmi senedir.

Bir şeye yaramaz.

Ama siz grafikçi , rasyonel, mantıklı, pragmatik biri olmalısınız

Buraya yazdığınız yazıda çözüm olarak "Corona sonrası hemen erken seçim" önerdiniz...

ben de sizin yukarıda ifade ettiğim özelliklerinize uygun olarak sordum: Bu meclis aritmetiği ile nasıl olacak diye...

O kadar.

Anladım ki siz de aynen benim gibi bu önerinizin bu şartlarda olanaksız olduğunu biliyorsunuz.

8.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    sayın izmirli_hoca,

uzun zamandır grafiklerinizi inceliyor, anlamaya çalışıyorum.

Bu trend kırılmasını nasıl yorumlamalıyım?

Bu durumda yapılabilecekler konusunda önerileriniz nelerdir?

Selamlar
    Sevgili Balık,

kısa vade trendlerin kırılması (her iki yönde) kar ve spekülasyonlar için "yapılabilir olaylar" olduğundan, ekonomik ve siyasi gücü elinde bulunduran erk tarafından hoş görülür hatta, canlandırıcı etkilerinden dolayı teşvik bile edilebilir.

Ama bir ülkenin ekonomisin gelişiminin temel göstergesi olan 20-30 senelik grafiklerde, trend kırılmaları , çok büyük bir zaaf oluşturacağından, malum erk tarafından müsade edilemez.

Eğer ediliyorsa, "iktidar" gitmiş demektir.. Orada bir boşluk var demektir..

İşte "o" boşluk tabiat kanunlarınca olduğu gibi, sosyal yapılanmalarda da dolacaktır.

Ve buna işaret ediyorum..

Önerilerim de basit..

yeni bir ALFA gerekiyor..

Sayfa 488/996 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •