Sayfa 952/1003 İlkİlk ... 4528529029429509519529539549621002 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 7,609 - 7,616 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Yatirimcilarin en buyuk hatasi yatirim kararlarini gecmise douk datalara bakip yapmalaridir.

O datalari okumasini yorumlamasini gunumuze uyarlamasini ancak ve ancak cok az insan yapabilir.

Eger o kisilerden biri degilseniz okuduklariniz bir isinize yaramayacaktir. Bu kisilerin sayisi cok cok az.
    Kesinlikle katiliyorum.Teknik analizde destek ve direnc seviyelerinide ayni sekilde degerlendirmek gerekir..Alim/satim karari verirken gozonunde bulundurulmasi gereken rasyolardan yalnizca bir tanesidir.Yani herseymis gibi fazlaca anlam yuklemek bence gereksiz.Su rakamin ustu guvenli,bunun alti riskli gibi soylemler bence fazlaca iddiali.Herkesin yatirim anlayisi ve dusuncesinede saygi duyarim kendi tercihleri sonuclari.

2. Burada bir şey paylaşmak da suç oldu. Adamın hiç bir emeği yok, ama çok rahat gelip senin bir yazını eleştirebiliyor.

AHMETG, diğer sayfada yazan 100 yıl önceki krize ait bilgilerden sana ne, oku geç beğenmeyebilirsin, illa her şeye cevap vermek zorundamısın, sizde bir şey geliştirin, getirin okuyalım, ançak başkalarının yazılarını görüşlerini eleştirirsiniz, eleştirmeyin, o yazıdan sana ne, sen nasıl bir etkileşim alıyorsun, anlamak güç.

OZDEMİR1, biraz teknik analiz bilgin olsa önce stop olmanın en kadar önemli olduğunu ve ne işe yaradığını görmenin çok kıymetli bir bilgi olduğunu anlardınız. Teknik analiz bilginiz olmaya bilir, ama okuyun, başka yerleri başka çizgileri ve izahları okuyun. Acaba HALK bank için kaç rasyo varda, teknik analiz onlardan bir tanesi, yada bu teknik analiz % kaçı. Sizin yazınıza göre %1 bile olmuyor ki, destek ve direncleri küçümsediniz. Neyise buralarda boş yere emek vermeye, okumaya, yazmaya fazla gerek kalmadığı anlaşılıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
    Sayın Kızıldag gereksız alınganlık gosterıyorsunuz.Siz degerli gordugum yorumculardansiniz.Yapici elestiride bulundugumu dusunuyordum.Bu piyasada teknik analiz destek/direnc seviyeleri hersey demek olsaydi.Para kazanmak cok basit bir olay olurdu.Teknik analizde tabiiki gozonunde bulundurulacak fakat siz gereginden fazla anlam yukluyorsunuz.Buna vurgu yapmak istemistim.Sizin yatirim anlayisiniz, sizin tercihiniz.Beni ilgilendirmez.Bende kendi gorusumu paylastim.
    Kotu nıyet barındırmayan elestırılerın katkı saglayıcı oldugunu dusunuyorum.Bıraz elestırıyede acık olmak lazım bence.

4. Dün blomberg te bir yorum mantıklı geldi bana. Hükümet, bilerek resesyon ortamından yararlanıp faizleri düşük tutuyor ve bunun da dövizi artıracağını biliyor, kademeli yükselmesinde izin veriyor diye..

Gerçekten, swap vs olsa da bu geçici bir çözüm olur. Ülkenin iki gelir kapısı var: turizm ve ihracat. Turizmden bir şey yapılmayacağına göre tek yok ihracata yüklenmek ki bunun da tek yolu malların çeici hale getiirmesi. Yani ucuzluğunu sağlamak amaçlı yerel paranın değer kaybettirilmesi.

Peki yerel para değer kaybederse ne olur.
    Ülkedekilerin servetleri (dövizde değilse) bir kez daha fakirleşirler. Bistte yüzde 20-30 kara giderken bir BAKMIŞSIN sözde kazanırken dolar bazında fakirleşmişsin.

Yalan mı?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3 senedir dolar artıyor. İhracat ne kadar artmış. Hükümet in bu kafa yapısıyla yapacağı bir şey yok. Yazık oluyor halka

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

6.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Sayın Kızıldag gereksız alınganlık gosterıyorsunuz.Siz degerli gordugum yorumculardansiniz.Yapici elestiride bulundugumu dusunuyordum.Bu piyasada teknik analiz destek/direnc seviyeleri hersey demek olsaydi.Para kazanmak cok basit bir olay olurdu.Teknik analizde tabiiki gozonunde bulundurulacak fakat siz gereginden fazla anlam yukluyorsunuz.Buna vurgu yapmak istemistim.Sizin yatirim anlayisiniz, sizin tercihiniz.Beni ilgilendirmez.Bende kendi gorusumu paylastim.
    Kotu nıyet barındırmayan elestırılerın katkı saglayıcı oldugunu dusunuyorum.Bıraz elestırıyede acık olmak lazım bence.
    ÖZDEMİR, eleştiriye tabiki açığız. ama bu konu eleştirilecek bir konu değil, yani teknik analiz diye bir şey var, onlar fibo, destek direnç ve daha bir sürü ürün üzerinden analiz yapıyorlar, teknik denilmesinin nedeni ise, rakamlarla yapılmasıdır. Teknik analizi tüm aracı kurumlar kullanıyor, teknik analiz borsada en çok kullanılan enstrümandır.

Ben eleştiriye açık bir şey yazmadım, adam teknik analize göre şu düşen çizgi kırılırsa, (bu çizgi 5,35) şuraya gider ve şurası güvenli bölge diyor. Yani bunun eleştirisel hiç bir yanı yok.

Bu arada ben maliye kökenliyim ve 15 yıldır temel analiz yaparım, teknik analiz bilmem, sadece her ikisini birleştirerek sebep sonuç ilişkisini kurmaya çalışırım. Teknik analize ait görülmesi gereken bir şey varsa buraya taşırım, okuyan olur beğenen olur, beğenmeyen olur.

Eleştiri nedir : Mesela ben 6,5 da dolar hareketli olabilir şu nedenle dedim, bunu eleştirebilirsimiz. Sakınca yok. Keza doalrda ortada eleştirilecek tarafıda yok.

1 ay önce dolar dolmaz yazarken sayın TH, doların gerçek değeri 4,5 lira demişti. Bakınız sayın TH muhtemelen yarım dolar demek istedi, yakında yarım dolar 4,5 TL olacak.

Eleştirilecek şeyler özel düşünce ve fikirlerdir, topluma mal olmuş bilgilerin eleştirilmesine ait bir gereklilik yok.

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    3 senedir dolar artıyor. İhracat ne kadar artmış. Hükümet in bu kafa yapısıyla yapacağı bir şey yok. Yazık oluyor halka

TH nin bir kur değer yazısı var dı, bulamadım, tekrar eklemek isterdim, doların değerini 4,5 falan görüyordu sanırım.

Bu ülkede devleti yönetenler kuru tutturamıyor tüm çabalarına karşın. TH DE DOLARA DON BİÇİYOR.

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 952/1003 İlkİlk ... 4528529029429509519529539549621002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •