Sayfa 136/179 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon
Arama sonucu : 1431 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1.  Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Resmi Gazete sigorta haberi. Olumlu mu olumsuz mu anlayamadım. Aydınlatırsanız sevinirim

https://twitter.com/erolsahin_ebs/st...H46plkZrg&s=19
    Sektör açısından olumlu olduğunu düşünüyorum. 2024 ilk 4 ay için aylık %5, takip eden aylar için hasar maliyet artışlarını prim artışına yansıtabilecek bir oran düzenlemesi yapılmış. Hesaplama detayı yönetmelikte belirtilmiş. Özellikle asgari ücret artışının %45 etkilemesi olumlu zira trafik branşında asıl hasar ödemesi bedeni taraftan gelir.

Ben yine de sigorta sektörü açısından önümüzdeki yıl da asıl öne çıkanın hala teknik karlılıktan ziyade finansal karlılık olduğunu düşünüyorum. Bugün bireysel mevduatın yıllık getirisi %50'lere yaklaşmış durumda. Kurumsal müşterilerin mevduat oranları çok daha yüksek olacaktır. Kaldı ki tahvil vb. yatırım araçları da mevcut portföylerinde. Oralarda da cds düşüşü sürüyor. Yakın zamanda iskonto faizi de artacaktır. Hali hazırda %22 uygulanıyor.

Maalesef genel kan kaybı devam ediyor ancak faizler mevcut seviyede devam ettikçe ve bu borsada yatırıma devam edeceksek finansal kuruluş hisselerinin ön plana çıkacağını düşünüyorum (sigorta, banka, faktoring). Faktoring tarafı da kan kaybediyordu ancak geçen gün gelen aylık veri sonunda tavana gittiler. Kara bulutlar dağılınca yine finansal kuruluşların ön plana çıkacağına inanıyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Merhaba Nurullah hocam,

Son çeyrek kârını mı 5 milyar olarak hesaplıyorsunuz yoksa 2023 12 ayı mı

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Kasım prim üretimi gelmiş 3.4 milyar.

3. Çeyreğe paralel ilerliyor. 4 ana kalemden biri olan prim üretimini geçen çeyreğe paralel almıştım 4. Çeyrek kar tahmininde. Tahminime benzer gelecek gibi duruyor

3. Merhabalar,
    5.1 milyarı son çeyrek karı olarak hesapladım. Biraz uçuk geliyor ancak çıkan hesap bu. Deniz Yatırım 2 milyar tahmin ediyor

Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    Merhaba Nurullah hocam,

Son çeyrek kârını mı 5 milyar olarak hesaplıyorsunuz yoksa 2023 12 ayı mı

4. Selamlar
    3. Çeyrekteki yatırım gelirleri hesaplamasında %20 kar yazmışlardı. Ben de mevduatlar artıyor diye 5 daha ekledim 25 i öyle buldum

Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    portföy üzerinden yüzde 25 kâr nasıl gelebilir? Nasıl hesapladınız?

5. teşekkürler

6. Kasım prim üretimi Anadolu Sigorta için 4.3 milyar geldi. Geçen çeyrek 3.4 idi

7. 🧿🧿İnş. tahmininiz tutar hocam. Biz yatırımcılarını ihya eder bu kar

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    5.1 milyarı son çeyrek karı olarak hesapladım. Biraz uçuk geliyor ancak çıkan hesap bu. Deniz Yatırım 2 milyar tahmin ediyor

8. Hergun akan nakiti degerlendiremeyecek bir sirket degildir diye dusunuyorum.Primler+nakitlerin faizi iyi paradir.Ve karina+ ozkaynagina yansimasi olagandir.Oda bisekilde borsa fiyatina...

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 136/179 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •