Sayfa 133/350 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. benim sistem performansım salt performans yani sistemin kz eğrisine hiçbirşey eklenmeden elde edilen getiri.

kz eğrisiyle ilgili tam olarak aynı yapıyı kullanmasamda benzer mantıkta başka bir yapı kullanıyorum buda son bir yıldır sonuçlarını gördünüz.

mevcut kodlarla ilgili şunu belirteyim her sisteme uyum sağlamaz işlem sayısını arttırıp sık sık al satlara yol açabilir. getiri eğriniz az yataya sarmalı ki sık sık kesişim türetilmesin.

Farklı seçeneklerle özelliştirilmeli sık kesişimlerin oldugu bölgeler malarla yumuşatılabilir veya tek çizgi yerine çift çizgi kullanılabilir.

tamamen farklı bir çizgi türetilebilir vesaire.

ancak dedğim gibi sistemin kz çizgiside çok önemli daha oynak bir kz de kullanılabılır yada işlem maliyetlerini daha yükske girerek oynak bir kz elde edebilirsiniz. ancak dikkat edin girdiğiniz kayma maliyetlerini yeni kz eğrisinede yansıtmakta. çıkan yeni kz eğrisinede kayma girerseniz kaymanız 2 kat fazla hesaplanmakta.

gibi gibi kısacası ortada bir fikir var geliştirmek size kalmış.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3. Geçenlerde aklıma geldi acemiler için bir kaç örnek vereyım.

Sadece hhv llv ile bile bir sürü mantık geliştirilebilir.

HHV LLV arasındakı fark şu kadarsa işlem ac değilse işlem mevcut işlemde devam et (işlem filitresi).

HHV LLV arasındakı fark şu kadar açılmışsa flata geç. kar al yap. piyasanın bir tarafa güçlü patlaması sonucu kar al yapmak gibi.

bir önceki HHV değeri ile şimdiki HHV arasındakı fark atıyorum >400 puansa al.

Bir önceki LLV değeri ile şimdi LLV değeri arasındakı fark >400 puansa sat.

HHV nin %0,8 altındakı seviyeye bir çizgi oluştur bu listeye x de

kapanıslar bir önceki bar x den büyük şimdiki bar küçükse flata geç. buda takip eden stoploss koymanızı saglar tam tersini llv ye yazarak şort içinde takıp eden stoploss yaptırılır.

bir önceki llv ile şimdiki llv arasındakı fark 0 ise ve kapanıslar ile llv arasındakı fark <=150 ise al

LLV desteğinde sisteminize al yaktırır bir nevi ters calısma mantıgı. aynı durum hhv içinde geçerli.

150 lik 100 luk 50 lık 25 lık llv topla 4 e bol çıkan fark 1000 den küçükse piyasada bu seviye artık destektır.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Erhan hoca'nın piyasalara uyarladığı geri besleme konseptinin teknik izahını biri yapmış.

Geri besleme, sistem çıktısının (kar zarar eğrisi) sisteme tekrar girdi olarak verilmesidir.

Geri besleme ne işe yarar diyerek konuya başlamak istiyorum.
    Bunu da basit bir örnekle açıklayacağım.
    Şimdi ayarlı bir adaptör yaptığınızı düşünün.
    Bu adaptörün ucuna da bir DC motor bağladığımızı varsayalım. Ne olur?
    Motor dönmeye başlar.
    Şimdi motorun milini elimizle yavaşça tutalım.
    Motor yavaşlayacaktır.
    Motorun devrinin aynı kalmasını istersek adaptörün voltajını yükseltmemiz gerekir.
    Motorun milini daha da sıkarsak voltajı daha da arttırmamız gerekir.
    Mili bıraktığımız zaman motor çok yüksek hıza çıkacaktır.
    Bu kez adaptörün voltajını hemen düşürmemiz gerekecektir.
    Bu örnekteki davranışımızı düşünecek olursak motorun devrini sabit tutmamız için sanki biz devrenin bir parçasıymış gibi davranıp adaptörün voltajını ayarlıyoruz.
    Bir geri besleme devresi de aynı işi yapar.
    Bu tür geri besleme devrelerine NEGATİF geri beslemeli devreler denir.
    Negatif sözcüğünün anlamı çıkıştaki azaltmak için girişi azaltan anlamındadır.
    Buradaki azaltma işlemi aslında zararlı bir şey değildir.
    Örnekte de gördüğünüz gibi devrede bir takım kararlılıklar sağlar.
    Bu sonucu elde etmek içinde bir şeyler kaybederiz.
    Kaybettiğimiz kazancın bir kısmıdır.
    Negatif geri beslemenin faydalarını elektronik için özetleyecek olursak;

1- Doğrusal bir çalışma
    2- Az gürültü
    3- Kararlı kazanç

4- Doğrusal frekans tepkisi
    5- Yüksek giriş empedansı ve düşük çıkış empedansıdır.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

5. Bende de Sn. matador38'deki gibi sonuç verdi. İşlem sayısı artıyor, getiri azalıyor ve maxdd benzer seviyede kalıyor. Formül bana ağır geldiği için çok uyarlama imkanım henüz yok Çalışan bir örnek görsek daha iyi oturacak sanırım

6.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Bende de Sn. matador38'deki gibi sonuç verdi. İşlem sayısı artıyor, getiri azalıyor ve maxdd benzer seviyede kalıyor. Formül bana ağır geldiği için çok uyarlama imkanım henüz yok Çalışan bir örnek görsek daha iyi oturacak sanırım

Salı günü Sezai bey Erhan hoca için hazırladığımız kodu gönderecek.
    Sağolsun Erhan hoca buna onay verdi.

7. Sn. Tiberius elektrik elektronik tarafındaki kitapları okusam sistem konusunda faydası olur mu ? Olursa nereden başlamalıyım konular biraz ağır Borsayla ilgili bir bölüm bitirdim yüksek lisansı da benzer..

8.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Sn. Tiberius elektrik elektronik tarafındaki kitapları okusam sistem konusunda faydası olur mu ? Olursa nereden başlamalıyım konular biraz ağır Borsayla ilgili bir bölüm bitirdim yüksek lisansı da benzer..
    Faydası olmaz üstat, zaman kaybı olur.

Lisansda
    Sinyaller ve Sistemler (Signals & Systems)
    Olasılık (Probability & Random Variables)
    Kontrol (Control Theory)

Lisansüstünde
    Bilgi (Information Theory)
    Aktif Filtreler (Active Filters)
    Tespit Etme, Belirleme (Detection, Estimation, Modulation Theory)

gibi dersler almış biri olarak bana faydası olmamış, sana nasıl olsun

Internette surf edip filtre formulleri bulup onları denemek zamanı daha anlamlı kullanmak olur.
    Metatrader sayfasında sonsuz sistem var, onları bizim yerli piyasaya uyarlamak da iyi bir çalışma olur.

Sayfa 133/350 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •