Sayfa 769/1001 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Hay bunların niteliğine, istediğimi alırım istediğimi satarım. Böyle piyasa mı olur, nitelikli niteliksiz diye.
    Benim bildiğim nitelikli beyana tabiii.
    Ne beyan edersen.
    Eğer beyana tabii ise ben de alırım.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Sayın Blueberry asgari meblağ ne kadar acaba?
    Evet üstad kesin asgari meblağ koyarlar.
    Çocuk oyuncağı olmasın diye.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. Bazı serbest fonlar benim bankada alınabilir durumda. Bunlar yeni mi geldi eskiden de varmiydi bilmiyorum tabi

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk

4. Eurobond fonları bugün artı

5.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Evet üstad kesin asgari meblağ koyarlar.
    Çocuk oyuncağı olmasın diye.
    Bu asgari meblağ işi benim en çok canımı sıkan şey. Topluca almak istemiyorum. Ömrümde hiç bir fonu da 'löp' diye bir anda almadım. Finansal anlamda da doğru olduğunu düşünmüyorum. Biriktirmek istiyorum. Sırf bu yüzden MAC asgarisi 350 liraya düşene kadar çok beğenmeme rağmen hiç almadım. 500 liranın falan üstünde olursa meblağ hiç bir anlamı olmaz. Ben kendi adıma asla almam o durumda. İnsanlar maaşlarından kazançlarından artırarak toplamak ister.
    Küçük küçük de gir çık yapabilmeli, her gün ekleyeceğim miktarı piyasa koşullarına göre değiştirebilmeliyim. Gün geliyor endeks az düşüyor 50 liralık fon alıyorum, gün geliyor çok düşüyor 1000 liralık alıyorum o gün. Kuzu gibi alıp beklemek, hareket alanı olmaması iyi değil.
    Mac yöneticisi de söylemişti twitter'da, pratikte fona meblağın asgarisinin yüksek olması sıfır fayda veriyor. 1 adam 100 bin satıp çıkacagına, 100 adam bin lira satıp çıkıyor çıkacağı zaman, rakamlar bize fark olmadığını gösteriyor demişti. Yani giriş -çıkış likitini etkilemiyor. 100 adamın yararlanıp fonun sosyal reklamını yapması etkisi de çok daha fazla hatta fon için.
    Fonlar yapısı gereği, trade etmek değil, ''biriktirmek'' üzerine kurgulanmış yatırım araçlarıdır. İnsanlar günlük hayat getirileri ile kumbara misali fonları biriktirirler.
    Çocuk oyuncağı olmaz, daha iyi olur. Hem fon için, hem yatırımcı için. Umarım koymazlar.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Eurobond fonları bugün artı
    Seni itibar manyağı yapacaz...

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Mehmet gerz mkk ortak kayıt tutuyor demiş, mkk yapacak sanırım. Mkk'da olmayan varlıklar dahil olmayacak o zaman

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk
    Olabilir

Nitelikli Yatırımcı Kimdir?
    ''Yerli ve yabancı yatırım fonları, emeklilik fonları, yatırım ortaklıkları, aracı kurumlar, bankalar, sigorta şirketleri, portföy yönetim şirketleri, ipotek finansmanı kuruluşları, emekli ve yardım sandıkları, vakıflar, Sosyal Sigortalar Kanununun ilgili maddesince kurulmuş sandıklar, kamuya yararlı dernekler ile nitelikleri itibariyle bu kurumlara benzer olduğu Kurulca belirlenecek diğer yatırımcılar ve sermaye piyasası araçlarının ihraç tarihi itibariyle en az 1 milyon lira tutarında Türk Lirası, yabancı para veya sermaye piyasası aracına sahip gerçek ve tüzel kişiler'', nitelikli yatırımcı olarak tanımlanmaktadır.

Bunların çoğu MKK’da kayıtlı
    Sadece mevduat gözükmüyor
    Nkolay bonolar bile kayıtlı orada
    Mevduatıda eklerlerse tam olacak
    Bu kaydı uygun olan alabilecek belkide

Yani evler arabalar yatlar katlar hesap dışı

Herkes MKK’sını kontrol etsin🙂

8.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Seni itibar manyağı yapacaz...
    Aman üstadım estağfurullah ne haddime sizler varsınız.

Sayfa 769/1001 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •