Sayfa 156/901 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by Eğinli24 Yazıyı Oku
    İş Bankası çalışanlarının munzam sandıkla her sene Kasım ayında sözleşme yeniledikleri fakat bu sene sözleşme yenilenmeyip banka tarafından Sgk' ya devredileceksiniz dendiği haberleri dolaşıyor ortalıkta. Hissedarlar da bu konuyu çalışanlardan araştırabilir. Chp hisseleri kanunla hazineye, munzam sandık da Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile sgk'ya devredilme ihtimalleri gerçekleşirse yönetim çoğunluğu chp' den çıkar imtiyazlı hisseler üzerinde özellikle kurucu hisseler üzerindeki hukuksuz kısıtlama kaldırılır diye düşünüyorum. Hisse fiyatları da ani bir haberle bir anda tavan serilerine yeniden başlar. YTD.
    Bankayla temasi olan bi abimiz bi yoklama yapabilirse cok memnun oluruz. . Bu yenileme nedir nasil yapilirdi bu sene niye yapmadilar

2. .

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Eğinli24 Yazıyı Oku
    Ben teşekkür ederim sayın RCL44. Siz de eskilerdensiniz. Bu bilgiyi de araştırıp teyit eden varsa memnun oluruz. Sayın Fibonacci, can can yazmıyor uzun süredir. Whatsapp grubunuza üye mi? Eskilerden de çok ses çıkmıyor. Bir ses verirlerse iyi olur. Benim için ilk genel kurula kadar olan süre kritik. Beklemeye devam...
    Sn Eğinli arkadaşım..
    Bu yazıyı perşembe günü ilk yazdığında hemen gruptan arkadaşlara attım.Sn fabrikatör olması lazım cevap yazdı.Arkadaşına sormuş böyle birşey söz konusu değilmiş..
    Yani munzamla sözleşme imzalanmaması söz konusu değilmiş..
    Buraya yazmıyor demişsiniz.Benim kadar yazan yoktur herhalde....Tarih verme muhabbetlerine pek girmek istemiyorum...
    Herkes pusuya yattı.Özellikle kurucu hissedarı kemikleşti kıpraşmadan bekliyor.Kademeye yazılıp çıkayım diyenler fırsat geldikçe sattı gitti.Buralardan da alan zaten finale oynayanlardır..
    Ne yalan söyliyeyim öncü göstergeler çok sağlam geliyor.Kimse dillendirmesede herhalde sıra İş bankasına geliyor...
    YTD..YTD..YTD...

Saygılar..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarl...mpression=true

BUGÜNÜN YAZISI..7 ARALIK 2019..

Vakıfbank’ın akıbeti İş Bankası’dır niyeti!

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile*Vakıfbank'taki vakıf hisselerinin Hazine'ye devri*gerçekleştirildi.

Böyle*teker teker*uğraşmayalım. Ülkeyi komple üzerlerine yapalım. Hepimiz rahatlayalım.

Ne fark eder, bir cepten diğer cebe diyenlere;*Vakıflar devletin değildi!*Vakıflar Genel Müdürlüğü sadece*idareci ve koruyucuydu. Vakıf malı devredilemez, satılamazdı…

Lakin hisseler*Hazine'nin malı*olunca artık ferah ferah satılabilir. Belli mi olur? Belki de yakında bankanın ismi*Vaqıf Bank*diye değiştirilir.

Zira Vakıfbank'ın Hazine'ye devri*sıradan bir devir*değildir… İş Bankası için*emsaldir!

★★★

Geçen yıl, CHP'nin İş Bankası hisselerinin*Hazine'ye devri*için AKP, MHP'den aldığı destekle*yasal bir düzenleme*yapılabileceğini açıkladı.

Haliyle ölüyü diriyi bitirdiler, işsizlik fonunu da yediler,*gözü İş Bankası'na diktiler.*Doldursun havuzu yeni krediler…*Pek yakında*gösterime girer!

★★★

CHP'nin İş Bankası'nda kullanmadığı hisseleri varken, geliri de yokken bu kavga*sizce niye?*Neyi devredeceksin Hazine'ye? Yönetim kurulu üyelikleri için mi? Zaten o üyelikler*sembolik… Herhangi bir etkisi yok ki!

Orada dur!*Şimdilik yok!*Hazine*hisseleri ele geçirince*yeni yönetim kurulu üyelerini o atayacak. Bir anlamda*banka Saray'a bağlanacak.*İlk işleri ne olacak?

Kuvvetle muhtemel bu hisseler*Varlık Fonu'na*paslanacak. İşte o zaman*etkisi*anlaşılacak.

★★★

Türkiye Varlık Fonu Anonim Şirketi'nin*Yönetim Kurulu Başkanı*kim? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan… Varlık Fonu'na devrolunca hisseler*denetimin dışına*çıkartılacak.

Yeni yönetim kurulu üyeleri sayesinde partililer*bankada kadrolaşacak. Kredi verilmesi için baskı yapılacak. Özetle*yeni bir kamu bankası*yaratılacak.

★★★

En büyük hisse sahibi*İş Bankası Munzam Sandık Vakfı… Çalışan ve eski çalışanların üyesi olduğu bir sandık… Diğer büyük kısmı*borsada halka açık…

Peki, bu vakıf bir*kanun veya kararname*ile kapatılabilir mi? Ya da*SGK'ya devredebilir*mi? Tabii ki! Bir vakıf nasıl ele geçirilir? İnternette dolu örnekleri…

Vakıfbank, vakıfların değil miydi?*Şimdi kimde hisseleri?

★★★

İş Bankası'nı alana iştiraki*Şişe Cam bedava… Sektöründe*Avrupa'nın 1'inci, dünyanın 5'inci*büyük üreticisi… Tam*154 ülkeye ihracat*yapıyorlar. Varlık Fonu'na çok yakışırlar! Aranan krediye teminat olurlar.

Şirket*21 bin çalışana*sahip. Tabii 21 bin çalışan deyince,*partinin işsiz kalan*gençlik kollarının ağzı sulanıyor haliyle… Böyle bir işsizlik ortamında hele…

★★★

Şişecam'ı ele geçir…*Paşabahçe, Trakya Cam, Anadolu Cam, Soda Sanayi*de senindir.

Sadece onlar mı? Alınca İş Bankası'nı,*Anadolu Sigorta, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Milli Reasürans, İş Finansal Kiralama…*Ne güzel giderler bu yoklukta!

Her kuşu tutmuşlardı bir leylek kalmıştı ya… İşte o leylek de İş Bankası…

Yayınlanma Tarihi:*05:30, 7 Aralık 2019

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : FİBONACCİ; 07-12-2019 saat: 11:04.

5. birşeyi istiyoruz da, paraların nereye gidecegini, kimlerin nemalanacağını bile bile. üzülmüyor da değilim.

6. Partili 4 uye nın neler yaptığını kendileri itiraf etmısler hazıneye gecınce olacaklar yazılmış simdi hıc bir sekılde kadrolaşma yok karısmıyoruz para almiyoruz demenın de bır anlamı yok

7. Bir garip Oflu vardı Aralık 2 benim için milattır derdi..Ne derdi acaba..

8. Isbankası twıtır da Gundem olmus

Sayfa 156/901 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •