Sayfa 971/992 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,761 - 7,768 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Bankanin makasinin haricinde devlet de makas aliyor (yanaktan)
    Binde iki mi ne tl den dolara gecerken vergi veriliyor....
    Cok uzak degil ve gitme imkani varsa dolari nakit alip obur bankaya goturun derim.... onceden haber bermek sartiyla tabii...
    Swift islemi icin bankalar onceden fiyat vermiyor... benim sorduklarim veremedi....sonradan boyle hasirt diye seyoluyor cok afedersiniz....
     Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    220 dolar çokmuş gerçekten.

bulunduğum yerde burgan bank yok, nerden bulaştım burgana.

bazen doları tl ye çevirip o şekilde gönderip , gönderdiğim bankadan dolar alayım diyorum ama orada da hem makas hem de kur hareketliliğinden korkuyorum.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

2. Japon yeni için yurt içi iki banka arasında swift yapan oldumu hiç.
    Onun prosedürü de dolar gibimi.Masraflar falan nasıl?

3.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    arkadaşlar selamlar

burgan banktan başka bir bankaya daha önce dolar transferi yapan oldu mu?

25TL + muhabir banka kesintisi + transfer edilecek bankanın yapacağı kesinti

şeklinde bir bilgilendirme yaptılar.

muhabir bankanın kesintisinin ne olacağı noktasında ne gönderen ne de alan bankanın bilgisi ve tahmini yok.

dolar transferi yapan arkadaşlar varsa 100bin dolar üzerinden farazi hesaplarsak toplamda ne kadar kesinti olur?

teşekkürler,
    İki defa yaptım. İlkinde 5 dolar karşılığı transfer ücreti kestiler. Alıcı banka olan Garanti bankası 200 dolar aldı, itiraz ettim fayda etmedi. Transfer miktarı 80 bin dolardı.

İkincisinde Burganbank 31 tl ücret aldı. CEPTETEB hesabıma geldi tüm meblağ eksiksiz olarak. CEPTETEB hiçbir masraf kesmedi. Gönderdiğim tutar 80 bin dolardı.

4.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Türkiye bu durumu öngörerek en yüksek altın satın alan ülke konumunda dünyada. Rezerv olarak demiyorum tabi ama sonuçta önlem alınmış... her ülke bütçesi kadar bizden de bu kadar olmuş
    Altın fiziki olarak imkb binasındaki depolarda, fakat onu rezerv olarak kullanabilmeniz için Londra yada NYC'a geri göndermeniz lazım fiziki olarak. Şu anki tabloda maalesef işe yaramaz. Dünyada bildiğimiz şekildeki para sistemi çökerse işe yarayacak bir güvencedir.

5.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    İki defa yaptım. İlkinde 5 dolar karşılığı transfer ücreti kestiler. Alıcı banka olan Garanti bankası 200 dolar aldı, itiraz ettim fayda etmedi. Transfer miktarı 80 bin dolardı.

İkincisinde Burganbank 31 tl ücret aldı. CEPTETEB hesabıma geldi tüm meblağ eksiksiz olarak. CEPTETEB hiçbir masraf kesmedi. Gönderdiğim tutar 80 bin dolardı.
    çok faydalı oldu bu bilgiler. çok çok teşekkürler.

ben de enpara ya da ceptetebe göndermeyi düşünüyordum. teb çağrı merkezini aradım fakat telefondaki kişi konuya hakim olamadığından bilgi veremedi.

yani burgan banktan ceptetebe gönderdiğinizde 80K dolardan sadece 31TL mi kesinti oldu? doğru mu anlamışım. muhabir banka kesinti yapmamış sanırım.

bu kesintiler maktu mu oransal mı onu da merak ediyorum. denemek için 1K dolar göndereyim diyorum ama kesintiler maktu olursa boşuna para vermiş olmaktan korkuyorum.
    ASLA VE ASLA VE ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Bankanin makasinin haricinde devlet de makas aliyor (yanaktan)
    Binde iki mi ne tl den dolara gecerken vergi veriliyor....
    Cok uzak degil ve gitme imkani varsa dolari nakit alip obur bankaya goturun derim.... onceden haber bermek sartiyla tabii...
    Swift islemi icin bankalar onceden fiyat vermiyor... benim sorduklarim veremedi....sonradan boyle hasirt diye seyoluyor cok afedersiniz....

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    evet devletin aldığı komisyonu atlamışım. sanırım swift yapmak daha mantıklı ya da elden almak. ama dediğim gibi yaşadığım yerde burgan yok ve şehirlararası seyahat yasağı da devam ediyor. bir an önce kalksa keşke.
    ASLA VE ASLA VE ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TL bir iluzyondur..

Syg,
    Bu klişe ne zaman gelecek diyordum, yanılmadım )

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8. Para piyasası fonları bile sıfıra getiri düştü nerdeyse. Bankalar mevduat almak istemiyor zaten. Neyse ki enflasyon düşükk???

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 971/992 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •