Sayfa 22/1001 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

1.  Alıntı Originally Posted by mehmetarslan Yazıyı Oku
    Sorunu ncevabı zaten içinde saklı. Ülkede Türk lüğü bitirmeye odaklanmış İslamcı yönetimi yıkmadan nasıl diğer amaçlarınıza odaklanacaksınız ? Kürtçülüğün yükselmesinden önce Türk benliğinin korunması önemli olduğunu algılayamıyorsunuz. Şimdi den ülkedeki Türklerin % 50 Türklüğü çok da takmıyor. Böyle bir olayın gerçekleşmesinin sebebi de kürtçülük değil islamcılık.
    Aynen katılıyorum işte siyasal İslam bunun için yaratıldı amerika tarafından ulus devletleri parçalamak için

2. Bazıları bademlemeye maruz kalmış herhalde vede bayağı zevk almışa benziyor vazgeçmiyor lar

3.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Şimdi ne yapalım?
    Türkiyede şeriatçılar var diye toprağımızı isteyen Kürtçüleri yoketmeyelim mi?
    Şeriatçılar Atatürk zamanında da vardı ama bu ŞeyhSait SeyitRıza'yı ve peşindeki Kürtçüleri yoketmesini engellemedi..
    Öncelikleri doğru belirlenmesi yeterli olurdu. Öncelik yönetimi elde etmek olmalı. yönetildiğin sürece başkasının kuralları ile oynarsın. Kural koyucu olamazsın. Siyasal İslam gitmeden istesek de Türklük , Sekülerlik vb. kavramların hiçbirini ön plana çıkaramayız, çocuklara verilen eğitimi değiştiremeyiz, doğru ülkelerle dostluk kurup yanlışlarla dostluğa son veremeyiz, kaynakların hangi amaçla kullanılacağına karar veremeyiz. Bunlar öncelikli olmalı.

Siyasal islam gitmezse zaten savaş bile olmadan ülke eyaletlere bölünecek ve bunlardan biri kürdistan oalcak bunu yıllardır geveliyorlar. Hatta daha kötüsü ülkede ciddi bir arap nüfusu artışına da vesile oluyorlar, ümmet bakış açısını oturtuyorlar. Ümmet bakış açısı olan yer de milli benlik biter.

Ayrıca Atatürk konusuna da ilave yapacağım. Bunları önce gücü elde ettikten sonra yaptı. Benim dediğim de bu gücü ele geçirmen için öncelikle mücade etmen gereken şey Siyasal İslam. Aynı Atatürk ün önce Padişahlık ile mücade edip Cumhuriyeti getirmesi gib.

4. Burada kimsenin İslam karşıtı olduğunu düşünmüyorum

5.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Ben saymayı fasulyeden öğrenmişim. Kimleri fasulyeden sayacağımı iyi bilirim paşam,,,
    Hım yaşlılığına veriyim o zaman tamam.

6. Sadece İslam ve siyasal İslam kavramları üzerinden kısır bir tartışma yürütülüyor

7.  Alıntı Originally Posted by mehmetarslan Yazıyı Oku
    Öncelikleri doğru belirlenmesi yeterli olurdu...
    Suriye ve Irak'da Kürt milliyetçileri ABD korumasında ülkelerine ihanet etmiş Kürdistan peşindeler sen PKK/hdp'lilerin de ABD Türkiye'ye saldırdığında düşmanla işbirliği yapacaklarından kuşku duyabilirmisin.Tehlike burnunun dibindeyken öncelik vermeyeceksin de ne zaman vereceksin?Ülkede Faşist Komünist Şeriatçı iktidar tehlikesi var diye Kürtlere toprağını terkedene "Türk" denebilir mi?
    Birbirimizi iyi anlayabilmek için sana bazı sorular sormak istiyorum;
    Sence PKK/hdp'in meclis varlığı anayasaya aykırımıdır?
    Apo ve PKK'lıların asılmasını istermisin?
    Kürtçe Eğitimdili hakmıdır?
    Kürt sorunu sence Kürdistan sorunu değilmidir?
    Türk ulusu içindeki diğer etnikler yurttaşlık haklarından yararlanırken Kürtlere etnik haklar tanınabilir mi?

8.  Alıntı Originally Posted by egemens Yazıyı Oku
    Burada kimsenin İslam karşıtı olduğunu düşünmüyorum
    İslam ve Müslüman lik adı altında yapılan adam kayırma yalancılık adaletsizlik namussuzluklara ve vatan hainliğine karşılar bu ve bunun gibi yapılan şeylerde İslam Müslümanlık kullaniliyorsa buna siyasal İslam denir ve ençok da İslam'a zarar verir ve veriyorda

Sayfa 22/1001 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •