Sayfa 1058/1230 İlkİlk ... 585589581008104810561057105810591060106811081158 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,457 - 8,464 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. bizim milletten adam olmaz.
    sosyal medyada gördüm, adam altındaymış ne zamandır, keşke dün satıp borsaya girseydim diye bugün dert yanıyor. her kaçanı yakalamaya çalışan adamdan hayır gelmez üç vakte kadar kafayı sıyırır.

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    bizim milletten adam olmaz.
    sosyal medyada gördüm, adam altındaymış ne zamandır, keşke dün satıp borsaya girseydim diye bugün dert yanıyor. her kaçanı yakalamaya çalışan adamdan hayır gelmez üç vakte kadar kafayı sıyırır.
    Ne güzel kafa. Hiç çalışmadan 3 kuruşu 3000 kuruş yapalım, kendimizi kurtaralım, geçinip gidelim piyasalardan.

Kural 1: finansal piyasalar asli işinden kazandığın paradan tasarruf ettiğin miktarı korumaya, mümkünse %5-10 reel olarak büyütmeye yarar. Zengin olma yeri değildir piyasalar.

Boşuna enflasyon+%10-20 arası yıllık getiri hedeflenmeli demiyoruz. Aç gözlü olmamak lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Dur özlü bir söz edeyim

Piyasalardan voleyi vurmaya çalışan, kıçına voleyi yer ve oyun dışı kalır
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    borsa mantığına ters bir görüş.

borsaların bugunü fiyatladığı nerde görülmüş. Aşı haberinin en fazla havacılık sektörüne yarayacağı bilinen bir gerçek.

haber yeterli yerlerden teyit edilir ve desteklenirse havacılığın daha çok tavanı var.
    Bugünü fiyatlamaz da, 2 sene sonrasını da bugünden fiyatlamaz. Uluslararası havacılık raporları, aşı bulunsa dahi 2019 trafik değerlerine 2023 den önce ulaşılamayacak diyor.

Neyse, herkese bol şans, ben şahsen bu sektör için alımı erken buluyorum.

5. Petrol, altın, borsalar, parite, ABD 10 yıllıklar.... Hepsi düşmeye başladı... Hava sıcak ama içime bir ürperti girdi. Mart ayını hatırladım.. Dolara hücum ve dolar kıtlığı

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dur özlü bir söz edeyim

Piyasalardan voleyi vurmaya çalışan, kıçına voleyi yer ve oyun dışı kalır
    Güzelmiş.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

7.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    bana diyorsan bende altının fizikisi, fonu, vadelisi... nesini ararsan var, düşünce sevinecek bir durumum yok... ama çok değil 2 sene önce onsu 1200 dolardı, o yüzden burdan öteye çok uçuk hedeflerim yok... fizikisini elden çıkarmam, fonlar zaten eşimin ama vadelisi el yakar burdan düşerse, gerekirse başka pozisyonlarla portfoyumu dengelerim... o yüzden mumkun olduğunca çok okuyup, 10 düşünüp 1 aksiyon alıyorum...
    Okumana ve düşünmene sevindim.. Ama 3000 doları ti ye alır gibi yazmışsın. 3000 dolar çok küçük bile kalabilir. Altın 2 yıl önce değil, 8 yıldır 1200-1400 dolar civarındaydı. Altını 2 ayda ikiye katlayan hisse senedleri gibi düşenemezsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Herkesin atladığı çok büyük bir şey var, basılan paralar ...

Neredeyse bütün ülkeler deli gibi para bastılar, basmaya devam ediyorlar.

Bu paraların bir yere girmesi lazım nereye yönelirse orada ciddi bir trend oluşuyor, oluşacak.

Trendin neden oluştuğunu haber ile izah etmeye çalışmak saçmalık.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Enflasyon oluşacak. Basılan paraların kıymeti azalacak, her şeyin fiyatı artacak. Altın için zaten asıl hikaye bu bence...
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Şunu bir kez daha belirteyim. Bu hedefler, belirli kabuller altında yapılan projeksiyonlar. İlla bu hedef gerçekleşecek diye bir beklentim yok. Temel ve teknik şartlar gerçekleşirse beklentimi revize eder, pozisyonlarımı ayarlarım. Bu kadar net yani.
    Abi hedeflerini çok beğeniyorum, tebrik ederim. Yalnız tahvil hedefin için tahvil 10 altını görürse borsa 120 de filan kalmaz demiştim, o konuda ısrar ediyorum, öyle bir beklentim yok beklenti işi beni çok çok aşıyor ama 10 yıllık tahvil 10 altına gelirse endeks net 180 bin minimum diyorum. Bence gelmez tabi de, gelirse diye diyorum demiş olayım sonra demedi demeyin

Borsacı ve temelci olarak bir şirkete ve borsaya genel olarak değer biçerken ilk baktigim şey tahvildir. Tahvil yükseldikçe ben kötümser olurum, düştükçe de iyimser olurum. Kısa vade ucuz gördüğüm kağıtlarda %100 borsadayım ama tahvillerde aşağı oynama görmezsem epey maldan çıkarım. Muhtemelen yarın bile olabilir...

Sayfa 1058/1230 İlkİlk ... 585589581008104810561057105810591060106811081158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •