Sayfa 271/350 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. merhaba,

hedefiniz nedir? ornegin aylik/yillik ne kadar TL?5000, 10 000, 50 000 vs? veya sermayenizi 1 senede kac katina cikarmak 1.5/2/10 vs vs. Bu sorular, kişilerin mevcut sermayelerine, risk algısına vs vs değişecektir. twitterda bir çok kişinin -haklı olarak da- iyi de 1M, 2M yapmak ile 10k'yi 100k yapmak cok farklı dediklerini sayısız kere okumusumdur.

bu işte bir sistem dizayn etmek istediğimde kendime sorduğum en temel soru buydu. bu benim için hem bu işi neden yapıyorum hem de nasil yapacağımın bir cevabı olacaktı çünkü. ben de kendime "challenge accepted" diyerek 2 hedef koydum.

A. 1 senede sermayeyi enaz 20 kat artırmak
    B. 1 senede en az 900k kazanmak. (1M de olsa hic fena olmaz)

sizi bilmiyorum ama benim icin kolay bir hedef olmadigini düsünerek motivasyon olsun diye bunu 1 senede değil de 13 ayda yapacağım diyerek de 1 ay avans verdim. (her ne kadar hedeflerde ve burada hep 1 senede diye bahsedecek olsam da. yeter ki gerceklestireyim sorun yok )

başlangıc tarihi: 1 aralik 2019
    bitis tarihi: 31 aralik 2020

hedef1: baslangic sermayesi 5k olacak. sure sonunda hedefin yakalanmasi icin olmasi gereken min 100k. burada trade ederken idealde sistem kullancagim sinyalleri gorecegim ama kendim filtre gorevi gorup poz'u ben acip kapacatacagim.
    hedef2: baslangic sermayesini yazmayacagim (ama hedefin cok cok altinda) ama ayda ortalama 70k kazanmak. bu hedefi gerceklestirirken 2 farkli hesap(araci kurum) kullanacagim. birisi yine manuel trade, digeri ise algo trade olacak.
    hedefler farkli oldugu icin her 2 hedef icin de farli sistemleri kullancagim tabi ki.

tabi ki belirli periyotlarda ilerlememizi/gerilememizi gostermek icin ekstre/excel vs paylasimlarla destekleyecegiz.

neden buraya yaziyorum peki? benim icin bir motivasyon, surukleyici/itici bir guc olur diye. basarirsak veya yaklasirsak da okuyan birilerine ilham olur belki diye. çünkü, "olanın olmayana, bilenin bilmeyene borcu var" -tabi, bilebiliyorsak eger

Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    merhaba,

hedefiniz nedir? Ornegin aylik/yillik ne kadar tl?5000, 10 000, 50 000 vs? Veya sermayenizi 1 senede kac katina cikarmak 1.5/2/10 vs vs. Bu sorular, kişilerin mevcut sermayelerine, risk algısına vs vs değişecektir. Twitterda bir çok kişinin -haklı olarak da- iyi de 1m, 2m yapmak ile 10k'yi 100k yapmak cok farklı dediklerini sayısız kere okumusumdur.

Bu işte bir sistem dizayn etmek istediğimde kendime sorduğum en temel soru buydu. Bu benim için hem bu işi neden yapıyorum hem de nasil yapacağımın bir cevabı olacaktı çünkü. Ben de kendime "challenge accepted" diyerek 2 hedef koydum.

b. 1 senede en az 900k kazanmak. (1m de olsa hic fena olmaz)

sizi bilmiyorum ama benim icin kolay bir hedef olmadigini düsünerek motivasyon olsun diye bunu 1 senede değil de 13 ayda yapacağım diyerek de 1 ay avans verdim. (her ne kadar hedeflerde ve burada hep 1 senede diye bahsedecek olsam da. Yeter ki gerceklestireyim sorun yok )

hedef1: Baslangic sermayesi 5k olacak. Sure sonunda hedefin yakalanmasi icin olmasi gereken min 100k. Burada trade ederken idealde sistem kullancagim sinyalleri gorecegim ama kendim filtre gorevi gorup poz'u ben acip kapacatacagim.
    Hedef2: Baslangic sermayesini yazmayacagim (ama hedefin cok cok altinda) ama ayda ortalama 70k kazanmak. Bu hedefi gerceklestirirken 2 farkli hesap(araci kurum) kullanacagim. Birisi yine manuel trade, digeri ise algo trade olacak.
    Hedefler farkli oldugu icin her 2 hedef icin de farli sistemleri kullancagim tabi ki.

Tabi ki belirli periyotlarda ilerlememizi/gerilememizi gostermek icin ekstre/excel vs paylasimlarla destekleyecegiz.

Neden buraya yaziyorum peki? Benim icin bir motivasyon, surukleyici/itici bir guc olur diye. Basarirsak veya yaklasirsak da okuyan birilerine ilham olur belki diye. çünkü, "olanın olmayana, bilenin bilmeyene borcu var" -tabi, bilebiliyorsak eger
    öncelikle inşallah hedeflerine ulaşırsınız ay sonları hesap özeti atarsanız bizide fişeklersiniz...bol kazanç
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

3.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    merhaba,

hedefiniz nedir? ornegin aylik/yillik ne kadar TL?5000, 10 000, 50 000 vs? veya sermayenizi 1 senede kac katina cikarmak 1.5/2/10 vs vs. Bu sorular, kişilerin mevcut sermayelerine, risk algısına vs vs değişecektir. twitterda bir çok kişinin -haklı olarak da- iyi de 1M, 2M yapmak ile 10k'yi 100k yapmak cok farklı dediklerini sayısız kere okumusumdur.

bu işte bir sistem dizayn etmek istediğimde kendime sorduğum en temel soru buydu. bu benim için hem bu işi neden yapıyorum hem de nasil yapacağımın bir cevabı olacaktı çünkü. ben de kendime "challenge accepted" diyerek 2 hedef koydum.

B. 1 senede en az 900k kazanmak. (1M de olsa hic fena olmaz)

sizi bilmiyorum ama benim icin kolay bir hedef olmadigini düsünerek motivasyon olsun diye bunu 1 senede değil de 13 ayda yapacağım diyerek de 1 ay avans verdim. (her ne kadar hedeflerde ve burada hep 1 senede diye bahsedecek olsam da. yeter ki gerceklestireyim sorun yok )

Oncelikle basarilar dilerim.

Hedef koymak hatta imkansiz goruneni istemek bizlere calisma azmi verir, odaklanma ve motivasyon saglar. Daha isin basinda gercek hesap uzerinde buyuk hedefler belirlemek asiri risk almayi ve kisa surede oyun disi kalmayi yani batisi getirebilir. Bu yuzden hedef koyarken dikkatli olmakta fayda var.

20 kat kazanilabilir mi ya da 5K yi 100K yapilabilir mi? Ortalamanin ustunde getirisi olan (yillik 40bin diyelim) bir trend takip sistemi ve makul bir kaldirac kullanarak mumkun degil. Yuksek kaldirac ve sermaye birlestirme ile 10 kati asmak hayli guc. Cok cok dusuk bir maxDD, yuksek kaldirac arti birlesik sermaye ile belki mumkun olur. Erhan ustadin gecmis tecrubeleri ile bu konuya guzel yorumlari olur diye dusunuyorum.

hedef1: baslangic sermayesi 5k olacak. sure sonunda hedefin yakalanmasi icin olmasi gereken min 100k. burada trade ederken idealde sistem kullancagim sinyalleri gorecegim ama kendim filtre gorevi gorup poz'u ben acip kapacatacagim.
    Back-testi mumkun olmayan yari manuel bir sistem dusunuyorsunuz. Gecmis verilerle sinanmayan tatmin edici getiri ve MaxDD degeri vadedmeyen bir sistemi kullanmak buyuk bir risk almak olur. Ayrica duygularinizdan ne kadar arinabileceksiniz? Filtre gorevi gorurken piyasanin alginizi bozmasina direnebilecek misiniz? Hemen herkesin duzeltme bekledigi bir ortamda tarihi zirve asilirken eliniz titremeden tereddutsuz uzun acip sisteme mudahale etmeden pozisyonda kalabilecek misiniz?

hedef2: baslangic sermayesini yazmayacagim (ama hedefin cok cok altinda) ama ayda ortalama 70k kazanmak. bu hedefi gerceklestirirken 2 farkli hesap(araci kurum) kullanacagim. birisi yine manuel trade, digeri ise algo trade olacak.
    hedefler farkli oldugu icin her 2 hedef icin de farli sistemleri kullancagim tabi ki.

tabi ki belirli periyotlarda ilerlememizi/gerilememizi gostermek icin ekstre/excel vs paylasimlarla destekleyecegiz.

neden buraya yaziyorum peki? benim icin bir motivasyon, surukleyici/itici bir guc olur diye. basarirsak veya yaklasirsak da okuyan birilerine ilham olur belki diye. çünkü, "olanın olmayana, bilenin bilmeyene borcu var" -tabi, bilebiliyorsak eger
    Yazdiklarimdan bu isten vazgecin sonucunu cikarmayin. Aldiginiz riskin ve zorluklarin farkinda olun istedim. Umarim yapilamayini yapar, imkansiz gorunen hedeflere ulasir ve burada paylasirsiniz.

4. baştan yorum yapan/yapacak olan, fikirlerini beğen eden, fikir ileri süren/sürecek olan herkese peşinen teşekkür ederim.

is nedeni ile aralarım olmasına ragmen, bu piyasa ile ilk 2008'lerde tanıştım. ne günlerdi ilk tabana yetişemeyip 2.tabanda malımızı sattığımıza sevindiğimiz günler. şükür ki o günden bugüne ayakta kalmayı, piyasanın içinde kalmayı başardık.

max dd' ler, back testler yaptım yapmadım değil ama matematik tarafı daha kuvvetli biri olarak söylemeyelim ki, matematikten önce psikoloji. matematikten çok psikoloji. hep psikoloji, psikoloji kağıda, koda dökemediğim hususlar vs olduğu için manuel müdahale ediyorum. stop kullanıyorum, kullanmıyor değilim ki çok çok önemli yazması kolay, uygulaması da zordur (stop, ateşten gömlektir, herkes giyemez ) ama işte bazı noktalarda da stop patlatıp yoluna devam edeceğini biliyorum, nedir bu? bu yaptığın işte oluşan bir alışkanlık. öyle olacağını bilirsin ama nedeni söyleyemezsin. işte öyle bir şey. (güzel de şarkı )

bu hedefleri koyarken ve sistem tasarlarken kafamdaki düşüncem trend follower değil, puan toplayan bir sistemdi, öyle tasarladık öyle de gidiyor ama trend follower olsaydı şu 2 ayda daha güzel olurdu demeden de geçemiyeceğim.

degerfonks.jpg

resimdeki bu fonksiyon gösteriyor ki:
    * kayıp, eşdeger bir kazançtan daha fazla acı verir. 10 liralık bir kazanc 1 birimlik mutluluk verirken, 10 liralık bir kayıp 2 birimlik acı verir.
    * 10 liralık kaybın 20 lira olmasının verdiği acı, 1000 dolarlık bir kaybın 1010 dolar olmasından daha çok acı verir.

kaybetmezsen, her zaman bir şansın vardır. ama kaybedersen, hem psikolojik olarak geri düşüyorsun hem maddi olarak geri düşüyorsun. ayrıca kayıptaki bir insn, normalde almaycağı riskleri almaya başlar. 10 liralık bir kayıp sizi 1000 lira veya daha fazla bir zarara sürükleyebilir.sadece 10 liralık bir kayıpta ısrar etmeniz. oyunda olmak için kaybetmemen (veya kaybı kısa kesmen) gerekir. meşelerle, bilyelerle oynan mıyor çünkü

g12.jpg

ekte 5k ile basladigimiz projenin (birinci yeni) aralık raporu var. ocak bu şekilde değil maalesef (en azından eksi değil), nasip ay bittiğinde onu da paylaşırım.
    birinci yeni: 31.12.19 ... 5k --> 9.3k

aralık ayında maalesef not tutmadım ama ocak ayında notlar tutup hatalarımı geri besleme kabul edip iyileştirme yolunu benimsedim. bundan sonraki paylasimda diğer projenin (ikinci yeni) ekstrelerini de ekleyeceğim.

not: resim neden küçük çıkıyor anlamadım, bir arkadaş yönlendirse değiştirip okunabilir şekilde yeniden yükleyebilirim.
    Son düzenleme : ikinciyeni; 22-01-2020 saat: 16:17. Sebep: resim

5. @ikinci yeni ilgimi çektiniz. Neden ilgimi çektiniz çünkü farklısınız. Herkes sus pus hedef koyan yok şunu hedefliyorum diyen yok kimisi manuel birşeyler yapıyor kimisi sistemsel. Sesiz içine kapanık bir yığın gibi olduk. Ara sıra bir kaç kişi birşeyler patlatıyorum ama sanki ruhumuz alınmış gibi.

BU açıdan motivasyona ve gerçek hesap paylaşımlarına hep ihtiyacımız var.

Hedefleriniz için öncelikle başarılar dilerim...

Satırları okuduğum kadarıyla tecrübeli birisi var buralar da öyle hissetim en azından naptığınızı biliyor gibisiniz bence.

2. hedefte ana sermaye belli olmadığı için birşey diyemeyeceğim.

1. hedefte ise sabit bir sermayeyle başlayıp hiç para eklenmeden gidecek anladığım kadarıyla.

Sanırım bileşik getiriyle bu şekilde yol alacak benim tahminim bu yönde sakıncası yoksa sizin için bileşik olup olmadığını belirtirseniz seviniriz. Bileşik değilse, 1 senede 20 ye katlamak elimizde olan teknolojiyle pek olası değil. Ama imkansızda diyemem.

Paylaşımlarınızı büyük bir merakla takip ediyor olacağim. BU noktada;

Madem siz de hem motivasyona ihtiyaç duyuyor hem de motive edilmek hoşunuza gidiyor. O halde beraber gidelim.

Teklifim şu. 1.hedefiniz için.

Benimde sizinki kadar yüksek hedefler barındırmasa da %250 civarı yıllık getiri hedefim var. Beimki bileşik gittiği için büyük bir risk içerdiği kesin. Bu hedef sistemimin ortalama getirisi Bundan büyükte olabilir oldukça küçüke kalabilir.

Biraz daha uzun vadeyi baz alırsak tabiki ortalama getiri çok daha fazla artış göstermektedir. Ancak hedefleri 13 ayla sınırlandırırsak sene sonunda sermayenin 250 ye çıkması gerekiyor.

Bunu bir yarış gibi düşünebiliriz. Kazanmak kaybetmek problem değil. Önemli olan bir hedef belirlemek ve bu hedefe doğru gidiyor olmak. Bu sebeple teklifim şu bende sizle beraber sermayemin gidişatını videolu bir biçimde daha önce paylaştıgım şekilde paylaşırım. Böylece hem birbirimizi motive eder hemde diğer arkadaşlara motivasyon sağlarız diye düşünüyorum. Tabiki bu yolda ilerlemek kolay olmayacak, belkide hiçbirşey yolunda gitmeyecek ama hiçbirşey de bizi yolumuzdan etmeyecek Bu sebeple tökezlediğimiz de en azından bunlarda tökezliyormuş bak dedirtiriz arkamızdan yani en azından ben tökezleyebileceğimi de ihtimaller içine koyuyorum.

Sistemi geçen sene yarısında bitirdim. Diğer yarıda da beta aşamasında gerçek hesaba koydum.

ortalama 56 K civarında bir parayla başladı (5 ay civarında) sene sonu gibi 119 küsürle bitti.

Videosunu görmek isteyenler şu adresten gidebilir.
    https://twitter.com/erhanacikgoz1/st...263881218?s=20

Bu sene sistemden beklentim bu hesaptaki parayı 250 K ya taşıması para eklenmesi planlarımın içinde yok ancak olursa ayrıca belirteceğim bilinsin!

Videoyu izleyenler ayrıca arka plandaki müziğinde bir anlamı olduğunu belirtmek istedim.

Önce savruldum yok oldum (Önceki denemelerim ve para kayıplarım)
    Sonra dinlendim duruldum. (silkelendim kendime geldim, düşündüm.)
    Her giden parçam yerine yenisini doğurdum. (her para kaybım ve hatalarımın yerine yenisini koydum.)

ve artık....

DAHA GÜÇLÜ DAHA SAKİN (Artık daha sağlam ve biraz daha yavaş giden bir sistemim var)
    DAHA MUTLU DAHA SUSKUN (Sakin ama daha mutluyum)
    DAHA OLGUN DAHA KIRGIN (Ayaklarım daha çok yere basıyor, ancak bir okadar da kırılgan)
    DAHA YANLIZ DAHA YORGUN (Daha tecrübeliyim ve sistem tasarlamaktan yorgun düştüm)

manasında bu şarkıyı seçtim. Bu arada ben darphaneysem siz merkez bankası oluyorsunuz galiba

Sizde benim gibi ideal deki bu bölümü çekersenız gidişatın nasıl ilerlediği hakkında daha fazla fikir verir. Ana sermayede göründüğü için.

Resim yükleyecekseniz. https://hizliresim.com/ adresini kullanın bence resimler uzun süre silinmez.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. herkese merhaba, oncelikle 40ına merdiven dayamis birisi olarak soylemek isterim ki burada yazarken kullandigim ifadeler emir kipi veya ogretici bir uslup gibi gelebilir kimsenin yanlis anlamasini istemem burada kastettiğim hep kendim burayı kendime notlar, yaptığım hataları bir daha yapmama, öğrendiklerimi kendime hatırlatma gibi görüp o şekilde yazıyorum.

@erhanacikgoz1: öncelikle güzel yanıtlar ve motive edici mesaj için teşekkür ederim. aslında istediğim de buydui birbirimizin katalizörü olmak. yazdıklarına okuyup sırayla ben de kendi fikirlerimi yazayım.

ikinci yeni icin bir para yazmamıştım çünkü hem bilemedim yazmak hoş olur mu hem de orada amacım sermayenin belirli bir yüzdesi kadar kazanmak değil, her ay ortalama bir getiriyi yakalamak. ama yazayım ve kendi "challenge" imi daha net tanimlayayim.

birinci yeni:
    başlangıç sermayesi: 5k
    hedef: sermaye x 20 = 100k
    bunu yaparken dışarıdan sermaye eklemesi yapılmayacak. tabi ki 5k artarsa, artan sermaye ile devam bilesik faiz hesabı. yoksa bu hedef tutturulamaz. sorunuzun cevabı evet bileşik getiri ile. bu aslında iyi bir şey gibi gelse de kulağa tam aksinbe riski ciddi bir şekilde artırıyor. bu yüzden ikinci yeni de bunun tersine karların dışarı çıkarılması var.

ikinci yeni:
    başlangıç sermayesi: 200k (100k + 100k)
    hedef: 900k kar (ulaşılacak tutar 1.1M yapar) (1M diyelim hadi ulaşılması gereken kara, hayal kurmak bedava çünkü )
    dışarıdan sermaye ilavesi yapılmaycak aksine, sermaye artınca karlar(bir kısmı/tamamı) parça parça dışarı çıkarılacak.(ki mevcutta sürekli dışarı çıkarıyorum bu projede)

teklifinizi kabul ediyorum. yarış değil elbet aksine katalizör/motivasyon. "Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız"
    yalnız şöyle bir durum var. bu 2 proje için 3 aracı kruum kullanıyorum 1+2. birinci yeni için ideal'e girdiğimde bu kurumun bütün hareketleri sekmeleri çalışıyor hareketleri, bakiyeleri vs görebiliyorum. ama viop nakit kısmı maalesef bom boş geliyor.

https://hizliresim.com/dL1ROr

internet şubesini açıp oradan denediğimde ise"türev araçlar nakit harekeler ekstresi" kisminda yazıyor ama komisyon için hesaptan para çekerken, açıklama kısmında "isim soy isim viop teminat çekme" yazıyor. anonim kalmak istediğimden dolayi bunu paylasmak istemem.
    2.proje için diğer 2 kurumla ideale login olduğumda bahsettiğiniz yer çıkıyor ama burada da teminet çekme de isim ve hesap bilgisi yazıyor.

https://hizliresim.com/86VJzk

önerebileceğiniz başka bir yol varsa o şekilde yapabilirim veya ekstre paylasmaya devam, belki aylik değil haftalik. önerilere açığım.

tebrik ederim 5 ayda 56'yı 120k'lara taşımak gerçekten büyük ve güzel bir başarı gerçekten bir darphane, daim olsun. ben merkez bankası diyebilir miyim, henüz bilmiyorum. çünkü yere düşmüş ama yerden kalkan birisiyim. yiğit, düştüğü yerden kalkar dı değil mi arkadaşlar. damdan düşenim ki damdan düşenleri anlıyorum.

7. resim atmayı yine tam beceremedim galiba, bazı şeyler böyle işte. html,asp.net, csharp web siteleri yazarsın ama bir foruma resim atamazsın

yaklaşık 2.ay gibi bir süre geçmiş. birinci yeni'de hedefin daha %11leri bitmiş ki bu kümülatif bir şekilde artmaya devam edecek değil aksine bu oranlardan geriye de gidebilir. gerçekten zor bir proje. bu proje diyor ki bunu yapabilmen için kaybetmemen lazım. o yüzden daha fazla motivasyon, dikkat vs vs istiyor. tıpkı viop gibi değil mi arkadaşlar. kaybetmeyin, lütfen kaybetmeyin. kar bir şekilde elde ediliyor. aracı kuruma çalışın, komisyon zararının olsun gerekirse ama zararlı pozu taşımayın. döndü, dönecek diye 100 lira için bir bakmışssın ne olduğunu anlayamadan 10 000 lira içerdesin.
    zarardan kaçacaksın, eski sevgilinden kaçar gibi, vebali birisinden kaçar gibi kaçacaksın. burada düşeni yemek kanun. kurtlar vadisi repliği gibi gelecek küçümsenecek bu söylediğim ama değil. sizin trend dediğiniz şeyde bu zaten.
    trend arkadışınızdır = köpek balıkları kan sever = finansal piyasalar abartmayı sever
    farklı gibi gelse de özünde aynı şeyi anlatıyor. trend değin şeye, yakıt oluşturan terste kalanlar değil mi
    ilk attığım deger fonksiyonu çok bsait gibi gelecek ama çok önemli. ilgilenen arkdaşlar araştırsın. anahtar kelimeler: değer fonksiyonu, sunk cost, batık maliyet, endowment effect vs vs.

https://i.hizliresim.com/DOQaA6.jpg

ikinci yeniye baktığım zaman ise aylık hedeflere yakın gidiyor ilk 2 ay hedef tutmuş gibi tabi burada da bir hata geriye hatta eksiye bile döndürebilir, Allah göstermesin. eller tetikte yüzde 15lik hedef tamamlanmış burada da.

https://i.hizliresim.com/Xba5gR.jpg

bu projede karları dışarı çıkartıyorum (bir kısmı/tamamı). karlarınızı dışarı çıkartın arkadaşlar. kaydi para ile oynuyoruz cebimizde değil para kaydi bir para ve bu bizi hataya sevk eder. düzenli olarak karlarınızı dışarı çıkartın. kazandığınız paraya daha az ehemmiyet vermekten vazgeçin. kazandığın anda kazandığın para senindir. zihninde "kumarhanenin parası" ile oynuyorum diyen kumarbaz yanılgısına düşmeyin.

Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    resim atmayı yine tam beceremedim galiba, bazı şeyler böyle işte. html,asp.net, csharp web siteleri yazarsın ama bir foruma resim atamazsın

yaklaşık 2.ay gibi bir süre geçmiş. birinci yeni'de hedefin daha %11leri bitmiş ki bu kümülatif bir şekilde artmaya devam edecek değil aksine bu oranlardan geriye de gidebilir. gerçekten zor bir proje. bu proje diyor ki bunu yapabilmen için kaybetmemen lazım. o yüzden daha fazla motivasyon, dikkat vs vs istiyor. tıpkı viop gibi değil mi arkadaşlar. kaybetmeyin, lütfen kaybetmeyin. kar bir şekilde elde ediliyor. aracı kuruma çalışın, komisyon zararının olsun gerekirse ama zararlı pozu taşımayın. döndü, dönecek diye 100 lira için bir bakmışssın ne olduğunu anlayamadan 10 000 lira içerdesin.
    zarardan kaçacaksın, eski sevgilinden kaçar gibi, vebali birisinden kaçar gibi kaçacaksın. burada düşeni yemek kanun. kurtlar vadisi repliği gibi gelecek küçümsenecek bu söylediğim ama değil. sizin trend dediğiniz şeyde bu zaten.
    trend arkadışınızdır = köpek balıkları kan sever = finansal piyasalar abartmayı sever
    farklı gibi gelse de özünde aynı şeyi anlatıyor. trend değin şeye, yakıt oluşturan terste kalanlar değil mi
    ilk attığım deger fonksiyonu çok bsait gibi gelecek ama çok önemli. ilgilenen arkdaşlar araştırsın. anahtar kelimeler: değer fonksiyonu, sunk cost, batık maliyet, endowment effect vs vs.

https://i.hizliresim.com/DOQaA6.jpg

ikinci yeniye baktığım zaman ise aylık hedeflere yakın gidiyor ilk 2 ay hedef tutmuş gibi tabi burada da bir hata geriye hatta eksiye bile döndürebilir, Allah göstermesin. eller tetikte yüzde 15lik hedef tamamlanmış burada da.

https://i.hizliresim.com/Xba5gR.jpg

bu projede karları dışarı çıkartıyorum (bir kısmı/tamamı). karlarınızı dışarı çıkartın arkadaşlar. kaydi para ile oynuyoruz cebimizde değil para kaydi bir para ve bu bizi hataya sevk eder. düzenli olarak karlarınızı dışarı çıkartın. kazandığınız paraya daha az ehemmiyet vermekten vazgeçin. kazandığın anda kazandığın para senindir. zihninde "kumarhanenin parası" ile oynuyorum diyen kumarbaz yanılgısına düşmeyin.
    madem birbirimiz motive edecegiz gaz verecegiz bear abinin hazırladıgı ( izniyle tabi )bir tablo telefonumda kendimi motive etmek için hep bakarım
    ister manule işlem yapın günlük 200 puana ekranı kapatın, ister sistem aylık 4400 puanı aldıgın an sistemi kapatın 10k lık bir sermayeyle rakamların nerelere ulaşabildigi bir tablo,aslında disiplinle yapılmayacak şey degil ama kanaatkar olamıyoruz bir türlü
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Sayfa 271/350 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •