Sayfa 193/353 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon
Arama sonucu : 2822 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kcgz_ky Yazıyı Oku
    https://halkyatirim.com.tr/skorkart/...rih=2019-10-28

hep_yek
    Bakmak isteyen olursa bilgi amaclı. Adamlar güzel hazırlamışlar.
    Güzel bir değerlendirme çalışma tablosu bence.

PD/dd degerine bakınca son 5 yılda en düşük PD/dd değeri 0.20 görmüş sadece 1 kereliğine. Ama son 5 yıllık ortalama 0.30 -0.45 aralığında olmuş. Şuan 0.23 lerde. Yani ortalaması nin altında bulunuyor

Alıntı Originally Posted by funnym Yazıyı Oku
    Ben maalesef olumsuz düşünüyorum bilanço konusunda. Bilançoyu en son biz kucuk yatırımcı öğreniyoruz. Son gunlerdeki selale dusus ve sonrasinda toparlanmakta bile güçsüz kalmasi bilançonun buyuklerce bilinip satış yonunde tasarrufta bulunulduğu izlenimi veriyor. İnsallah yanılırım

Yatırım tavsiyesi değildir
    Sn funnym son günlerde oluşan şelale fonun çıkışıyla ilgili, en azından fiyatın kısa vadede 2 civarı dengelenmesini bekliyorum.

3. kar 100-150 arası gelir şimdilik herşey lehimize dolar seneyi 5,5 civarı kapatırsa 12 aylık ve akabinde 3 aylık bilançolarda çok güzel rakamlar görebiliriz

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. 15 Kasım a kadar bir yöne yeni kanal oluşturmaya çalışacaktır diye düşünüyorum. Buralarda fazla oyalanamaz. Çok kritik bir aralıkta şuan. Ya 1.60 aralığına doğru yada 1.80 e doğru hareket etmesini bekliyorum. Burada kalması çok zor.

Yakında Torunlar gayrimenkul bilançosu gelecek. 2 gün sonra Fed kararını açıklayacak. Ayrıca ortam borsa da yatıştı gibi ve dolar gevşedi. Dış piyasalarda düşük faizlerin olması nedeniyle para gidecek yer arıyor şuan. En muhtemel ihtimal ise gelişmekte olan ülkeler. Merakla bekliyoruz bakalım ne olacak 15 Kasım a kadar.

5. Bana göre ihtimal olumlu yönde olacak. Çünkü piyasa gayet ılımlı. Piyasanın biraz toparlanmasi gerekir. Bugün ki hareket bile bence güzel. Borsa aşağı düşse bile 1.70 altına gitmek istemediğini gösterir gibi sağlam durdu. Yukarı daha istekli gibi duruyor. Bilançosunda uzun bir aradan sonra kâr yazma ihtimalini olumlu yönde henüz hisse hareketine yansıtmadığını düşünüyorum. Ya bilanço öncesi yada bilanço sonrası bunu bir şekilde yansıtması gerekir. Bilançosunun yukarı da bir arkadaşın da dediği gibi nasıl geleceğini bilmiyoruz ancak olumlu bir bilanconun henüz bilancoya yansımadığını biliyoruz. Bakalım fazla kalmadı bu dediklerime. Sabır diyelim.
    Tavsiye içermez

6. Evet Türkiye cds lerde 328 lere gelmiş. Çok güzel bir değişim. Baya düşüş göstermiş. En son bu seviyeyi Ocak Şubat aylarında görmüş bir daha da görmemiş. Tabi o tarihlerde borsa 102000-105000 aralığında gezmiş ve o zamanda cds değeri 320 altına inseydi eğer ki değerler yukarı kırmayı da deneyecekti ama öyle olmadı. Hava bozulmuş piyasada o tarihlerde ve Değerler birden 15 Mart- 27 Mart ta 475 gibi çok yüksek seviyeye tırmanmış. 19 Mart sonrası borsa ise 104.000 lerden aşağı 92.000 lere doğru sert düşüş kaydetmiş tabii.
    Artık cds değerleri de düştüğüne göre bir rahatlama görmeliyiz bence.
    Yarın yukarı deneme yapabilir bu değerler ile 102000 leri test edebilir diye düşünüyorum ben. Herkese bol şans diliyorum.
    Tavsiye içermez

7. Ermeni tasarısı nin meclisten geçmesi iyi olmadı. Umarım fazla etkilemez borsayı. Dolar 5.76 a geldi şimdiden

8. İğrençlik abidesi oldun torun, kiler 2.03 oldu sen hala eksidesin, batığın gönde gideni oldun iyice.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 193/353 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •