Sayfa 78/389 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
Arama sonucu : 3108 madde; 617 - 624 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

standart grafiğimiz,

bütün beklenti rakamlarımı verdim, boğa beklentim c>1813.9 dır ama ayı piyasa içinde short drive olarak,..

yani ben piyasayı bütününde ayı görüyorum ama bu ayı py içinde boğalar ya da bizzat ayının kendisi shortları (kendi cinsi ayıları) c>1813.9 a kadar sürebilir ve sonrasında

18 ekimden itibaren 17 hafta boyunca aşağı düşer diyorum,

ama her ihtimalde yanılabilirim diyerek te (insanız çünkü) ne olur ne olmaz diye bir taraftan trendlerde çift yönü göstermeyi de ihmal etmiyorum,

ve bu çift yön merkezine 1480.09 on/off yada alt üst olarak koyuyorum,

grafikte yeşil verdiğim yerler yeşil ve hedefleri; kırmızı verdiğim yerler kırmızı ve hedefleridir

long yeşil çizginin üzerinde kaldı(önce aşağı kırılmıştı, sonra tepki verdi sonra geçemeyerek tekrar 1480.09 a yönelmişti),

bu günse 1480.09 alt üst /on off un ise altındayız, kısaca 1591.36 isteği zaman aldı ve uzadı, dikkatlerimizi 1480.09 a vermeliyiz artık

3. bu iki grafikte ki birini bir iki gün önce paylaşmıştım, mesaj 618 te anlattığım durum yeşil çizgi hikayesi ve mavi çizgiyle tüm endexsi uzunca süredir baskılayan short durum daha anlaşılır gözüküyor

4. yani zaman araya girdi ve süreyi uzattı bu kesinleşti,

çünkü grafikten bakarsak eğer mavi çizgi ile yeşil çizginin kesiştiği üçgene nihai üçgen desek,

bu yeşil çizgini aşağı kırılışı ile oraya kadar(iki çizginin kesiştiği yere kadar) zamanın aşırıldığı (çalındığı) veya uzatıldığı kesin, fiyatlar büyük ihtimalle 1480.09 alt üst merkezli yine hareket ederler,. ama short baskı (mavi çizginin baskısı) o gün gelene kara kalkmayacak duruyor, o gün geldiğinde ise ne tarafa kırılacağı önem arz edecek, belki de yukarı beklerken sert aşağı kırılacak,

her üçgen 88 gündü, kesişime 65 gün kalmış,

65/5)=13 hafta
    Son düzenleme : indregandi; 19-07-2021 saat: 13:32.

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    yani zaman araya girdi ve süreyi uzattı bu kesinleşti,

çünkü grafikten bakarsak eğer mavi çizgi ile yeşil çizginin kesiştiği üçgene nihai üçgen desek,

bu yeşil çizgini aşağı kırılışı ile oraya kadar(iki çizginin kesiştiği yere kadar) zamanın aşırıldığı (çalındığı) veya uzatıldığı kesin, fiyatlar büyük ihtimalle 1480.09 alt üst merkezli yine hareket ederler,. ama short baskı (mavi çizginin baskısı) o gün gelene kara kalkmayacak duruyor, o gün geldiğinde ise ne tarafa kırılacağı önem arz edecek, belki de yukarı beklerken sert aşağı kırılacak,

65/5)=13 hafta
    buda diğer zaman analizlerinde bu topiğin başından beri bahsettiğim 18 ekimle kavuşuyor,...

6. bu haliyle

c>1813.9 short kriteri tezimi bu kesişme gelene kadar artık erteliyorum,...

18 ekim ya buna çıkacak ya yeni dip görecek,

bu analizi sp den yapmam nedeniyle muhtemelen yeni dip görür(çünkü sp uzunca bir süredir yeni realize görmedi ve 18 ekim tarihi zaten SP nin tarihi idi),..

7. şu haliyle o halde, o gün gelene kadar(18 ekim)

1480.09 çevresinde dolaşan fiyatlar mantıklı duruyor,...

8.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    yani zaman araya girdi ve süreyi uzattı bu kesinleşti,

65/5)=13 hafta
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    buda diğer zaman analizlerinde bu topiğin başından beri bahsettiğim 18 ekimle kavuşuyor,...
    bu haliyle

c>1813.9 short kriteri tezimi bu kesişme gelene kadar artık erteliyorum,...

18 ekim ya buna çıkacak ya yeni dip görecek,

bu analizi sp den yapmam nedeniyle muhtemelen yeni dip görür(çünkü sp uzunca bir süredir yeni realize görmedi ve 18 ekim tarihi zaten SP nin tarihi idi),..
    şu haliyle o halde, o gün gelene kadar(18 ekim)

1480.09 çevresinde dolaşan fiyatlar mantıklı duruyor,...

Sayfa 78/389 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •